UŽIVO Borac - Akron prijateljska utakmica Antalija prenos

Borac remizirao sa ruskim Akronom u prvoj provjeri u Turskoj!

Šampion BIH odigrao 2:2 sa ekipom Akrona. U oba gola Borca učestvovali fudbaleri koji su stigli u ekipu tokom zimske pauze.

UŽIVO Borac - Akron prijateljska utakmica Antalija prenos Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri banjalučkog Borca od 27. januara pripremaju se u Antaliji, a u ponedjeljak su odigrali i prvu pripremnu utakmicu u Turskoj!

Šampion BIH remizirao je 2:2 sa ruskim drugoligašem, Akronom koji je dva puta vodio, ali su crveno-plavi uspjeli da se oba puta vrate i izbore remi.

I jedni i drugi imali su još nekoliko šansi u drugom poluvremenu, možda i za pobjedu, ali udarci Lukića, kao i napadača Akrona u samom finišu završili su pored gola!

BORAC - AKRON 2:2 (1:2)

Ekipa Borca doživjela je brojne promjene tokom zimske pauze, a ono čime može da bude trener Nemanja Miljanović nakon prve provjere da su u oba postignuta gola učestovale novajlije.

Izvor: MONDO

Desni bek Cucin dobro se snašao nakon kornera i udarcem glavom izjednačio na 1:1, nakon što je prethodno Girajev donio vođstvo Rusima.

Fudbaleri Akrona iskoristili su grešku još jednog novajlije, Gorana Brkića koji je izgubio loptu na sredini terena, a protivnik je to kaznio brzom akcijom i pogotkom Girajeva.

Napadač Akrona postigao je i drugi gol za svoju ekipu u 32. minutu, i to kakav! Nakon driblinga na uglu šesnaesterca pogodio je suprotni ugao Ćetkovićevog gola.

Borac je mnogo ofanzivniji bio u drugom poluvremenu, nakon što je Miljanović promijenio gotovo cijeli tim.

Većinom su Banjalučani napadali po desnoj strani, preko Ćorića i Cvijanovića, međutim, izjednačenje je stiglo sa suprotne strane.

Šveđanin u dresu Borca, Ferhad Ajaz, nakon jednog šuta u spoljni dio mreže, par minuta kasnije, tačnije u 81. minutu ponovo je probio po lijevoj strani i šutirao, ovog puta njegov pokušaj brani golman Akrona, ali Vušurović odbijenu loptu šalje u mrežu za konačnih 2:2.

Imao je Akron šansu za pobjedu, nakon slobodnog udarca šutirao je jedan fudbaler sa 15 metara iz vrlo dobre situacije, ali je promašio gol.

Naredni meč Borac igra u subotu, 5. februara, a protivnik će mu biti Arsenal Tula.

NAJAVA

Prvobitno je bilo planirano da crveno-plavi igraju protiv Šahtjora iz Soligorska, ali su Bjelorusi otkazali meč, pa je šampion BIH ekspresno reagovao i pronašao novog rivala - ekipu Akrona

Planirano je da Banjalučani u Antaliji odigraju pet utakmica. Ukoliko ne bude novih promjena, banjalučki premijerligaš odmjeriće snage sa Arsenalom iz Tule (5. februar), Oleksandrijom (9. februar), Dnjeprom 1 (12. februar) i Rešovijom (12. februar).

Prije odlaska u poznato tursko ljetovalište, izabranici Nemanje Miljanovića odigrali su jedan test meč. Protiv prvoligaša Srpske Alfa Modriče slavili su više nego ubjedljivo, 8:0.

Meč uživo pratite klikom na Razvoj događaja!

11:25

Kraj utakmice: Borac - Akron 2:2!

11:24

89' - Odlična prilika za Akron!

Okliznuo se izvođač slobodnog udarca za Akron, ali je lopta došla na 15 metara do jednog fudbalera koji šutira pored gola. Bila je to odlična prilika za rusku ekipu.

11:18

GOOOL! Borac - Akron 2:2!

81' - Borac je izjednačio na 2:2. Isplatila se inicijativa Borca. Ajaz je još jednom probio po lijevoj strani, ubacio se u šesnaesterac i šutirao, a nakon odbrane golmana Vušurović je pospremio odbijenu loptu u mrežu.

