Ludilo u Premijer ligi! Liverpul prišao na tri boda Sitiju!

Autor 000

Klopova ekipa je pregazila Lids junajted.

Liverpul pobijedio Lids 6-0 Izvor: Profimedia

U jednom trenutku djelovalo je da će se Mančester siti kao od šale prošetati do nove šampionske titule u Premijer ligi, međutim dobra forma Liverpula u naknadno odigranim utakmicama, kao i poraz "građana" protiv Totenhema, ponovo su prvenstvo Engleske učinile zanimljivim!

Razlika između dva najbolja tima na Ostrvu sada iznosi svega tri boda, a ima još mnogo da se igra, pa nas čeka neverovatno uzbudljiva završnica, možda i do posljednje runde...

LIVERPUL - LIDS 6:0 (3:0)

Djeluje da je kiks Sitija posebno motivisao Liverpul, pa su od početka meča "grizli" i najavili katastrofu Lidsa, ne prvu ove sezone. Račun je "otvorio" Salah golom sa "kreča" u 15. minutu, na isti način je pogodio u 35, a pet minuta prije toga asistirao je i svom štoperu Matipu.

Tako je Liverpul sa laganih 3:0 otišao na pauzu, ali da ne spuštaju "nogu sa gasa" potvrdili su u nastavku kada su sa još tri gola u zavšnici zagorčali život legendarnog Marsela Bijelse.

Mane je u 80. i 91. minutu pogodio za "Petardu", da bi potom i Van Dajk postigao novi gol na asistenciju Robertsona pred posljednji sudijski zvižduk. Vidjećemo kome je ostalo više snage za preostala tri mjeseca sezone, ali u ovom trenutku Liverpul djeluje kao tim u boljoj formi.

I što je najvažnije - nemaju povrijeđene igrače, a doveli su i Luisa Dijaza iz Porta.