Liga šampiona Atletiko Madrid i Benfika idu dalje

Šok u Ligi šampiona - Ispali Ronaldo i Tadić: Čolova taktička perfekcija, Ajaksu presudio jedan korner!

Čolo Simeone je ponovo pokazao ko je najbolji kad se igra na rezultat, a Tadić i drugovi će imati za čim da žale.

Liga šampiona Atletiko Madrid i Benfika idu dalje Izvor: Profimedia

Kristijano Ronaldo i Dušan Tadić više neće igrati u Ligi šampiona! Mančester junajted i Ajaks su pali na domaćem terenu i ispali su na samom startu nokaut faze Lige šampiona.

Po jedan gol na "Old Trafordu" i na "Johan Krojf areni" riješio je revanš mečeve osmine finala, a u oba slučaja su gosti otišli zadovoljniji.

Poslije 1:1 u Madridu sada je pogodak Renana Lodija u 42. minutu meča u Mančesteru bio dovoljan da ekipa Dijega Simeonea pobjednički ode sa "Teatra snova".

MANČESTER JUNAJTED - ATLETIKO MADRID 0:1 (0:1)
/Lodi 42/

Napadao je na početku meča Mančester junajted, ali jedna kontra "jorgandžija" bila je dovoljna da sve to baci u vodu. Uzeo je tim Atletika loptu Elangi, De Pol je poslao dug pas, Žoao Feliks petom proslijedio do Antoana Grizmana, a onda je centaršut stigao do Renana Lodija.

Diogo Dalo je potpuno zaboravio na svog igrača i Brazilac je glavom zakucao loptu u mrežu. Kristijano Ronaldo je naravno protestovao kod sudije tražeći faul u toj situaciji, ali mu to nije pomoglo. Do kraja meča Junajted je probao da probuši bedem Atletika, ali i u nekoliko navrata kada su uspjeli da šutnu na gol Jan Oblak je bio na mjestu!

A u Amsterdamu ogromna ofanziva Ajaksa pala je u vodu kada je u 77. minutu Darvin Nunjez skočio!

AJAKS - BENFIKA 0:1 (0:0)
/Nunjez 77/

Napadao je Ajaks tokom cijelog meča, a u sedmom minutu je dao i gol. Dušan Tadić je poslao sjajnu loptu ka Sebastijanu Aleu i Francuz je savladao čuvara mreže Benfike.

Ipak, to nije bilo dovoljno! Sviran je ofsajd, a do kraja meča nastavili su se brojni napadi Ajaksa. Ipak nikako nisu uspijevali domaćini da postignu gol i jedini udarac u okvir gola Andrea Onane im je presudio.

Poslije kornera Aleks Grimaldo je centrirao, a Darvin Nunjez iskoristio ogromnu visinsku prednost i postigao pogodak za 1:0! Do kraja meča nije mogao Ajaks da se vrati i Benfika je prošla dalje.

22:59

KRAJ! ISPAO I AJAKS!

Na kraju - tuga u Amsterdamu! Brajan Brobi je u 97. minutu promašio veliku šansu

/Nunjez 77/

22:56

Sada se gleda ka Amsterdamu...

Trenutno je 94. minut u Amsterdamu, ali još ima nade za Ajaks!

22:53

KRAJ NA OLD TRAFORDU!

Dalje ide Atletiko Madrid!

/Lodi 42/

22:53

Nadoknada!

U Mančesteru se igra još četiri minuta, a u Amsterdamu još sedam mintua!

22:48

90. minut: Malo je ostalo!

Izlazi Žoao Feliks, a ulazi štoper Felipe! Čekamo poslednji zvižduk sudije!

Druga izmena je Anhel Korea koji menja Grizmana.

22:46

82. minut: Mora da menja Ajaks!

Ulaze iskusni Davi Klasen i mlada nada Brajan Brobi - sve se daje u napad!

22:39

77. minut: GOOOOL! VODI BENFIKA 1:0

Grimaldo je sjajno centrirao iz kornera, a sada je sjajno skočio Darvin Nunjez i Benfika ovim rezultatom prolazi dalje! Nije dobro reagovao ni Andre onana, ali sada Ajaks mora da napadne!

22:36

76. minut: JAN OBLAK!

Jan Oblak brani senzacionalno! Prvo je odbranio udarac igrača Junajteda, a onda i makazice Kristijana Ronalda!

Izvor: Profimedia

22:34

75. minut: Totalna ofanziva!

Nemanja Matić ostaje da sam štiti odbranu Junajteda, a Edinson Kavani ulazi umesto Freda. Sve u napad daje Ralf Rangnik!

22:27

66. minut: Evo i Matića!

Velike promene u sastavu Mančester junajteda. Izlaze Elanga, Mektominej i Fernandeš, a u igri su Nemanja Matić, Pol pogba i Markus Rašford!

22:26

62. minut: KAKVA ŠANSA!

Dejli Blind je poslao centaršut za Entonija, ali je Brazilac prebacio gol! Au kakva je ovo bila šansa!

22:23

62. minut: Zamalo!

