Dao gol protiv Tadića, pa pokazao političku poruku! Ukrajinac skinuo dres, ovaj detalj je video cijeli svijet! (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Ukrajinski fudbaler Roman Jaremčuk je dao gol protiv Ajaksa, a onda je skinuo dres i poslao podršku svojoj zemlji.

Jaremčuk nakon gola pokazao grb Ukrajine Izvor: Arena Sport /Printscreen

Kompletirane su sve utakmice u osmini finala Lige šampiona. Na dva meča nije bilo pobjednika, Atletiko Madrid i Mančester junajted su remizirali (1:1), a nešto efikasniji su bili Benfika i Ajaks (2:2).

Upravo je meč koji je odigran u Lisabonu privukao veliku pažnju. Kako zbog četiri gola, majstorije Dušana Tadića i sjajnog tempa, tako i zbog poteza Romana Jaremčuka.

Ukrajinski napadač je ušao u igru u 62. minutu umjesto Evertona, a svega 10 minuta kasnije se upisao u strijelce. Postigao je gol za izjednačenje svog tima, a potom je skinuo dres i poslao poruku podrške svojoj domovini.

Na majici ispod dresa se nalazila majica sa grbom Ukrajine. Po reakciji Jaremčuka je bilo jasno da je za njega to bilo važnije od gola, jer se nije previše radovao, već je želio da cijeli svijet vidi taj detalj.