Crvena zvezda upisala pobedu iako je od 9. minuta gubila u Lučanima!

ŠOK, PA STRAŠAN PREOKRET KATAIJA I ZVEZDE: Počelo katastrofom, završilo se PETARDOM crveno-belih! Izvor: MN PRESS

Na samom početku za navijače Crvene zvezde ličilo je na košmar, na kraju je ispalo da je ovo bila samo šetnja kroz Lučane. Rezultat je ubedljiv (1:5), ali na terenu nije bilo nimalo lako doći do njega.

Milan Bojović već u 9. minutu meča savladao je Zorana Popovića, a Mladost do poluvremena propustila još nekoliko sasvim dobrih prilika. Najbolju u nadoknadi, kada je Jovanović mogao da donese novu prednsot domaćem timu.

Nešto pre toga Aleksandar Katai je poravnao na 1:1, preciznim udarcem sa desetak metara, nakon što ja idealno uposlio El Fardu Ben. Reprezentativac Komorskih Ostrva zamenio je u 21. minutu Rišaira Živkovića, koji se "nije prilagodio meču", a to je bila druga Stankovićeva izmena. I Milan Gajić je rano morao na teren, zbog povrede zadnje lože MArka Gobeljića.

Rano primljen gol i dve izmene nisu poremetili Zvezdu.

U nastavku meča proradio je Katai, koji je susret završio sa tri gola, a El Fardu Ben doneo je baš ono što je Zvezdi nedostajalo. Asistirao je kod prva dva gola crveno-belih, a u nastavku meča imao je uticaj i na buđenje elora Kange i Mirka Ivanića.

Kada sva četvorica funkcionišu na terenu - za Zvezdu nema zime.

Crveno-beli su danas odradili posao, pa će u dobrom raspoloženju dočekati Ludogorec u Ligi Evrope, što bi moglo da im donese evropsko proleće. Pre toga će ih zanimati irezultat derbija u Humskoj, gde Partizan dočekuje Vojvodinu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

15:22

KRAJ - 1:5!

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su ubedljivu pobedu na gostovanju Mladosti, iako nije tako počelo.

Domaćin je stigao do prednosti, Stankoviću su muke zadale i dve izmene na početku utakmice, ali je onda proradio Katai. Uz pomoć El Fardu Bena režirao je preokret, a kasnije su se priključili Kanga i Ivanić, koji su potvrdili ubedljivu pobedu!

15:12

HET-TRIK KATAI!

Tri gola najboljeg fudbalera Crvene zvezde na današnjem susretu. Ovo je poslednji od njih:

Furioznom igram na početku drugog dela meča Zvezda stiže do 5:1.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

15:10

Gol Ivanića!

Nakon najlepše Zvezdine akcije na meču, Mirko Ivanić je pogodio mrežu domaćeg tima:

Četvrti pogodak Zvezde protiv Mladosti.

15:08

Gol Kange!

Gabonac je veoma emotivno doživeo pogodak koji je postigao u Lučanima. Posvetio ga je nedavno preminulom ocu. Pogledajte kako je to izgledalo:

Treći gol Crvene zvezde u Lučanima.

15:01

IZMENE!

Dejan Stanković pravi trostruku izmenu!

Izašli su Mirko Ivanić, Aleksandar Katai i Milan Pavkov, a na terenu su Nenad Krstičić, Petar Stanić i Marko Lazetić.

14:59

Gol za 1:2 u Lučanima!

Nastavio je Aleksandar Katai svoj šou! Ovo je njegov, ali i Zvezdin drugi pogodak na meču:

Drugi gol Zvezde na meču u Lučanima.

14:56

65. minut - GOOOOOOOL, Katai!

Ubedljivih 5:1 za Crvenu zvezdu!

Nije delovalo da će ovako biti nakon prvog dela meča, ali se razigrala Zvezda, a pre svih Katai. Kapiten crveno-belih postiže treći gol na današnjem meču i donosi još ubedljiviju prednost šampionu.

14:52

61. minut - GOOOOOOOOOL, Ivanić!

Razigrala se Zvezda, za prednost od 4:1 u Lučanima!

Pogodio je Mirko Ivanić, nakon sjajne akcije crveno-belih. Ivanić je povukao napad, Katai sjajno pronašao Bena, a krilni napadač glavom prosledio loptu do Mirka koji je zatresao mrežu Mladosti!

14:50

59. minut - GOOOOOOOL, Kanga!

Pogodio je Zvezdin Gabonac, onako kako on voli! Namestio se na udarac sa distance, bio izuzetno precizan i na sličan način kao u Razgradu, sa ivice kaznenog prostora, povisio na 3:1 za Zvezdu!

14:49

58. minut - Skandiranje!

Navijači Crvene zvezde ponovo, kao i na utakmici Kupa Srbije, skandiraju protiv Nenada Bjekovića, nekadašnjeg funkcionera Partizana koji je prvi kandidat za mesto predsednika Fudbalskog saveza Srbije.

14:41

53. minut - GOOOOL! KATAI! 2:1 za Zvezdu

Evo Kataija i gola za 2:1!

Sjajan meč za vezistu Crvene zvezde, sa dva gola na ovom meču preokrenuo je rezultat. Sada je sa leve strane loptu dobio El Fardu Ben i sjajno centrirao. Našao se Katai sam i glavom je poslao loptu u suprotni ugao.

2:1 za Zvezdu!

14:40

52. minut - Propala je kontra

Crvena zvezda je posle kornera Mladosti imala priliku za akciju tri na dva, ali je sporo i loše tekla ta tranzicija i na kraju nije bilo ni šanse.

