Drugi meč u Antaliji - i drugi put goleada: Velež savladao devetoplasirani tim ukrajinske elite

"Rođeni" su rezultatom 3:2 došli do pobjede nad Veresom.

velež veres  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Veleža se, poput nekolicine bh. klubova, pripremaju u Antaliji, a danas su u ovom turskom ljetovalištu savladali ukrajinski Veres rezultatom 3:2.

Ukrajinci su poslije prvog dijela sezone u tamošnjoj eliti na devetom mjestu uz 23 boda, a prošle sezone su osvojili titulu u drugoligaškom rangu i po drugi put u ovom vijeku izborili učešće u ukrajinskoj Premijer ligi.

Mostarci su u prvom poluvremenu stekli prednost od dva gola, zahvaljujući Nerminu Haskiću i Edo Vehaboviću, ali je ukrajinski tim u drugom poluvremenu ipak uspio da stigne do izjednačenja.

Međutim, da "rođeni" iz ove utakmice ipak izađu kao pobjednici, pobrinuo se Dženan Zajmović.

Velež je prethodno u Turskoj istim rezultatom savladao kazahstanski Akžajik.

Prije puta u Antaliju, zabilježen je remi (1:1) sa Hajdukom, te ubjedljivi trijumfi nad Širokim Brijegom i GOŠK-om - 3:0.