liga šampiona čelsi juventus barselona benfika

Ludnica u Ligi šampiona: Srbin sudio i gledao bruku Juventusa, Birmančević uzalud asistirao, Ćavi se izvukao u drami

Utakmice u Ligi šampiona su ponovo na programu. Bilo je zanimljivo veče...

liga šampiona čelsi juventus barselona benfika Izvor: Profimedia

Liga šampiona se vratila! Poslije male pauze zbog reprezentativnih obaveza ponovo se igra najjače evropsko fudbalsko takmičenje.

Ono što smo vidjeli bi ukratko moglo da se opiše ovako - Čelsijeva lekcija Juventusu, Ćavijev bod na debiju u eliti i uzaludna asistencija Veljka Birmančevića za Malme.

Derbi je svakako bio na "Stamford bridžu" gdje je Čelsi dočekao Juventus, a glavni sudija bio je Srbin Srđan Jovanović. Poslije svega "plavci" su ih demolirali - 4:0.

Mrežu je "načeo" Čaloba u 25. minutu, gosti su se bunili zbog tog gola, tražili su ruku Ridigera prije toga. VAR je provjerio i potvrdio pogodak. Domaćin je nastavio sa dominacijom, a nagrađeni su golovima Džejmsa (56), Hadson-Odoija dva minuta kasnije, a tačku je stavio Verner u petom minutu nadoknade.

Ćavi je debitovao u Ligi šampiona bodom. Remizirali su sa Benfikom (0:0). Imali su posjed, stvarali šanse, nisu ih koristili. Mogli su za to surovo da budu kažnjeni, ali je Seferović promašio zicer u nadoknadi i ostavio bod domaćinu.

Malme se oprostio od Evrope bodom protiv Zenita (1:1). Birmančević je asistirao za vođstvo u 28. minutu i gol Reiksa, ali je ruski tim potom promašivao nemoguće. Džjuba u 52. minutu nije iskoristio penal, pa je potom njegov gol poništen zbog ofsajda. Onda su u 86. minutu ostali sa desetoricom zbog crvenog kartona Čistjakova, da bi u 92. dobili drugi penal koji je Rakicki pretvorio u gol.

Najzanimljiviji meč odigran je u Švajcarskoj gdje su Jang Bojs i Atalanta remizirali - 3:3. Atalanta je dva puta vodila, domaćin je sa dva gola za četiri minuta preokrenuo, da bi neposredno po ulasku u igru Murijel pogodio za remi.

SEFEROVIĆ PROMAŠIO NEMOGUĆE!

Mogla je Benfika da psotigne gol za pobedu protiv Barselone. Haris Seferović je izašao sam pred Ter Štegena, obišao ga je i onda promašio okvir gola. Žorž Žesus je pao na zemlju i uhvatio se za glavu, nije mogao da veruje šta je njegov igrač promašio.

22:48

ZENIT IZJEDNAČIO

Zenit je ostao sa desetoricom, ali su nastavili da napadaju. U drugom, od sedam minuta koliko je produžen meč, je dosuđen novi penal. Rakicki je šutirao i bio je precizan - 1:1 protiv Malmea.

22:46

NOVI GOL, ATALANTA IZJEDNAČILA!

Ludnica u Švajcarskoj, Atalanta je izjednačila, sada je 3:3! Luis Murijel je ušao u 88. minutu, a nekoliko desetina sekundi kasnije je zatresao mrežu!

22:44

VELIKI PREOKRET JANG BOJSA

Kakav preokret u Švajcarskoj. Za četiri minuta dva gola i vođstvo protiv Atalante. Pogodak je postigao Hefti.

22:40

84' - PONIŠTEN GOL BARSELONE

Barselona je povela, Arauho je postigao pogodak, ali je zastavica bila podignuta. Bio je u ofsajdu.

22:38

81' - JANG BOJS IZJEDNAČIO

Velika borba u Švajcarskoj se nastavlja. Jang Bojs je izjednačio protiv Atalante. Strelac je Sijero.

22:33

77' - BARSELONA JOŠ TRAŽI GOL

Ćavi debituje u Ligi šampiona, ali nema još golova.

Izvor: Profimedia

22:25

69' - BIRMANČEVIĆ ZAVRŠIO MEČ

Veljko Birmančević je završio utakmicu u 69. minutu. Zamenio ga je Martin Olson.

22:18

61' - ZENITU SE NE DA

Zenit je prvo promašio penal, a sada im je poništen gol. Džjuba je postiagao pogodak, ali je linijski sudija podigao zastavicu. Usledila je VAR provera, posle par minuta čekanja je doneta odluka da se pogodak ne priznaje.

22:15

58' - ČELSI NA 3:0!

Još jedan pogodak Čelsija. Hadson-Odoi koristi veliku gužvu u kaznenom prostoru i uvećava prednost Čelsija.

22:13

56' - NOVI GOL DEFANZIVACA ČELSIJA

Napadači u Čelsiju se muče, a defanzivci pogađaju. Ris Džejms je pogodio mrežu u 56. minutu i duplirao vođstvo protiv Juventusa.

22:10

53' - ATALANTA OPET VODI

Vratila je Atalanta prednost. Palomino je pogodio za 2:1 protiv Jang Bojsa.

