juventus ispao iz lige šampiona

Džabe im Vlahović, ovaj Juventus je užasan: Srbin pogodio prečku, pa ih Viljareal ponizio i izbacio iz Lige šampiona!

Viljareal i Čelsi su u četvrtfinalu!

juventus ispao iz lige šampiona Izvor: Profimedia/Insidefoto/Sipa USA/Federico Tardito

Večeras su odigrane i posljednje dvije utakmice osmine finala UEFA Lige šampiona u kojima je Čelsi na gostovanju kod Lila slavio rezultatom 2:1 i ovjerio prolaz u četvrtfinale, a prolaz je izborio i Viljareal, koji je na gostovanju kod Juventusa slavio senzacionalnu pobjedu - 3:0.

Nakon remija 1:1 u prvom meču u Španiji, Juventus je večeras u Torinu dočekao "žutu podmornicu". I bio je potopljen!

Fokus obje ekipe u prvom poluvremenu je bio na odbrani, pa se na odmor otišlo s nepopularnim rezultatom - 0:0.

Viljareal je u 78. minutu došao do prednosti golom Đerarda Morena iz penala, a do kraja meča su za visokih 3:0 pogodili Pau Tores i Arnaut Danđuma.

U drugom večerašnjem meču između Lila i Čelsija na stadionu “Pjer-Moro“ viđena je takođe dobra utakmica u kojoj je londonski tim imao rezultatsku prednost od 2:0 iz prvog duela.

Golom turskog golgetera Buraka Jilmaza u 43. minutu domaći tim je došao do prednosi, ali je londonski tim izjednačio nekoliko minuta kasnije golom Kristijana Pulišića. Kapiten Čelsija Sesar Aspilikueta je u 71. minuti postigao gol za pobjedu svog tima i ovjeru plasmana među osam najboljih ekipa u Lige šampiona.

Ranije su plasman u četvrtfinale izborili Bajern Minhen, Liverpul, Mančester siti, Real Madrid, Atletiko Madrid i Benfika.

Žrijeb parova četvrtfinala i završnice ovogodišnje Lige šampiona biće održan 18. marta u Nionu, a pri žrijebu neće biti nikakvih ograničenja i svaki tim može dobiti bilo kojeg protivnika među ekipama koje se nađu u bubnju.

Prvi mečevi četvrtine finala na rasporedu su 5. i 6. aprila. Revanš mečevi se igraju 12. i 13. aprila. Polufinalni dueli su 26. i 27. aprila te 3. i 4. maja.

Finale Lige šampiona zakazano je za 28. maj u Parizu.

(MONDO/Anadolija)

22:57

SVI UČESNICI ČETVRTFINALA LIGE ŠAMPIONA!

• Benfika

Italija bez ijednog predstavnika među osam najboljih, Juventus treću godinu zaredom ispada u osmini finala!

22:52

KRAJ UTAKMICA

Sve je gotovo, Viljareal je razbio Juventus 3:0 usred Torina i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona ukupnim rezultatom 4:1.

Tamo ide i Čelsi posle pobede 2:1 nad Lilom, a ukupnim rezultatom 4:1.

Izvor: Profimedia

22:48

GOOOOOL, VILJAREAL VODI 3:0!

Dandžuma je strelac u 92. minutu, kakvo poniženje za Juventus!

22:47

NOVI PENAL ZA VILJAREAL

De Liht je igrao rukom kada je blokirao udarac...

22:42

GOOOOL, VILJAREAL VODI 2:0!

Kakav šok u Torinu! Pau Tores je strelac posle kornera, uspavala se odbrana Juventusa, a defanzivac Viljareala na drugoj stativi ostaje usamljen!

Juventus je pred ispadanjem iz Lige šampiona!

22:35

78' - GOOOOL, VILJAREAL VODI 1:0!

Juventus je u velikom problemu! Đerar Moreno je bio precizan iz penala, matirao Ščensnog i doneo prednost Viljarealu!

Sada je 2:1 ukupno za Špance na manje od 15 minuta do kraja dvomeča!

22:33

76' - PENAL ZA VILJAREAL!

