Kup BIH četvrtfinale Tuzla siti - Borac UŽIVO prenos

Borac napravio ogroman korak ka polufinalu Kupa BiH! "Crveno-plavi" pokorili Tušanj, Toni Jović srušio Tuzla siti

Banjalučani su napravili veliki korak ka polufinalu Kupa BiH već u prvoj utakmici. Revanš se igra za 14 dana na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Kup BIH četvrtfinale Tuzla siti - Borac UŽIVO prenos Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, Borac je uspio da savlada Tuzla siti na gostovanju rezultatom 0:1 i tako stekne veliki kapital pred revanš u Banjaluci, zakazan za 16. mart.

Pogodak vrijedan pobjede postigao je, u 28. minutu, postigao je povratnik u crveno-plavi tabor Toni Jović, koji je propustio proljećnu premijeru u Širokom Brijegu.

Aleksandar Vojnović je poslao dubinsku loptu sa svoje polovine, ona je preskočila Ajdina Nukića i stigla do Jovića, a ovaj preciznim udarcem matira čuvara mreže Tuzla sitija Bakira Brajlovića.

Tim Husrefa Musemića je mnogo odlučnije ušao u drugih 45 minuta, a prvo ime u domaćem timu svakako je bio Sulejman Krpić, koji se četiri puta našao u dobroj šansi da zatrese mrežu.

U tome, međutim, nije uspio nijednom, dok je, sa druge strane, Borac mogao da udvostruči prednost u 87. minutu.

Poslije jednog ataka Tuzlaka, Borac je krenuo u munjevit kontranapad. Panajotis Moraitis je izašao sam ispred Brajlovića, ali je ovaj uspio da pročita njegovu namjeru i spriječi Borac možda već sad otkloni sve dileme oko toga koja od ove dvije ekipe će izboriti nastup u polufinalu.

Revanš je, kako smo i rekli, zakazan za 16. mart u Banjaluci, a do tada i jedne i druge očekuju premijerligaške obaveze.

U prvenstvu, Borac će prvo u nedjelju ugostiti Velež, dok će Tuzlaci na domaćem terenu odmjeriti snage sa Širokim Brijegom.

Oba meča direktno će prenositi TV Arena sport.

TUZLA SITI: Brajlović, Nukić, Krpić, Karjašević (od 77. Gavrić), Mehanović (od 82. Mišić), Džafić, Čeliković, Mehidić, Dofo, Moris, Mešinović (od 46. Nsue).

BORAC: Pavlović, Cucin, Vojnović, Bošnjak, Kujundžić, Begić, Mols (od 78. Popara), Meleg (od 63. Moraitis), Jović (od 63. Ćorić), Vušurović (od 78. Subić), Lukić.

16:59

Kraj

Završen je meč na Tušnju, Tuzla siti - Borac 0:1.

Revanš utakmica igra se 16. marta na Gradskom stadionu.

16:57

Cucin ostao na travnjaku

Desnom beku Borca se ukazivala pomoć nakon jednog duela, ali se brzo pridigao i završiće meč.

16:54

Igraće se još četiri minuta

16:52

87' - Sjajnu šansu ne koristi Moraitis!

Poslije ataka Tuzlaka, uslijedio je kontranapad Borca, Moraitis je krenuo ka golu Brajlovića, našao se oči u oči sa čuvarom mreže domaćih koji je uspio da odbrani taj udarac i skrene loptu u korner.

Odmah potom, zbog prigovora je "požutio" Nukić, a potom se nekoliko sekundi kasnije u novoj šansi našao Nukić - četvrtoj u ovoj utakmici.

16:50

Žuti karton za Mehidića

Fudbaler Tuzla sitija htio je da što prije izvede aut za svoj tim, ai je loptu uhvatio u terenu još dok je letjela, pa mu je Musić pokazao žuti karton, što je izazvalo revolt na tribinama i klupi domaćih.

16:47

83' - Nova velika šansa za Krpića!

Ponovo je napadač Tuzla sitija pokušao udarcem glavom, ostao je sam, ali je poslao loptu preko gola.

16:46

Izlazi Mehanović, na teren će Mišić

16:44

Još deset minuta do kraja

16:42

78' - "Dupla" promjena kod gostiju

Miljanović iz igre izvodi Vušurovića i Molsa, na terenu su Subić i Popara.

16:41

Gavrić mijenja Karjaševića

16:36

71' - Sjajna intervencija Pavlovića!

Sjajno je Pavlović odbranio udarac Krpića!

Novi centaršut sa desne strane, novi udarac napadača Tuzla sitija, a Pavlović krajnjim naporom vadi loptu ispod prečke!

Odmah potom, Čeliković je dobio žuti karton nakon prekršaja na sredini terena, kojim je prekinuo kontranapad Borca.

16:34

69' - Mehanović!

Nova šansa za goste, moglo je da bude opasnno po Pavlovića...

Mehanović je u gužvi uspio da zahvati loptu, ali ju je poslao preko prečke.