11:14

79' - Ajaz pogađa spoljni dio mreža

Dobra prilika za novog fudbalera Borca, probio je po lijevoj strani, a onda šutirao i pogodio spoljni dio mreže

11:10

75' - Gužva u petercu Akrona

Nakon kornera za Borac bilo je opasno u petercu, ali su fudbaleri Akrona uspjeli da izbiju loptu

11:08

73' - Meleg!

Nova akcija Borca po desnoj strani nakon koje je lopta došla do Melega, a veznjak Borca šutirao je sa ivice šesnaesterca direktno u golmana

11:04

68' - Pritisak Borca

Fudbaleri Borca sada imaju inicijativu, a uglavnom napadaju preko desne strane

10:56

62' - Loše izveden korner za Borac

10:55

57' - Lukić promašio stopostotnu šansu!

Stopostotna šansa za Lukića. Fudbaleri Borca presjekli su loptu na sredini, nakon brze akcije lopta je stigla do Lukića koji sa nekih 13 metara promašuje čitav gol!

10:53

Borac u drugom sa promijenjenom postavom

Miljanović je promijenio komplet ekipu na poluvremenu

10:48

50' - Slobodnjak za Borac

Imao je Borac sloboan udarac tačno na uglu šesnaesterca, bilo je to ubacivanje, ali su defanzivci Akrona izbili loptu

10:42

Počelo je drugo poluvrijeme u Beleku

10:21

Kraj prvog poluvremena - Borac - Akron 1:2!

Završeno je prvo poluvrijeme u kojem je ruski Akron uglavnom prijetio preko brzih kontranapada i koristio greške igrača Borca na sredini terena. Viđena je i žestoka borba na sredini terena, a pretkraj i nekoliko oštrijih startova pa je Vojnović i prigovorio Sasinu na samom kraju prvog poluvremena.

10:11

Vojnović sprečava novi gol Rusa

Akron je imao još jedan dobar brz napad, ali je Vojnović oduzeo loptu u svom šesnaestercu i spriječio novi udarac ka golu Ćetkovića.

10:10

36' - Golman Akrona siguran

Pokušao je napadač Borca da iznenadi protivnika, međutim bio je to slab šut direktno u golmana

10:07

GOOOL! Borac - Akron 1:2!

Ruskii Akron ponovo vodi. Ponovo je to bio brz napad ruske ekipe, a Girajev iskosa sa lijeve strane odlično pogađa suprotni ugao Ćetkovićevog gola! Ovo je njegov drugi gol na utakmici!

10:04

30' - Moraitis!

Odlična šansa za Borac u 30. minutu, ali golman Akrona brani šut Moraitisa iz neposredne blizine. Nakon kornera zatresla se mreža ruskog tima, ali je Moraitis prethodno napravio faul, pa ostaje 1:1.

10:00

GOOOL! Borac - Akron 1:1!

Borac je izjednačio na 1:1! Nakon kornera Cucin je šutirao glavom i postigao gol za izjednačenje!

9:55

20' - Vojnović se priključio napadu

Štoper Borca iznio je loptu, a onda se našao u završnici, ali nejgov šut sa nekih 25 metara odlazi pored gola

9:53

Rusi pobijedili Novosađane

Fudbaleri Akrona u svom prvom meču u Turskoj pobijedili su Proleter iz Novog Sada rezultatom 2:1

9:50

15' - Korner pa prilika za Borac

Izveli su Banjalučani korner, Rusi su izbacili loptu, a onda smo vidjeli pokušaj fudbalera Borca iz daljine, međutim, lopta je završila daleko od gola.

9:47

GOOOL! Borac - Akron 0:1!

Ruski tim vodi 1:0 od 12. minuta. Brkić je izgubio loptu na terenu, a fudbaleri Akrona izveli su brzu kontru koju je pogotkom završio Karim Girajev.

9:41

6' - Šansa za Akron

Bila je to prilika za Ruse, jedan fudbaler Akrona pao je u šesnaestercu, ali ništa od jedanaesterca

9:41

Rusi imaju kontrolu na otvaranju meča

9:26

Cucin, Cvijanović i Brkić od starta!

Novajlije u timu Borca dobili su priliku od prvog minuta,a  tu je i povratnik u ekipu Toni Jović.

BORAC: Ćetković, Subić, Vojnović, Drča, Cucin, Brkić, Erić, Čavić, Jović, Cvijanović, Moraitis

Zamjene: Pavlović, Bošnjak, Milojević, Begić, Meleg, Kujundžić, Ćorić, Jotić, Ajaz, Vušurović, Lukić