Rugani nije stigao do lopte i to je penal za goste iz Španije, Kokelan je fauliran!

22:30

71' - GOOOL, ČELSI VODI 2:1!

Evo novog gola u Francuskoj, Čelsi stiže do preokreta!

Sesar Aspilikueta je strelac za 2:1 i sada Čelsi ukupnim rezultatom vodi protiv Lila 4:1!

22:14

56' - Lagan uvod u drugo poluvreme

Ni ovo poluvreme u Torinu ne počinje žestoko, ali Juventus dominira sve vreme, želeći da što pre stignu do prednosti vredne četvrtfinala.

Na drugom meču smo videli izmenu, gde je Mejson Maunt zamenio Matea Kovačića u redovima Čelsija i to baš u poluvremenu.

21:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Završena su prva poluvremena na dve večerašnje utakmice. Evo kako stoje stvari:

Juventus - Viljareal 0:0, prvi meč 1:1

Lil - Čelsi 1:1, prvi meč 0:2

21:48

45+3' - ČELSI IZJEDNAČIO, 1:1!

Strelac je Kristijan Pulišić na asistenciju Žoržinja! U pravi čas, pred odlazak na odmor!

21:39

38' - ŠOK U FRANCUSKOJ, ČELSI GUBI 1:0!

Lil stiže do 1:0 protiv Čelsija i to golom iz penala! Burak Jilmaz je bio precizan nakon što je VAR potvrdio jedanaesterac za domaće. Sada su prepolovili prednost Čelsija iz prvog meča.

21:36

35'- VLAHOVIĆ U NOVOJ SJAJNOJ ŠANSI!

Bio je to korner za Juve sa desne strane, neko je u srcu šesnaesterca glavom odbio loptu na drugu stativu, tamo Vlahović odigrava glavom sa samo par metara, ali Rulji je odmah istrčao, skroz mu zatvorio ugao i blokirao njegov udarac telom.

Treći dobar pokušaj Vlahovića večeras...

21:22

22' - SADA PREČKA VLAHOVIĆA!

Kako igra Dušan Vlahović! Centaršut sa leve strane je poslao De Šiljo po zemlji, a Srbin sjajno šutira levom nogom sa ćoška peterca i pogađa prečku!

Nedostajalo mu je sreće!

21:21

20' - "TUČE" VLAHOVIĆ ODLIČNO!

Mnogo je opasniji Juventus do sada, a sada je jedan napad poveo Dušan Vlahović. Stuštio se ka šesnaestercu rivala, namestio se na levu nogu i onda šutirao sa distance, ali Rulji odbija njegov snažan i sasvim dobar udarac!

Izvor: Profimedia/Jonathan Moscro/Sportimage via PA Images

21:15

14' - VLAHOVIĆ U ŠANSI!

Zbunjeno su sada izgledali igrači Juventusa! Vlahović je ostavio loptu petom ali su se tamo spetljali Kuadrado i Morata, stigla je lopta opet do Vlahovića, ali on ne uspeva da se izbori za poziciju za šut u gužvi koja je bila u šesnaestercu Viljareala

21:12

11' - MORATA U STRAŠNOJ ŠANSI!

Sjajno je centrirao Kuadrado, Morata je bio u sjajnoj situaciji, dobro šutirao glavom, ali Heronimo Rulji odbija udarac! Prva prava šansa na meču!

21:10

10' - Juve prvi zapretio

Nismo videli previše dešavanja u prvih 10 minuta meča u Torinu, osim jednog solidnog pokušaja Juventusa. Centaršut sa desne strane je išao Alvaru Morati, ali on ne uspeva da se najbolje snađe u toj situaciji.

21:01

POČELI SMO U ITALIJI I FRANCUSKOJ

Kreću utakmice Juventus - Viljareal i Lil - Čelsi!

20:10

ČELSI BEZ KLASIČNOG NAPADAČA

Čelsi gostuje Lilu posle pobede 2:0 na "Stamford Bridžu" u prvom meču, a sada će igrati bez klasičnog napadača. U špicu će biti Kai Haverc i Kristijan Pulišić. Biće zanimljivo videti kako će to izgledati...