14:39

50. minut - Preti Mladost!

Prodor sa desne strane, a onda je ubačena lopta u 16 metara Crvene zvezde i Zoran Danoski je probao. Ipak, izblokiran je i lopta je otišla u korner.

14:21

POLUVREME!

Fantastičnih 47 minuta gledali smo u Lučanima. Mladost je povela pogotkom Milana Bojovića, izjednačio je Aleksandar Katai, a videli smo još bar tri ili četiri dobre prilike!

14:20

45+2. minut - RODIĆ!

Neverovatna prilika na drugoj strani terena, a veliku šansu propušta Milan Rodić. Ubacio se na drugu stativu, našao se na pravom mestu i uputio udarac glavom nakon centaršuta, ali lopta odlazi pored gola.

14:18

45. minut - JOVANOVIĆ!

Neverovatnu šansu za novu prednost propustila je Mladost. Saša Jovanović je vukao kontru, a umesto šua odlučio se za dodavanje na drugu stativu. Pas je presekao Milan Gajić koji je loptu izbacio u korner.

14:15

Gol Zvezde!

Aleksandar Katai je preciznim udarcem izjednačio rezultat u Lučanima. Ovako je to izgledalo:

Gol Crvene zvezde na meču protiv Mladosti.
14:10

37. minut - STATIVA!

Ponovo je El Fardu Ben napravio akciju na desnoj strani, ovog puta mu je pomogao i Milan Gajić, a centraršut desnog beka Zvezde Milan Pavkov je poslao ka golu. Njegov udarac glavom završio je na stativi.

14:03

30. minut - GOOOOOOOOOOL, Katai!

Aleksandar Katai pogodio je za izjednačenje, nakon što su ga fudbaleri domaćeg tima zaboravili na penalu. Tamo ga je pronašao rezervista El Fardu Ben, koji piše asistenciju nakon samo nekoliko minuta na terenu.

13:58

24. minut - KATAI!

Odlično je prošao po desnoj strani Milan Gajić, ubacio je loptu po zemlji u kazneni prostor, ali je Kataijev udarac bio lak plen za Kostića.

13:57

Pogodak Mladosti!

Ovako je iskusni Milan Bojović doveo domaći tim u prednost:

Pogodak Mladosti iz Lučana protiv Crvene zvezde.
13:54

IZMENA!

Dejan Stanković pravi još jednu promenu u ranoj fazi meča. El Fardu Ben menja Rišaira Živkovića već u 21. minutu susreta!

13:53

19. minut - PETROVIĆ!

Kakva šansa za Crvenu zvezdu!

Odigrali su Njegoš Petrović i Milan Pavkov strašan dupli pas, ali mladi vezni fudbaler Zvezde nije realizovao odličnu priliku. Šutem sa desetak metara pogodio je istrčalog Kostića.

13:50

IZMENA!

Zbog povrede zadnje lože van terena je Marko Gobeljić. On se požalio na bolove, a Stanković je odmah reagovao ubacivanjem Milana Gajića u igru!

Milan Gajić.
13:47

14. minut - KATAI!

Odlično se namestio Aleksandar Katai, dobro je i šutirao, ali je Ivan Kostić uspeo da izbaci loptu preko prečke!

13:41

9. minut - GOOOOOOOL, Bojović!

Mladost vodi protiv Crvene zvezde! Izveli su korner domaći fudbaleri, a nakon gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao iskusni napadač. On je odbitak uspeo da "spakuje" u Popovićevu mrežu, za neočekivanu prednost.

13:36

3. minut - PREKID!

Utakmica u Lučanima nakratko je prekinuta jer je u teren utrčao pas. Ipak, nije planirao dugo da se zadrži na terenu, ubrzo je stao pored aut-linije i sačekao da ga neko odnese sa terena.

13:33

Počinjemo!

Meč u Lučanima je počeo, a i sunce je uspelo da se probije kroz oblake i obraduje fudbalere oba tima.

13:30

Promena!

U ekipi Mladosti dogodila se promena pre samog meča. Umesto Bogdana Miloševića utakmicu će početi Ante Hrkać.

13:15

Stanković je na konferenciju stigao sa sahrane!

Trener crveno-belih juče je bio na sahrani legendarnog ekonoma reprezentacije. Pogledajte ko je još ispratio Lalu:

13:05

Najava Stankovića!

Trener crveno-belih Dejan Stanković najavio je meč protiv Mladosti kao početak paklenog ritma koji čeka njegovu ekipu.

12:45

Rezerve!

Mladost Lučani: Samčović, Kijevčanin, Babić, Milanović, Perović, Radivojević, Hrkać, Selenić, Obradović, Katanić

Crvena zvezda: Gordić, Gajić, Degenek, Pankov, Krstičić, Stanić, Lazetić, Ben, Srnić, Vukanović

12:35

SASTAVI!

Mladost Lučani: Kostić - B. Milošević, I. Milošević, Mićević, Cvetković - Marković, Tumbasević - Jovanović, Gordić, Danoski - Bojović

Crvena zvezda: Popović - Gobeljić, Dragović, Eraković, Rodić - Petrović, Kanga - Živković, Katai, Ivanić - Pavkov

12:30

Dobar dan!

Ekipa Crvene zvezde gostuje u Lučanima timu Mladosti, a direktan tekstualni prenos možete pratiti uz MONDO.

Susret iskusnog domaćina koji je značajno podigao formu u poslednje vreme i gostiju iz Beograda koji žele petu uzastopnu titulu ove sezone počinje u 13:30.