Kup Italije: Juventus pregazio Sampdoriju, Lacio nakon produžetaka osigurao plasman u četvrtfinale!

Autor Haris Krhalić

Juventus i Lacio su osigurali plasman u četvrtfinale Kupa.

Ćiro Imobile Izvor: EPA/FABIO FRUSTRACI/ANSA

Juventus je u okviru osmine finala Kupa Italije, na svom terenu, savladao ekipu Samdorije rezultatom 4:1 te tako osigurao plasman u narednu fazu ovog takmičenja.

Juventus – Sampdorija 4:1 (1:0)
/Kvadrado 25, Rugani 52, Dibala 67, Morata 77 pen – Konti 63/

U 25. minuti smo vidjeli prvi pogodak. Strijelac je bio Kvadrado - 1:0. Dvije minute kasnije Morata postiže novi pogodak za Juventus, ali ga sudija poništava zbog prekršaja.

U 52. minuti Artur je uputio centaršut sa desne strane, a najviši u skoku je bio Rugano za 2:0.

Igrao se 63. minut kad je Konti pogodio za 2:1 i vratio nadu Sampdoriji.

Samo četiri minute kasnije Dibala postiže pogodak za vođstvo od 3:1 i riješava pitanje pobjednika u ovom meču.

Ake je ušao u igru u 75. minuti te je prvim dodirom sa loptom izborio penal. Siguran sa bijele tačke bio je Alvaro Morata za 4:1.

Bila je ovo šesta pobjeda Juventusa nad ekipom Sampdorije u Kupu na domaćem terenu u isto toliko odigranih mečeva.
Juventus u četvrtfinalu čeka boljeg iz meča Sasuolo – Kaljari.

Izvor: EPA/ANGELO CARCONI/ANSA

U drugoj utakmici, fudbaleri Lacija su na svom terenu savladali Udineze rezultatom 1:0. Nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 0:0, te je odluka o putniku u četvrtfinale Kupa Italije pala u produžecima.

Lacio – Udineze 1:0 (0:0)
/Imobile 106/

Strijelac pobjedonosnog gola za Lacio bio je Ćiro Imobile u prvom minutu drugog produžetka.

Srpski reprezentativac u dresu Lacija Sergej Milinković Savić odigrao je svih 120 minuta.

Lacio će se u četvrtfinalu sastati sa Milanom.