Orsolini kao Mihajlović: Srbin nekad bio "bombarder", Italijan je sada - ali nedovoljno za bod(ove) na Sardiniji!

Rikardo Orsolini postigao je prelijep gol na gostovanju "Ponosu Sardinije", koji ipak nije bio dovoljan da se Bolonja vrati kući neporažena. Kaljari upisao prvi domaći trijumf nakon skoro tri mjeseca!

kaljari bolonja gol orsolini Izvor: EPA-EFE/FABIO MURRU

Siniša Mihajlović je tokom igračke karijere bio nadaleko poznat kao "bombarder" kada je riječ o slobodnim udarcima.

Postizao je sadašnji trener Bolonje prelijepe pogotke, a večeras mu je ostalo samo da aplaudira jednom prvotimcu svog tima na majstoriji koja je podsjetila na blistave dane igračke karijere srpskog trenera!

Duelom Kaljarija i Bolonje na Sardiniji stavlja se tačka na 21. kolo Serije A, a prvo ime meča, do velikog preokreta Kaljarija, bio je Rikardo Orsolini, koji je na sjajan način materijalizovao slobodan udarac dosuđen u 54. minutu.

Namjestio je ofanzivac crveno-plavih loptu iskosa sa desne strane, a onda sa velike udaljenosti prebacio živi zid i majstorski pogodio!

Nije, ipak, taj gol bio dovoljan da četa Siniše Mihajlovića bar izbjegne poraz u ovom duelu.

Leonardo Pavoleti je u 71. minutu donio izjednačenje, a veliko slavlje domaćim navijačima, koji pobjedu svog tima kod kuće nisu doživjeli od 17. oktobra i meča sa Sampdorijom (3:1) omogućio je Gaston Pereiro u četvrtom minutu nadoknade.

Interesantno, u igru je ušao u 63. minutu, a onda do kraja meča uknjižio asistenciju i gol!