tsc crvena zvezda

Pavkov donio Zvezdi pobjedu u spektaklu: Dva puta gubila u Bačkoj Topoli, heroj crveno-bijelih joj nije dao da kiksne!

Vrlo važna pobjeda Crvene zvezde u poslednjem meču u 2021. godini.

tsc crvena zvezda  Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Crvene zvezde su završili pobjedom 2021. godinu i to u spektaklu koji je viđen u Bačkoj Topoli. Ekipa Dejana Stankovića se dva puta vraćala iz zaostatka da bi na kraju upisala važan trijumf.

TSC - CRVENA ZVEZDA 2:3 (2:2)
/Banjac 7, Stanojlović 18 - Ivanić 15, Pavkov 32, 56/

Znala je Crvena zvezda da poslije kiksa protiv Radnika mora da se vrati na pobjednički kolosijek, znali su da je ovoga puta pobjeda bila još veći imperativ i to su protiv TSC-a i uspjeli da urade.

Doduše, nimalo lako. Malo ko je očekivao spektakl u Bačkoj Topoli u onoj mjeri u kojoj smo ga dobili, ali izvanredna otvorena igra na obje strane doprinijela je da gledaoci na "TSC Areni" prisustvuju utakmici u kojoj i te kako bilo šta da se vidi.

Već u sedmom minutu je nagovešten sjajan susret, kada je Mihajlo Banjac iskoristio nedovoljno dobru komunikaciju u odbrani Zvezde, presjekao dodavanje Zorana Popovića i matirao ga za 1:0.

TSC - Zvezda 1:0
Izvor: YouTube/TV Arena sport

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, pošto je Mirko Ivanić na asistenciju Milana Rodića donio poravnanje koje je samo ubrzalo tempo i donijelo nove golove.

TSC - Zvezda 1:1

Jer samo tri minuta kasnije je Zvezda ponovo bila u šoku. Ovoga puta je za to bio zaslužan Stanojlović, iskoristivši dodavanje Banjca za novo slavlje domaćih navijača.

TSC - Zvezda 2:1

Taman kada se činilo da smo već vidjeli mnogo golova, dogodio se Milan Pavkov. Napadač Zvezde je pri rezultatu 1:0 za TSC uspio da pogodi prečku, da bi kasnije pokazao da je ovo zaista bilo njegovo veče.

TSC - Zvezda 2:2

U 32. minutu je poslije lijepe kombinacije Rodića i Vukanović natrčao na loptu i sa 11 metara je golgeterski smjestio u mrežu za izjednačenje. Već poslije desetak minuta u drugom poluvremenu uspio je da drugi put zatrese mrežu.

I ovog puta je to učinio poslije Vukanovićeve "asistencije", doduše, sada nakon što je Nenad Filipović odbranio njegov udarac, a Pavkov samo natrčao na odbitak da bez problema postigne pogodak.

Bilo je pregršt prilika i prije i poslije ovih pogodaka, ali Zvezda je uspjela da uradi ono po šta je došla u Bačku Topolu - tri boda za kraj 2021. godine.

18:03

TABELA SUPERLIGE

Zvezda je prišla Partizanu na dva boda zaostatka uz odigranu utakmicu više.

Standings provided by SofaScore LiveScore

17:59

KRAJ UTAKMICE - POBEDA ZVEZDE 3:2!

Neverovatna utakmica u Bačkoj Topoli i naročito prvo poluvreme. Zvezda je dva puta gubila, a onda je golovima Milana Pavkova stigla do preokreta i važna tri boda na kraju 2021. godine!

Opširnije čitajte na kartici *UVODNA VEST*

17:51

85' - Rišairo u ofsajdu, ali neverovatan promašaj

Neverovatna situacija kada je Rišairo Živković pobegao odbrani TSC-a, pretrčao golmana Filipovića i onda na prazan gol sa oko 10 metara pogodio samo stativu!

Ipak, bio je u ofsajdu i to ne bi ni bio gol da je zatresao mrežu...

17:41

76' - Korner za TSC, ali nema opasnosti

Sada kao da TSC malo pokušava da što više prebaci težište igre pred gol crveno-belih, ali korner sa desne strane nije doneo neku veću opasnost.

