Borusija Dortmund se oporavila od evropske "šamarčine" – ŠEST KOMADA u mreži imenjakinje iz Menhengladbaha!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dva gola i tri asistencije Marka Rojsa.

Borusija Dortmund Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Borusija Dortmund propisno se obrukala u četvrtak izgubivši 4:2 od Glazgov Rendžersa u šesnaestini finala Lige Evrope, ali su se “milioneri” tri dana kasnije iskupili svojim navijačima.

Marko Rojs i njegovi saigrači ubacili su ŠEST golova u mrežu Borusije Menhengladbah, koja je nakon primljena dva gola pokušala da uzvrati, ali sve što je uspjela da pogodi je okvir gola.

Borusija Dortmund - Borusija Menhengladbah 6:0 (2:0)

Kapiten Rojs bio je prvo ime meča na Vestfalenu, jer je postigao dva gola i još tri puta asistirao saigračima, a onda u samom finišu prepustio saigraču izvođenje jedanaesterca, iako je mogao do het-trika.

Upravo on otvorio je goleadu u nedjelju poslijepodne kada je u 26. minutu pospremio loptu u mrežu poslije odbrane Zomera.

Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 poslije pogotka Malena i bilo je jasno da će se Borusija Dortmund revanširati imenjakinji za prethodna dva prvenstvena poraza.

Fudbaleri u žutom odigrali su savršenu utakmicu, a njihov trener Marko Roze izvršio je savršenu izmjenu u 68. minutu kada su ušli Šulc, Volf i Mukoko.

Posljednja dvojica bili su strijelci, a Volf je to učinio samo 120 sekundi od ulaska u igru.

Za "petardu" se pobrio Rojs iz kontre, ali ni to nije bilo dovoljno vise nego motivisanim domaćim fudbalerima, pa je Džan stavio "tačku na i" – 6:0 iz opravdano dosuđenog penala u sudijskoj nadoknadi.