16:31

67' - Krpić u sjajnoj prilici!

Zahvatio je Krpić loptu glavom poslije centaršuta sa desne strane, ali je Pavlović bio dobro postavljen.

16:27

63' - Dvostruka izmjena u Borcu

Umjesto Melega i Jovića, ulaze Moraitis i Ćorić.

16:25

16:23

57' - Vušurović izblokiran!

Uspio je Borac visokim presingom da oduzme loptu Tuzlacima, potom je Milan Vušurović šutirao, ali je izblokiran u posljednjem trenutku.

16:19

54' - Pritisak Tuzlaka

Traje pritisak domaćeg sastava na početku drugog dijela. Tim Husrefa Musemića krenuo je mnogo odlučnije prema golu Bojana Pavlovića, ali crveno-plavi dobro stoje u defanzivnoj liniji.

16:12

47' - Nukić preko gola

Kapiten Tuzla sitija šutirao je sa distance, ali nije bilo opasnosti po Bojana Pavlovića - lopta je otišla preko prečke.

16:09

Počelo je drugo poluvrijeme

Husref Musemić je izvršio prvu izmjenu, pa je umjesto Mešinovića na terenu Nsue.

15:51

Džafić glavom preko gola

45' - Vušurović je ostavio Džafića nakon kornera, ali fudbaler Tuzla sitija glavom šalje loptu preko gola

15:50

Nukić spašava svoj gol

42'- Dobar prodor u šesnaesterac Vušurovića i povratna lopta ka saigračima, ali je Nukić u posljednjem trenutku izbio loptu

15:49

Gužva u šesnaestercu Borca

41' - Uspjela je odbrana Borca da izbije loptu nakon gužve

15:44

Prvi žuti karton na utakmici

38' - Jović je dobio žuti karton, prvi koji je Musić pokazao na ovom meču.

15:43

Nukić u šansi!

36' - Mehanović je pripremio šansu za Nukića, koji sa ivice šesnaesterca šutira daleko pored gola.

15:36

GOOOL! TUZLA SITI - BORAC 0:1!

28' - Borac vodi 1:0 na Tušnju! Vojnović je ubacio u šesnaesterac, lopta preskače Nukića, a Jović dobrim udarcem trese mrežu za vođstvo 1:0!

15:33

Od kornera Tuzla sitija do prilika za Borac!

26' - Pavlović je uhvatio loptu nakon kornera i odmah poslao za Lukića, bila je to dobra prilika, ali je štoper domaćih uspio da zagradi i ona dolazi do Brajlovića koji ju hvata

15:30

Kujundžić!

23' - Brzu kontru Borca nakon greške Tuzla sitija na sredini terena završio je Kujundžić, ali Brajlović brani slab udarac. Bio je to prvi šut Borca u okvir gola.

15:29

Pritisak Tuzla sitija

Domaći sada imaju inicijativu, nekoliko njihovih napada. Pao je i jedan igrač Tuzla sitija u šesnaestercu, pored njega je bio Mols, ali nije bilo jedanaesterca

15:25

Projektil u nebo Karjaševića

18' - Pokušali su domaći fudbaleri da akcijom iz slobodnog udarca iznenade Banjalučane, ali je Karjašević sa 20 metara šutirao daleko iznad gola Pavlovića

15:24

Begić je kratko ležao na terenu, ali se oporavio

Veznjak Borca našao se kratko na travi poslije duela sa Morisom, ali je ustao nakon ukazane pomoći

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

15:22

Pavlović hvata loptu ispred Krpića

15' - Bio je to poluvisoka lopta u šesnaesterac za Krpića, ali Pavlović dolazi do nje i hvata

15:19

MEHANOVIĆ!

12' - Stopostotna šansa za Mehanovića! Odlična akcija domaćih, Mehanovićse našao u situaciji "jedan na jedan" sa Pavlovićem ali je sa nekih 12-13 metara šutirao pored gola!

15:18

Meleg u Brajlovića!

11' - Meleg je izveo slobodnjak iskosa sa desne strane i šutirao direktno u Brajlovića

15:14

Izblokirano ubacivanje Mešinovića

7' - Nakon brze akcije Tuzla sitija po lijevoj strani Mešinović je ubacio, ali je odbrana Borca izblokirala to dodavanje

15:11

Prodor Lukića

4' - Bio je to prodor Lukića po lijevoj strani, ušao je iskosa u šesnaesterac a onda centrirao, međutim, lopta odlazi u gol-aut

15:09

Opasan centaršut Cucina

3' - Desni bek Borca uputio je centaršut na drugu stativu, bilo je to opasno, ali domaći su izbili u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti za gol Brajlovića

15:07

Počeo je meč na Tušnju

14:56

Musić na centru

Duel Tuzla sitija i Borca sudi Admir Musić, a njegovi pomoćnici su Amir Kadić i Dženan Milić. Četvrti sudija je Ermin Sivac.