"Petarda" u Dortmundu: Borusija pregazila Frajburg, Demirović postigao pogodak, dva gola Holanda!

Autor Haris Krhalić

Borusija Dortmund je na domaćem terenu savladala Frajburg rezultatom 5:1.

Borusija Frajburg 5:1 19.kolo Bundesliga Izvor: EPA/SASCHA STEINBACH

Borusija Dortmund je u okviru 19. kola Bundeslige, na domaćem terenu savladala ekipu Frajburga rezultatom 5:1. Tim iz Dortmunda je ovom pobjedom prišao na tri boda Bajernu koji se nalazi na prvoj poziciji tabele te ima utakmicu manje.

Borusija Dortmund – Frajburg 5:1 (3:0)
/Munije 14, 29, Holand 45+1, 75, Dahud 86 – Demirović 61/

Već u 14. minuti Dortmund stiže do vođstva. Korner sa lijeve strane izveo je Brant, a najviši u skoku je bio Munije kojem je ovo bio prvi pogodak ove sezone – 1:0.

Petnaest minuta kasnije vidjeli smo istu scenu samo ovaj put sa druge strane. Ponovo je Brant izveo korner, a najviši u skoku je ponovo bio Munije za 2:0.

Tri minute kasnije Dortmund je mogao do još jednog gola. Dahud je pokupio odbijenu loptu, ali je lopta otišla malo iznad gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena novi pogodak, ponovo u mreži Frajburga. Belingem je oduzeo loptu na četrdesetak metara od gola gostiju, te uposlio Holanda koji pogađa za 3:0.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović ušao je u igru početkom drugog poluvremena.

Igrao se 61. minut kada je upravo Demirović pokupio odbijenu loptu i savladao Kobela – 3:1.

U 75. minuti Dahud salje loptu za Holanda koji ponovo matira golmana za 4:1. Bio je ovo njegov 15. pogodak ove sezone u Bundesligi.

U 86. minuti Šulc je odlično uposlio Dahuda koji postavlja konačnih 5:1.

Dortmund u idućem kolu igra protiv Hofenhajma u gostima, dok Frajburg dočekuje Štutgart.