17:35

70' - Promena i u Zvezdi

Aleksa Vukanović ustupa mesto Rišairu Živkoviću. Dobra partija za Vukanovića, koji je asistirao Pavkovu kod onog gola iz prvog poluvremena.

17:34

69' - Promena u TSC-u

Nemanja Petrović izlazi iz igre, Dejan Milićević je na terenu.

17:30

65' - "Bomba" Erakovića, Filipović brani!

Sjajan udarac sa distance Zvezdinog štopera, "prozujala" je lopta na putu ka golu, ali Nenad Filipović odlično reaguje i čuva gol TSC-a.

17:29

Ivanić preti!

Sjajan udarac prvog strelca za Zvezdu na ovom meču, ali malo pored gola. Živnula je Zvezda u ovim trenucima, a ima još dosta da se igra, gotovo pola sata...

17:27

Evo tog gola Pavkova!

17:21

56' - ZVEZDA VODI - PAVKOV ZA 2:3!

Odlično je Zvezdina "devetka" pratila akciju i svojim drugim golom dovela crveno-bele u vođstvo!

Natrčao je visoki centarfor iz Begeča na odbijenu loptu i pogodio u 55. minutu!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

17:18

Stojković preti Zvezdi!

Aranđel Stojković, bivši desni bek Vojvodine, odlično šutira sa oko 22 metra iskosa sa desne strane, ali malo preko gola Popovića

17:16

50' - Srnić sa distance!

Prva prilika za Zvezdu u drugom poluvremenu. Snažan udarac veziste odlazi malo pored leve stative gola TSC-a.

17:15

Krsmanović menja Stanojlovića

Momak rođen 2003. godine menja strelca drugog gola za TSC. Stanojlović je u sudaru sa golmanom Popovićem zaradio udarac zbog kojeg ne može da nastavi meč.

17:12

ODMAH GUSTO - POSLE 15 SEKUNDI

Odmah je napao TSC, Popović je istrčao i izbio loptu ispred gola Zvezde, a Stanojlović dobija udarac u sudaru sa golmanom crveno-belih. Bio je to faul u napadu, ali napadač TSC-a oseća posledice sudara.

17:11

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Šta li nam sprema ovih 45 minuta fudbala, ako je prvo poluvreme bilo onako sjajno...

16:55

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:2!

Neverovatnih 45 minuta fudbala smo imali prilike da vidimo u Bačkoj Topoli! Dva puta je TSC vodio, dva puta se Zvezda vraćala i uspevala da izjednači.

Izuzetan ritam utakmice, igralo se u oba pravca snažnim tempom i videli smo pregršt zanimljivih detalja.

16:50

Ovako je Pavkov izjednačio na 2:2

Sjajna egzekucija!

16:48

Žuti karton za Pankova

Dosta duela je štoper Zvezde imao sa Mihajlom Banjcem, a sada zbog faula na sredini terena Radovan Pankov dobija javnu opomenu.

16:47

38' - Ivanić sa distance

Ipak, strelac prvog gola za Zvezdu nije bio precizno, ovo je ličilo na jedan udarac koji je ranije imao Katai i koji je išao preko gola.

16:37

32' - GOOOOL 2:2, PAVKOV!

Milan Pavkov je strelac, novo izjednačenje!

Izvanredna akcija u ovoj neverovatnoj utakmici. Rodić je centrirao sa leve strane, Vukanović glavom spušta loptu na drugoj stativi, a Pavkov odmah "hvata" poluvolej i lepim udarcem sa 11 metara donosi 2:2!

Izvor: Profimedia

16:35

29' - Stanojev preti Zvezdi

Jug Stanojev je lepo prošao po desnom boku, rešio se Srnića, a njegov centaršut u pravo vreme izbija Dragović i otklanja opasnost pred golom Zvezde.

16:33

Problem za Zvezdu - Petrović ne može

Njegoš Petrović ne može više da izdrži, prinudna izmena zbog povrede, bio je vezista rovit i pre meča, a Slavoljub Srnić ulazi u igru.

16:32

27' - Stanojlović opet preti!

Doduše strelac drugog gola za TSC je šutirao iz vrlo teškog ugla, nimalo laka pozicija, a golman Popović izbija loptu u korner.

