Dinamo se izvukao u derbiju, Hrvatsku čeka drama za titulu: Šampion je TREĆI!

Autor Mladen Šolak

Uzbudljiv derbi na "Maksimiru"

dinamo remizirao sa osijekom  Izvor: Profimedia/Lukasz Sobala/PressFocus/SIPA/2108111039

U velikom derbiju hrvatske lige, Dinamo Zagreb i Osijek odigrali su neriješeno na "Maksimiru" - 1:1!

Domaćin, šampion Hrvatske, ostaće treći na tabeli sa tri boda manje od današnjeg rivala, uz odigranu utakmicu manje. Poslije svega - biće zadovoljan što je tako, jer je tim nekadašnjeg trenera "modrih" Nenada Bjelice vodio od 16. minuta pogotkom Ivana Fiolića, koji je takođe nekad bio član branioca titule.

U finišu utakmice, domaćima se isplatila ofanziva golom Bruna Petkovića. Hrvatski reprezentativac postavio je konačnih 1:1 u 80. minutu, na odličan centaršut Josipa Mišića. Pokušavali su domaći i prije i posle toga da savladaju goste, srpski centarfor Komnen Andrić igrao je za Dinamo sve do 92. minuta, ali se rezultat više nije mijenjao, iako su Zagrepčani u završnici pogodili i okvir gola.

U toku 15. kola, tabela hrvatskog prvenstva nagovještava veliku borbu za titulu, koja je u Dinamovoj vitrini u kontinuitetu od 2017. U posljednjih 16 godina "modri" samo jednom nisu bili prvaci, navedene sezone 2016/17, kada je titulu osvojila Rijeka.

Da li će ove godine Dinamov niz biti prekinut?