Insinje stigao Maradonu, dvojica mu bježe, a uskoro mora u Ameriku!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Lorenco Insinje u pobjedi Napolija nad Salernitanom stigao legendarnog Argentinca.

Napoli pobijedio Salernitanu, Insinje stigao Maradonu Izvor: EPA/CESARE ABBATE

Za razliku od Intera koji se u subotu uveče mučio protiv Venecije, Napoli je mnogo lakše izašao na kraj sa Salernitanom koja je uspjela da izjednači na 1:1 I u prvom poluvremenu, ali je nakon toga primila još tri gola.
Napolitanci su slavili 4:1, a duel na stadionu Dijego Armando Maradona ostaće upamćen po tome što se Lorenco Insinje izjednačio na vječnoj listi strijelaca upravo sa čuvenim Argentincem.

Htio je Insinje da šutira jedanaesterac u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je Mertens ipak uzeo loptu I pogodio za 2:1.

Međutim, Insinje je ipak dobio novu priliku, doduše uz dosta sreće.

Naime, Napoli je u samo sedam min uta u nastavku stigao do dva pogotka, prvo je Rahmani povisio na 3:1, a onda je samo par minuta kasnije sudija Luka Paireto možda i pomalo prestrogo dosudio novi jedanaesterac za domaće.

Lopta je pogodila Frederika Veselog u ruku, ali djelovalo je tek nakon što ga je pogodila u rebra.
Paireto je dobio instrukcije da pogleda VAR snimak, a onda samo potvrdio svoju odluku i Napoli je dobio jedanaesterac.

Ovog puta loptu je namjestio Insinje i pogodio za 4:1, odnosno svoj 115. Pogodak u dresu Napolija, čime je izjednačio učinak Dijega Armanda Maradone na trećem mjestu vječne liste strijelaca.

Insinje će imati priliku da stigne Mareka Hamšika koji je postigao 121 gol, ali teško da će uspjeti da obori rekord najboljeg strijelca Napolitanaca u istoriji, Drisa Mertensa.

Belgijanac drži prvu poziciju sa 143 gola, a još uvijek igra I zabija u dresu Napolija, a osim toga Insinje nema ni dovoljno vremena, jer će na kraju sezone napustiti klub i preći u Toronto.

Vanja Milinković-Savić nije uspio da sačuva mrežu Torina protiv Sasuola, koji je izvukao remi 1:1 zahvaljujući pogotku Đakoma Raspadorija dvije minute prije kraja meča.