Partizan je u Gornjem Milanovcu potvrdio jesenju titulu pošto je Zvezdi pobjegao na pet bodova.

Partizan je jesenji prvak Srbije - ovo su čekali 7 godina: Crno-bijeli pobjegli Zvezdi na 5 bodova razlike! Izvor: MN PRESS

Sedam godina je Partizan čekao na jesenju titulu i do nje je stigao pobjedom u Gornjem Milanovcu!

Trijumf crno-bijelih protiv Metalca dovoljan im je za pet bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, a do kraja 2021. godine ostalo je da se odigra samo još jedno kolo. Tako su crno-bijeli na najbolji način iskoristili Zvezdin kiks protiv Radnika i ubjedljivim trijumfom povećali prednost koja je postojala tokom većeg dijela polusezone.

Izabranici Aleksandra Stanojevića u prvom dijelu prvenstva rijetko su prosipali bodove, pa u uvodnih 20 kola imaju čak 18 pobjeda!

Do ove današnje stigli su preko Kvinsija Meniga koji je bio najraspoloženiji akter susreta sa dva postignuta gola. Rastrčao se Holanđanin u redovima Partizana, nekoliko puta bio neuhvatljiv za odbranu domaćeg tima, a njegovim golovima pridružio se Aleksandar Ščekić.

Vezni fudbaler je postigao najljepši gol na meču, pošto je sa 15 metara udaljenosti pravom majstorijom savladao Savića na golu Metalca.

Do kraja jesenjeg dijela sezone Partizanu je ostao još meč protiv Kolubare na svom terenu, dok će Metalac koji nakon ovog kola dijeli posljednje mjesto na tabeli sa kragujevačkim Radničkim i Novim Pazarom gostovati Voždovcu.

16:56

TABELA!

Nakon 20 odigranih kola, ovako izgleda plasman u Superligi Srbije:

Standings provided by SofaScore LiveScore

16:48

KRAJ MEČA - 0:3!

Stigli su crno-bijeli do prve jesenje titule nakon sedam godina čekanja. Do bitnih bodova u Gornjem Milanovcu vodili su ih dvostruki strijelac Kvinsi Menig i Aleksandar Ščekić koji je postigao sjajan pogodak.

16:46

88. minut - Miran dio meča!

Partizan je pitanje pobjednika riješio još u prvom dijelu meča, pa finiš susreta prolazi u laganom tempu.

16:37

79. minut - Povreda Stuparevića!

Nekadašnji fudbaler Voždovca i Votforda žali se na povredu, a ljekarski tim Metalca mora da uđe na teren. Momak koji se svojevremeno povezivao sa prelaskom u Partizan drži se za lijevu nogu.

16:32

Dvostruka izmjena Partizana!

Sada je Aleksandar Stanojević promijenio svih petoricu igrača.

Umjesto Zdjelara i Jojića na terenu su Milan Smiljanić i Lazar Pavlović.

16:27

70. minut - Holender!

Nije to bila laka pozicija jer je lopta bila dosta ispred njega, a reprezentativac Mađarske prebacio je gol sa peterca.

16:26

69. minut - Živković!

Sačekao je loptu na dvadesetak metara od gola desni bek Partizana, a zatim snažno šutirao ka Strahinji Saviću. Nije bio precizan i lopta je otišla pored gola.

16:20

Trostruka izmjena Partizana!

U igri su sada Nemanja Jović, Filip Holender i Danilo Pantić, a izlaze iz igre Menig, Milovanović i Ščekić.

16:14

56. minut - Milovanović!

Preti talentovani napadač, nije uspio da postigne pogodak, a na kraju akcije glavni arbitar pokazao je da je ofanzivac crno-bijelih bio u ofsajdu.

16:06

Drugi gol Meniga!

Možda i najbolja utakmica Kvinsija Meniga u crno-bijelom dresu! Ovako je drugi put zatresao mrežu:

Kvinsi Menig postiže svoj drugi gol na meču.
Izvor: YouTube/Arena sport TV
16:03

Nastavljamo!

Pratimo još 45 minuta fudbala iz Gornjeg Milanovca!

15:56

Gol Ščekića!

Majstorijom veznog fudbalera iz Crne Gore, Partizan je duplirao prednost. Ovako je to izgledalo:

Drugi pogodak crno-belih protiv Metalca.

15:48

POLUVRIJEME - 0:3!

Crno-bijeli su na krilima Kvinsija Meniga stigli do ubjedljive prednosti u Gornjem Milanovcu i gotovo obezbijedili jesenju titulu već nakon 45 minuta igre.

15:40

38. minut - GOOOOOOOOOOOOL, Menig!

blista Holanđanin u Gornjem Milanovcu!

Dugo su ga čekali navijači Partizana, ali danas pokazuje raskošan talenat. Treći gol crno-bijelih je njegov drugi na ovom meču, a ovaj udarac bio je izuzetno precizan. Sa ivice kaznenog prostora uputio je neodbranjiv šut ka golu domaćeg tima.

15:35

Gol Meniga!

Ovako je Partizan poveo već u trećem minutu:

Pogodak crno-belih u Gornjem Milanovcu.
15:31

28. minut - GOOOOOOL, Ščekić!

Strašan pogodak Partizanovog veziste. Dugo je trajala akcija crno-bijelih, a crnogorski vezni fudbaler raspalio je po lopti sa 15 metara udaljenosti i pogodio gornji ugao Savićevog gola.

15:21

19. minut - Menig, ponovo!

Slična akcija crno-bijelih kao kod gola, ali ovog puta stativa pomaže Strahinji Saviću. Nakon njegove intervencije lopta se odbila do okvira gola, a zatim je uspio da je uhvati.

15:19

16. minut - Igra i Metalac!

Iako ih je gol šokirao već u trećem minutu, fudbaleri domaćeg tima polako uspijevaju da zadrže loptu u svom posjedu i priprijete Partizanu.

15:06

3. minut - GOOOOOOL, Menig

Odmah vodi Partizan. Sjajna kombinacija napadača crno-bijelih i gol već u ranoj fazi meča. Strijelac je Kvinsi Menig, asistirao mu je Marko Milovanović.

15:02

Meč je počeo!

Utakmica u Gornjem Milanovcu započeta je napadom Partizana, ali bez veće opasnosti.

Rezervisti!

Metalac: Premović, Maslarević, Nikolić, Grbović, Jočić, Stević, Pavlović, Bačkulja, Luković, Milićević, Furtula

Partizan: Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Ostojić, Miljković, Štulić, Terzić, Pantić, Jović, Smiljanić

14:10

SASTAVI!

Metalac: Savić -Stojić, Mlađović, Vasiljević - Vlalukin, Fićović, Krajišnik, Đurić, Antonijević - Cvetković, Stuparević

Partizan: Popović - Miletić, Vujačić, Saničanin - Živković, Sčekić, Zdjelar, Urošević - Jojić, Menig - Milovanović

Marko Milovanović i Mihajlo Ilić
14:05

Dobar dan!

Pratimo uživo meč 20. kola Superlige između Metalca i Partizana, utakmicu koja je prvobitno trebalo da bude odigrana prije dva dana, ali je pomjerena zbog snijega koji je prekrio Gornji Milanovac.