22:09

52' - DŽJUBA NIJE ISKORISTIO PENAL

Zenit je imao savršenu priliku da izjednači, nije uspeo. Džjuba je izveo penal veoma loše, po sredini gola, a golman Dahlin je bio na mestu.

22:03

46' - UTAKMICE SU NASTAVLJENE

Mečevi Lige šampiona su nastavljeni.

21:48

45' - POLUVREME

21:39

39' - JANG BOJS IZJEDNAČIO

Zanimljivo je u Švajcarskoj, Jang Bojs je izjednačio. Teoson Sibaču je pogodio za 1:1 protiv Atalante.

21:37

37' - KANTE ZAMENJEN

Jedan od najboljih fudbalera Čelsija N'Golo Kante je izašao iz igre u 37. minutu. U pitanju je povreda, a Tomas Tuhel ne želi da rizikuje, uveo je Rubena Loftusa-Čika.

21:31

31' - BIRMANČEVIĆ ASISTENT

Do vođstva su stigli Malme i Lil. Birmančević je bio asistent Rieksu za vođstvo svog tima, dok je Lil do prednosti stigao preko Džonatana Davida.

21:27

27' - POTVRĐEN GOL ČELSIJA

Čaloba je u 26. minutu zatresao mrežu Juventusa. Međutim, gosti su se bunili i tražili igranje rukom Ridigera pre pogotka. VAR je gledao situaciju, pa saopštio sudiji Srđanu Jovanoviću da je sve regularno, pa je pogodak priznat.

21:21

21' - ČEKAJU SE GOLOVI

Čekaju se golovi na utakmicama Lige šampiona.

21:13

13' - RAKITIĆ ASISTENT, SEVILJA VODI

Drugi gol u večerašnjim utakmicama viđen je u Španiji. Ivan Rakitić je centrirao, a Đoan Jordan je pogodio za prednost protiv Volfsburga.

21:10

10' - PAO PRVI GOL

Viđen je i prvi gol večeri. Postigla ga je Atalanta protiv Jang Bojsa. Strelac je bio Duvan Zapata.

21:01

1' - UTAKMICE SU POČELE

Mečevi u Ligi šampiona su počeli.

20:55

JOVANOVIĆ SUDI DERBI

Glavni sudija na meču između Čelsija i Juventusa biće srpski arbitar Srđan Jovanović.

20:48

POBEDE MANČESTERA I BAJERNA

Završene su utakmice iz prvog termina. Mančester junajted je savladao Viljareal golovima Kristijana Ronalda i Džejdona Sanča (2:0), to je bio i prvi meč Majkla Kerika na klupi "crvenih đavola" posle otkaza za Ole Gunara Solskjera.

Bajern je u Kijevu bio bolji od Dinama (2:1). Levandovski i Koman su dali golove za goste, dok je Garmaš postigao počasni pogodak za domaćina.

20:34

POSTAVE U ŠVAJCARSKOJ

JANG BOJS: Favr - Hefti, Burgi, Loper, Garsija - Abišer, Pereira, Rider - Meščak, Ngamelu, Sibaču

ATALANTA: Muso - Palomino, Demiral, Toloi - Mehle, Frojler, de Ron, Zapakosta - Pašalić, Malinovski - Zapata

20:28

SASTAVI U FRANCUSKOJ

LIL: Grbić - Čelik, Fonte, Đalo, Mandava - Vea, Sančez, Kseka, Bamba - Jilmaz, David

SALCBURG: Kon - Ulmer, Vober, Onguene, Kristensen - Sejvald, Aronson, Kamara, Sučić, Sesko, Adejemi

20:25

EKIPE U SEVILJI

SEVILJA: Bono - Montijel, Kunde, Karlos, Akunja - Jordan, Reges, Rakitić - Okampos, El Hadadi, Gomes

VOLFSBURG: Pervan - Bruks, Đilavođi, Lakroa - Rusiljon, Arnold, Vrank, Baku - GErhard, Nmeka - Vajnghort

20:21

BIRMANČEVIĆ NAPADA ZENIT

Birmančević i Malme napadaju Zenit na svom terenu.

MALME: Dahlin - Larson, Ahmedhodžić, Brorson, Mojsander - Penja, Inosent, Levicki, Rieks - Birmančević, Čolak

ZENIT: Keržakov - Santos - Rakicki, Lovren, Čistjakov - Vendel - Barios, Klaudinjo, Malkom, Karavaev - Džjuba

20:12

TIMOVI NA "NOU KAMPU"

BARSELONA: Ter Štegen - Arauho, Pike, Lengle, Alba - de Jong, Buskets, Niko - Demir, Gavi, Depaj

BENFIKA: Vlahomodis - Vertongen, Otamendi, ALmeida - Grimaldo, Mario, Vajgl, Žilberto - Everton, Silva - Jaremčuk

20:05

SASTAVI U LONDONU

ČELSI: Mendi - Čaloba, Silva, Ridiger - Džejms, Kante, Žoržinjo, Čilvel - Zijeh, Hadson-Odoi, Pulišić

JUVENTUS: Ščešni - Sandro, de LIht, Bonući, Kvadrado - Mekini, Betankur, Lokateli, Rabio - Kijeza, Morata

19:48

MAKAZICE LEVANDOVSKOG

Jedan od najlepših golova u sezoni postigao je Robert Levandovski. Makazicama je savladao golmana kijevskog dinama.