partizan eliminisan iz konferencijske lige

Partizan opet izgubio, Fejnord je ipak klasa iznad: Crno-bijeli se oprostili od Evrope, Holanđani prejaki!

Beograđani su završili sa evro-nastupima za ovu sezonu novim porazom od holandskog velikana.

partizan eliminisan iz konferencijske lige  Izvor: Profimedia

Znao je Partizan poslije prvog meča da je Fejnord objektivno dosta jača ekipa. Otišli su u Holandiju i pokušali da ostave što bolji utisak. Iako jeste bilo bolje nego u Beogradu, crno-bijeli su i u Roterdamu bili poraženi.

FEJNORD - PARTIZAN 3:1 (1:0)
/Desers 45, Nelson 59, Linsen 90 - Rikardo 61/

Ekipa Aleksandra Stanojevića došla je u Roterdamu, na famozni stadion "De Kajp", da pokažu da mogu da se koliko-toliko nose sa snažnim protivnikom, ali kvalitet Fejnorda je na kraju isplivao do kraja.

Crno-bijeli su primali golove u završnim minutima i prvog i drugog poluvremena, a tokom drugog dijela igre su imali odličan period kada je malo nedostajalo da se Fejnordovih 2:0 pretvori u 2:2.

Partizan je u prvih 30 minuta bio dosta disciplinovan, ali je Fejnord polako pojačavao i u 45. minutu stigao do vođstva. Tada je Tornstra iz slobodnog udarca pogodio Sirila Desersa i preusmjerio loptu u mrežu gola Nemanje Stevanovića.

Greška crno-bijelih na isteku prvog sata igre dovela je do toga da Ris Nelson povisi na 2:0, međutim, kao da je taj pogodak probudio Partizan.

Zaigrali su daleko bolje u narednih 15-ak minuta. Prvo je Rikardo Gomeš poslije samo dva minuta smanjio na 2:1, da bi u 66. minutu bio blizu da izjednači. Uslijedila je i odlična prilika za Lazara Markovića na centaršut Kvinsija Meniga, ali je i on bio zamalo neprecizan.

Propustili su Beograđani prilike za potpuni priključak, a do kraja susreta je pad koncentracije Partizana u nadoknadi vremena rezultirao u još jednom primljenom pogotku.

Na kraju je to bilo ubjedljivih 8:3 za Fejnord u dve utakmice, ali Partizan će moći da kaže da je ove sezone u Konferencijskoj ligi ostvario lijepe rezultate, odigravši čak 16 utakmica ove sezone i postavivši novi klupski rekord.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

22:49

KRAJ UTAKMICE, FEJNORD - PARTIZAN 3:1

Jednostavno, Fejnord je daleko kvalitetniji tim, prolaze dalje ukupnim rezultatom 8:3.

Uskoro opširnije...

22:46

90' - LINSEN ZA 3:1

Fejnord dolazi i do osmog gola u ovom dvomeču.

22:46

89' - Linsen je u šansi

Previše je otišao u stranu posle greške Lutovca, ali je uspeo da šutira igrač Fejnorda. Ipak, Stevanović je dobro postavljen i odbija udarac u korner.

22:40

Poslednje dve izmene Partizana

Marko Jevtović daje mesto Milanu Smiljaniću, dok mladi Samed Baždar ulazi umesto Lazara Markovića.

22:35

Još dve izmene Partizana

Holender menja Rikarda, dok Nemanja Jović ulazi umesto Kvinsija Meniga.

22:28

72' - Izmena, ulazi Nikola Terzić

Mladi krilni fudbaler menja Miloša Jojića koji je prethodno zatražio izmenu, moguće zbog nekih problema sa povredom.

22:26

69' - I Marković zamalo da postigne gol!

Kakve sada šanse za Partizan! Gomeš je sve uradio lepo za Meniga, ovaj je posle centrirao, a Lazar Marković odlično utrčava i odigrava glavom. Ipak, njegov udarac se odbija od zemlje i prebacuje prečku gola Fejnorda.

Jako dobrih desetak minuta crno-belih.

22:23

66' - Zamalo i drugi gol Rikarda!

Partizan je stvorio gužvu u šesnastercu Fejnorda, a posle svega, Rikardo prima loptu na grudi tu negde kod penala i pokušava poluvolej udarcem, ali brani Marsijano!

22:18

61' - GOOOOOL, RIKARDO 2:1!

Evo gola za Partizan! Rikardo uspeva da brzo uzvrati udarac i smanji zaostatak crno-belih.

Izvor: Profimedia

22:16

59' - GOL, 2:0 ZA FEJNORD

Ris Nelson je strelac posle akcije koja je izgledala kao na malom fudbalu. Malo prostora, ali mnogo brzih dodavanja koje igrači Partizana ne mogu da isprate. Miletić je stajao daleko od Nelsona, koji sa pet-šest metara lako uspeva da zatrese mrežu.

22:13

56' - Rikardo pokušava dobro!

Sasvim dobar pokušaj Rikarda Gomeša i to levom nogom sa distance, ipak, golman Fejnorda dobro reaguje i zaustavlja udarac. Ovo je verovatno i najbolji pokušaj Partizana na ovom meču.