16:29

GLEDAMO SPEKTAKL U BAČKOJ TOPOLI

Kakva utakmica do sada na "TSC areni". Strašan ritam utakmice, čak tri pogotka u prvih 18 minuta meča uz jednu prečku Milana Pavkova.

Tek smo na četvrtini utakmice, a već smo imali prilike svašta da vidimo!

16:26

PRIZNAT GOL - TSC VODI 2:1

Sudije u VAR sobi su potvrdile da je sve bilo čisto u situaciji kod drugog gola TSC-a.

16:24

Čeka se VAR soba...

Sada se proverava gol TSC-a, da li je bilo ofsajda ili ne.

16:23

18' - GOL, 2:1 ZA TSC!

Neverovatna utakmica, gol za domaće ponovo! Stanojlović je strelac, Banjac je odigrao ka golgeteru domaćih, a ovaj matira Popovića.

16:20

15' - GOOOOOL, 1:1 IVANIĆ!

Prečka Pavkova pa posle 60 sekundi izjednačenje Ivanića! Zvezda se vraća! Rodić je ubacio loptu, a Ivanić je tamo reagovao i postigao deveti gol u prvenstvu!

Prethodno je u jednom napadu Milan Pavkov pogodio prečku, to je bila najbolja šansa za Zvezdu na meču, ali ubrzo je Ivanić uspeo da donese izjednačenje.

16:18

12' - Budi se Zvezda

Katai je prošao po levoj strani, približio crveno-bele dobroj šansi, ali centaršut u šesnaesterac po zemlji izbijaju domaći igrači.

16:12

7' - GOL, 1:0 ZA TSC!

Šok u Bačkoj Topoli! Greška crveno-belih koju koristi Banjac i mladi igrač TSC-a dovodi domaće u vođstvo!

Pankov je vratio loptu golmanu Popoviću, ovaj je hteo da odigra do Dragovića, a iskusni defanzivac je ostao statičan. Mihajlo Banjac to koristi da preseče dodavanje i postigne pogodak.

Mihajlo Banjac

16:10

4' - Eraković prvi preti!

Dobar početak Zvezde, a posle centaršuta iz slobodnog udarca sa desne strane, Eraković je najviši u šesnaestercu domaćih. Ipak, golman TSC-a sigurno hvata loptu.

16:05

POČELA JE UTAKMICA

Počelo je na "TSC Areni", prethodno je održan minut ćutanja u znak sećanja na Zoltana Saba.

15:55

Evo zašto nema Borjana

Nema Milana Borjana u timu, a razlog je očigledno povreda, objavila je Crvena zvezda na svom Tviter profilu.

On je u Bačkoj Topoli sa ekipom.

15:30

Za Stankovića je ovo mini finale!

Trener Zvezde insistira na pobedi protiv TSC-a.

Čitajte na MONDU.

15:20

Ovako izgleda tabela Superlige

Zvezda je kiksnula protiv Radnika u ponedeljak, Partizan je to u sredu iskoristio protiv Metalca i sada ovako izgleda tabela Superlige Srbije.

Crveno-beli žele da smanje zaostatak od pet bodova.

15:07

Evo i rezervi TSC-a i Zvezde

Tu su i igrači na klupi za rezerve.

TSC: Jorgić, Ćalušić, Milićević, Krsmanović, Antonić, Santrač, Stojiljković, Rajković, Petković, Ratkov, Bočkaj.

CRVENA ZVEZDA: Gordić, Degenek, Krstičić, Falko, Stanić, Nikolić, Živković, Ben, Srnić.

14:55

OVO JE SASTAV ZVEZDE - NEMA BORJANA!

Golman Crvene zvezde Milan Borjan nije u protokolu za meč protiv TSC-a! To je glavna vest kada je u pitanju sastav Dejana Stankovića. Takođe, još jedno iznenađenje je Aleksa Vukanović u startnoj postavi.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Pankov, Dragović, Eraković - Vukanović, Petrović, Kanga, Rodić - Ivanić, Katai - Pavkov.

Tu je i tim TSC-a.

TSC: Filipović - Varga, Stojković, Leandro, Petrović - Tomanović, Đakovac - Stanojev, Banjac, Vukić - Stanojlović.

14:05

Dobro došli u MONDO Live

Budite i danas uz MONDO i pratite uživo tekstualni prenos utakmice TSC - Crvena zvezda u okviru 21. kola Superlige.