Renan Lodi je opet prošao po strani, pa je centrirao, ali je Žoao Feliks zamalo promašio tu loptu! Ona je došla do Markosa Ljorentea, ali je on izblokiran i otišla je lopta u korner.

22:18

59. minut: KONAČNO ŠANSA!

Postavio se u jak blok Atletiko, kružio je Junajted dugo i nije uspevao ništa da uradi. A onda je jedan centaršut došao do Sanča koji je opalio po lopti, ali je prebacio prečku!

Ostaje 1:0 za Atletiko!

22:10

DRUGO POLUVREME!

Počelo je drugo poluvreme, a u Amsterdamu je Benfika rešila da menja pa je Adel Tarabt izašao, a na teren je ušao Meite.

Nije se ipak mnogo toga promenilo u igri, pa je tako Dušan Tadić odmah uputio opasan šut ka golu rivala.

21:48

POLUVREME! Jedan gol na dva meča - vodi Atletiko!

Bruno Fernandeš je u poslednjem napadu prvog poluvremena na "Old Trafordu" ozbiljno testirao Oblaka, ali na kraju je Slovenac sačuvao mrežu.

U Amsterdamu je Ajaks napadao do samog kraja, a prvo poluvreme se završilo pokušajem Martineza sa 25 metara.

21:45

Besne zvezde Junajteda!

Entoni Elanga je pao kada je izgubio loptu u akciji pre gola, a Kristijano Ronaldo i Hari Megvajer su bili jako besni na sudiju zbog toga!

Sada im to ne vredi...

21:42

41. minut: GOOOOL! Vodi Atletiko 1:0!

Sada nema ofsajda i eto vođstva na "Old Trafordu"!

Oteo je loptu Elangi Rodrigo De Pol, a onda poslao pas ka Žoau Feliksu. Portugalac je petom prebacio loptu Grizmanu, koji je centrirao.

A na drugoj stativi je potpuno zaboravljen bio Renan Lodi koji je glavom zakucao loptu u mrežu!

21:35

33. minut: OFSAJD!

Au kakva akcija Atletika! Sevnula je kontra, dobio je dug pas Markos Ljorente koji je sjajno istrčao po desnoj strani, a onda dodao do slobodnog Feliksa, koji je zakucao loptu u mrežu.

Ali nažalost spoljni igrač Atletika bio je u minijaturnom ofsajdu...

21:29

26. minut: Zicer za Ajaks!

Stvien Berhis je dobio loptu na pet metara od gola Benfike, ali je nekako uspeo da prebaci gol rivala!

Ostaje 0:0, ali Ajaks deluje kao mnogo bolja ekipa u Amsterdamu. Imaju skoro 60 odsto poseda lopte i tri šuta na gol, naspram samo jednog kod rivala.

21:18

16. minut: BOMBA!

Rodrigo De Pol je dobio loptu na nekim dvadesetak metara od gola, šutirao, a let lopte je poremetio Entoni Elanga. Ipak ne dovoljno da ode van okvira gola, pa je tako David De Hea morao da reaguje.

Strašan šut, ali na kraju samo korner.

21:14

13. minut: Kakva šansa!

Bruno Fernandeš je prošao po levoj strani, centirrao u sredinu, a tamo je našao Entonija Elangu. Ipak mladi krilni fudbaler se nije najbolje snašao i Jan Oblak mu je odbranio praktično zicer.

Kada se pogleda snimak jasno je - pogodila je lopta pravo u čelo Jana Oblaka!

Ostaje 0:0!

21:12

7. minut! GOL! Ali ipak ne...

Sebastijan Ale je postigao gol, ali je sudija potom svirao ofsajd! Tadić je centrirao i namestio loptu Aleu na nogu, a Francuz je ubacio u mrežu!

Ipak sudija se oglasio, a nije mogao da izdrži kapiten Ajaksa, odmah je prišao i raspravio se sa sudijom!

21:04

3. minut; Šansa za junajted!

Centrirao je u srce šesnaesterca vezista Mančester junajteda, a Entoni Elanga se neoprezno zaleteo i sudario sa Janom Oblakom. Dobio je lakat u glavu Slovenac, ali se brzo oporavio.

Na drugom meču takođe je viđeno uzbuđenje, jer je Rajan Gravenberh centrirao iz kornera, a Entoni je poslao loptu malo pored gola. n

21:01

POČELO JE!

Oba meča su startovala, ali u prvim napadima ni na jednom meču nije bilo opasnosti. Čeka nas baremo 90 minuta strašnog fudbala!

20:30

A u Amsterdamu - već sada spektakl!

Navijači su pred ovaj meč napravili spektakl na ulicama Amsterdama! Već nekoliko sati pred meč "goreo" je grad, a evo i kako!

20:14

Znamo i sastave u Mančesteru!

Sa jedne strane Žoao Feliks i Antoan Grizman napadaju Junajted, dok su Luis Suarez i Hoakin Korea na klupi.

Sa druge strane Nemanja Matić je, kao i Nemanja Radonjić na drugom meču, na klupi.