22:10

53' - Stevanović brani!

Sinistera je bio u šansi na levoj strani, dovoljno je umakao Lutovcu, a sve se to desilo ubrzo nakon Jevtovićeve izgubljene lopte. Ipak, Stevanović uspeva da odbrani udarac, posle čega je Desers bio u ofsajdu.

22:06

49' - Marković pokušava

Korner Partizana sa desne strane na prvoj stativi pogađa Rikarda, on glavom prebacuje na drugu stativu gde je lopta bila prejaka za Lazara Markovića.

22:02

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Nema promena u sastavu Partizana.

21:46

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Crno-beli su se dobro držali prvih pola sata, ali je potom postajalo jasno da će Partizanu biti sve teže da sačuva svoj gol pred naletima Fejnorda. Na kraju nisu izdržali zbog srećnog prekida domaćih.

21:44

45' - GOOOOOL, 1:0 FEJNORD!

Desers je strelac!

Tornstra je sjajno šutirao sa distance iz slobodnog udarca nakon što je Jevtović igrao rukom. Ipak, njegov snažan udarac pogađa u leđa Desersa i to je 1:0. Videćemo kome će biti pripisan gol, ali trebalo bi da to bude Desers.

21:43

43' - Jevtoviću žuti karton

Oštar faul veziste Partizana kada je sa leđa sapleo Risa Nelsona.

21:42

42' - Sinistera u živi zid

Saničanin je prethodno bio neoprezan i visoko je podigao nogu. Fejnord je dobio slobodan udarac na 17 metara od gola crno-belih, ali udarac Sinistere ide posred živog zida.

21:40

40' - Korner za Partizan, ali...

Do sada 2:1 u kornerima za crno-bele, a posle centaršuta Miloša Jojića, defanzivci Fejnorda odlično skaču i sklanjaju bilo kakvu potencijalnu opasnost.

21:34

33' - GOL FEJNORDA, ALI OFSAJD!

Dosta sreće za Partizan. Nelson je šutirao, Saničanin blokirao, potom je Gertrauda šutirao nakn što je lopta stigla do njega. Ona je pogodila stativu, a Desels je odmah natrčao na nju i smestio je u gol.

Ipak, odmah sudija pokazuje da je to bio ofsajd!

21:27

Robin van Persi na klupi Fejnorda

Legendarni Holanđanin i bivši igrač Arsenala i Mančester junajteda je na klupi Fejnorda. On je inače trener u omladinskom timu i trener napadača u prvom timu, a našao se na klupi usled toga što prvi trener Arne Slot nije tu zbog pozitivnog testa na korona virus.

21:26

26' - Žuti karton Saničaninu

Zbog povlačenja defanzivca Partizana na polovini Fejnorda, sudija pokazuje žuti karton reprezentativcu Bosne i Hercegovine.

21:23

23' - Napada Fejnord, ali...

I dalje je Fejnord bolji tim, ali u poslednjih 6-7 minuta ne uspevaju da stvore veću gužvu pred golom crno-belih. Brzo kombinuju, ali drže se gosti iz Beograda.

21:13

13' - Sinistera preti!

Čak devet igrača Partizana je bilo u svom šesnaestercu, a na kraju je lopta stigla do Sinistere, kojeg je izblokirao Lazar Marković.

21:10

10' - Prve šanse za Fejnord

Opasno je pred golom Partizana, nekoliko napada u jednom, Sinistera je prvo bežao odbrani, posle je šutirao Gertruda, ali je pogodio Meniga.

21:06

6' - Fejnord s loptom u nogama

Solidan početak meča u sjajnoj atmosferi, ali bez pravih prilika do sada. Fejnord kontroliše posed lopte.

21:00

POČELA JE UTAKMICA

Krećemo u Roterdamu!

20:58

Velika bakljada pre početka

Bliži se start susreta, a domaći navijači prave uzavrelu atmosferu na "De Kajpu".

20:04

REZERVE

FEJNORD: Jansen, Trust, Hendriks, Jahanbakš, Linsen, Volemark, Benita, Hartjes, Falk, Klajn.

PARTIZAN: Lukač, Popović, Holender, Pavlović, Baždar, Živković, Ostojić, Ilić, Terzić, Jović, Smiljanić.

19:46

OVO JE SASTAV PARTIZANA!

PARTIZAN: Stevanović - Lutovac, Miletić, Saničanin, Urošević - Jevtović, Zdjelar - Marković, Jojić, Menig - Rikardo.

Reklo bi se očekivano, Lutovac je dobio prednost na desnom beku, a Miletić je na mestu štopera umesto Igora Vujačića koji je ostao u Beogradu.

FEJNORD: Marsijano - Gertruda, Senesi, Hendriks - Tornstra, Aursnes, Kokču, Sinistera - Nelson, Til - Desers.

19:00

MOGUĆI SASTAV PARTIZANA

Poznato je u kojoj postavi bi Partizan mogao da se suprotstavi Fejnordu u 16. evropskom meču ove sezone.

Čitajte na MONDU.

18:00

Dobro došli MONDO Live

Budite i večeras uz MONDO i pratite uživo tekstualni prenos meča Fejnord - Partizan u okviru revanš meča osmine finala Konferencijske lige.