Velika pobjeda Zvezde, čeka je drama u Portugalu! Ivanićeva bomba oduševila Marakanu, Danci zakomplikovali SVE!

Crvena zvezda ostvarila veliku pobjedu protiv Ludogoreca (1:0), koja ipak nije bila dovoljna za plasman, jer je Mitjiland kod kuće savladao Bragu - 3:2!

Majstorija Mirka Ivanića donijela je Zvezdi zlata vrijedna tri boda u grupi Lige Evrope! Udarcem sa 25 metara u 57. minutu, najbolji igrač crveno-bijelih postavio je konačnih 1:0 protiv Ludogoreca i pokazao ekipi Dejana Stankovića put ka evropskom proljeću. Pogledajtekako je izgledao taj gol!

Poslije 45 minuta bez sadržaja, Zvezda je postigla gol, pa prijetila udarcima Milana Pavkova, Gelora Kange i Marka Lazetića, a na momente su opasni bili i gosti.

Međutim, kapiten crveno-bijelih Milan Borjan sa defanzivcima je ipak sačuvao mrežu i dao veliki doprinos bitnom koraku ka evropskom proljeću.

Drama u kojoj je Mitjiland ipak savladao Bragu učinila je da Zvezdina pobjeda ipak ne bude dovoljna za direktan plasman ovog četvrtka, pa će crveno-bijeli o prolasku u nokaut fazu odlučivati u Portugalu, protiv tima koga su savladali na "Marakani".

20:42

Pobeda Mitjilanda, sada ovako izgleda tabela!

Zvezda je napravila ogroman korak ka evropskom proleću, ali će se o plasmanu ipak odlučiti u poslednjem kolu!

Mitjiland je u finišu srušio Bragu golom za konačnih 3:2, a ovo su parovi završne runde, zakazane za 9. decembar:

Ludogorec - Mitjiland
Braga - Crvena zvezda

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:39

Penal i 3:2 za Mitjiland!

U poslednjim trenucima meča, danski tim je izborio jedanaesterac i poveo 3:2 protiv Brage! Ako ovaj rezultat ostane do kraja, odlučiće poslednje kolo!

20:37

Zvezda je pobedila, sada čeka vest iz Danske!

Na "Marakani" je završeno 1:0, a da li je to večeras dovoljno za evropsko proleće odlučiće penal za Mitjiland, u utakmici koja je u toku!

20:31

Lazetiću je malo falilo!

U 90. inutu je mladi centarfor Zvezde imao veliku priliku, ali je lopta ipak otišla pored desne stative gola Ludogoreca. Stankovićev tim je pred veliko pobedom!

20:20

Pogledajte Ivanićev gol

Klinci koji su večeras došli na "Marakanu" sigurno će pamtiti boravak na stadionu po ovom sjajnom potezu.

20:06

Zvezda se razigrala - opet preti Pavkov

Došao je centarfor crveno-belih u blizinu pozicije odakle je Ivanić pogodio, gađao je "niskom" loptom i nije mu mnogo falilo da zatrese mrežu. Mnogo bolja igra Stankovićevog tima od poluvremena.

U toku je 63. minut.

19:59

ZVEZDA VODI 1:0, MAGIJA MIRKA IVANIĆA!

Pogodio je sa 25 metara, prebacivši golmana Ludogoreca, za vođstvo Zvezde 1:0 u 53. minutu!

Perfektan momenat večeras najboljeg igrača Zvezde pred 21.000 gledalaca.

19:52

Odlična šansa za Zvezdu - Pavkov!

Iz teške pozicije, praktično "mrtvog ugla", gađao je centarfor i sa leve strane naterao golmana Ludogoreca na reakciju. Izbio je loptu u korner sa "prve" stative.

Konačno dobra situacija za Zvezdu, u 55. minutu. Ostaje 0:0.

19:25

Ivanić gađa iz daljine!

Snažno je gađao Mirko Ivanić sa oko 20 metara, šutnuo je "punom", a golman Ludogoreca Serđo Padt imao je malih problema da je obuzda kraj leve stative, ali je ipak uspeo.

Sve je završeno kornerom za crveno-bele, posle kojeg nije bilo šanse srpskog tima. Odmah posle njega, gađao je izda ljine i Kanga, i promašio za oko dva-tri metra.

Još pet minuta do poluvremena.

Izvor: Profimedia

19:18

Pokušava i Katai

Pokušao je Aleksandar Katai da zapreti driblinzima na levoj strani, driblao je nekoliko čuvara i kraju nije stigao da šutira. Dok se bliži kraj prvog dela, i dalje se očekuje prva Zvezdina prilika.

Ostaje 0:0 u 32. minutu.

19:17

Ovako izgleda meč na "Marakani"

19:15

Borjan spasava Zvezdu!

Gonsalveš je šutirao sa 11 metara u punom trku, a Borjan je bio na pravom mestu da sačuva gol crveno-belih. Bila je ovo bez dileme najkonkretnija situacija na večerašnjoj utakmici.

Ostaje 0:0 u 30. minutu.

19:10

Nema uzbuđenja, Stanković adaptira taktiku

Posle početnog pritiska Zvezde, Ludogorec se u ovom trenutku oslobodio pritiska i ima više loptu "u nogama" nego u uvodnih desetak minuta.

Gosti iz Bugarske grade igru od zadnje linije, a Zvezda sada stoji u formaciji 4-2-3-1, sa Erakovićem levo, a Srnićem i Petrovićem kao tandemom. Kanga je ispred njih.

U 25. minutu i dalje je 0:0.

19:04

Grublja igra, sudija Sančez dopušta žešći fudbal

Iako su oba tima tražila od arbitra da dosudi neke "sitne" faulove u njihovu korist, opredeljenje arbitra Hoze Marije Sančeza iz Španije očigledno je da pusti da se igra čvršće.

Ekipama ostaje da se adaptiraju na to.

18:58

Miran početak meča

Nema prilika u prvih 10 minuta. Igra se u velikoj buci koju klinci prave sda zapadne i istočne tribine.

Rezultat je i dalje 0:0

18:50

Stankovićeva ideja - 3-4-2-1

U Zvezdinoj formaciji mesto na levoj strani zauzima Slavoljub Srnić, dokazani "univerzalac" crveno-belih.

18:46

Pogledajte kako je večeras na "Marakani"

Zbog kazne UEFA, na tribinama su samo deca sa pratiocima.

18:45

Meč je počeo!

18:19

Milan Rodić ne igra zbog bolesti

Iako nije u pitanju korona, levi bek crveno-belih neće moći da bude večeras u sastavu, pa je njegovo mesto zauzeo mladi Strahinja Eraković, inače štoper, komemesto kraj leve aut-linije nije primarna pozicija.

17:28

Ovako će večeras izgledati severna tribina

Delije neće moći da uđu na severnu tribinu "Marakane" jer je na prošloj utakmici s njihove tribine pogođen pomoćni trener.

Za duel Zvezda - Ludogorec pripremili su posebnu koreografiju.

Izvor: FK Crvena zvezda