borac leotar uživo

Lukić "načeo", Ajaz dokrajčio Leotar! Borac nadigrao Trebinjce, nastavljen siguran hod ka Evropi

Banjalučani su golovima Jove Lukića i Ferhada Ajaza savladali Trebinjce i nastavili siguran hod ka plasmanu u Evropu.

borac leotar uživo  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

U prvoj utakmici trećeg kruga m:tel Premijer lige BiH, Borac je na domaćem terenu nadigrao sastav Leotara i stigao veoma važne pobjede u trci za mjestom koje vodi na evropsku scenu:

BORAC - LETAR 2:0 (1:0)
/Lukić 2, Ajaz 50/

Bili su igrači Nemanje Miljanovića pod određenim pritiskom obzirom da je ranije tokom dana Sarajevo "šesticom" protiv Posušja zaostatak za Borcem smanjio na samo dva boda, dok je nešto kasnije Tuzla siti odmakao na sedam koraka minimalnim trijumfom nad Rudar Prijedorom.

Crveno-plavi su, međutim, našli način da po prvi put u sezoni, kad je u pitanju m:tel Premijer liga BiH, trijumfuje nad Trebinjcima, pa će tako mirno otići na prvenstvenu pauzu, a onda dočekati i krajiški derbi, zakazan za prvi vikend u aprilu.

Dominirali su crveno-plavi cijelim tokom utakmice, bili mnogo opasniji rival, a golove su, stiče se utisak, postizali na vrijeme.

Već u drugom minutu je rezultat na semaforu morao da bude promijenjen, kada je Jovo Lukić primio jednu loptu na ivici šesnaesterca, okrenuo se, prevario čuvara i postigao peti pogodak u bh. eliti.

Najbliži da mu se pridruži na listi strijelaca do odlaska na odmor bio je Ferhad Ajaz, švedski internacionalac turskog porijekla, koji je u nekoliko navrata zaprijetio Dušanu Puletiću.

Nije u prvom poluvremenu uspio da postigne premijerni gol za Borac, ali zato jeste poslije pet minuta igre u nastavku, kada je plasirao loptu u donji lijevi ugao.

Recimo i da je po gol Borca najopasniji bio Ognjen Todorović, koji je po jednom u oba poluvremena zaprijetio Nikoli Ćetkoviću.

BORAC: Ćetković, Kujundžić, Ćorić, Begić, Cvijanović (od 73. Čavić), Brkić, Vojnović, Lukić (od 73. Moraitis), Meleg (od 82. Vušurović), Ajaz (od 82. Jović), Milojević. Trener: Nemanja Miljanović.

LEOTAR: Puletić, Milović (od 46. Paranos), Čubrilo, Todorović (od 79. Mićunović), Čičba (od 79. Medan), Krstovski, Sekulović (od 46. Milić), Santrač, Čolić, Đurić (od 46. Arsić), Perišić. Trener: Miodrag Bodiroga.

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:57
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

18:53

Kraj

Završen je meč na Gradskom stadionu, Borac je u 23. kolu m:tel Premijer lige BiH trijumfovao nad Leotarom rezultatom 2:0.

18:52

Igraće se još dva minuta

18:51

18:48

87' - Begić direktno u Puletića

Šutirao je Borčev vezista sa 17-18 metara od gola, ali je Puletić lako uhvatio tu loptu.

18:37
Izvor: MONDO/ Vedran Ševčuk

18:34

73' - Dupla promjena u Borcu

Van igre su Lukić i Cvijanović, a na terenu Moraitis i Čavić.

18:33

18:30

68' - Najbolja šansa za Leotar do sada!

Nevjerovatno šta Trebinjci sada nisu pretvorili u gol!

Gužva se stvorila pred crveno-plavim golom, Milojević je prvo izblokirao Krtovskog, da bi u nastavku akcije makedonski internacionalac ponmovo šutirao, ali je Ćetković nogom uspio da odbrani taj udarac.

18:28

66' - Vojnović direktno u Puletića

Poslije kornera Melega, najbolji fudbaler Republike Srpske za 2021. godinu je šutirao glavom, ali se Puletić nije dao iznenaditi na gol-liniji.

18:25

63' - Todorović pored gola!

Todorović je imao najbolju priliku za Leotar u prvom, a evo i u u drugom dijelu!

Kontrolisao je loptu na lijevoj strani, šutirao, ali je pogodio samo vanjski dio mreže.

18:19

18:18

Evo pogotka Ajaza!

18:15
Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

18:13

50' - GOOOOL, 2:0!

Konačno je pogodio Ajaz, prvi njegov gol u dresu Borca!

Povukao je švedski internacionalac loptu, a onda preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao!

18:06

Trostruka promjena u Leotaru na početku drugog poluvremena

Ušli su Milić, Paranos i Arsić, a van igre su Sekulović, Milović i Đurić.

17:51

Nije bilo nadoknade

Završeno je prvo poluvrijeme, Borac - Leotar 1:0 poslije gola Jove Lukića u 2. minutu.

17:48

43' - Lukić pogađa prečku!

Sjajna prilika za Banjalučane!

Centrirao je Vojnović sa desne strane, a Lukić udarcem glavom uzdrmao prečku gostujućeg gola!

17:43

38' - Gađao je sada Ajaz...

... ali je bio neprecizan.

Sada je bio veoma blizu prvog gola u dresu Borca - naciljao je, ali šutirao za malo preko prečke.

17:39

33' - Najbolja šansa za Leotar!

Potpuno je odbrana Borca sada zaboravila na Ognjena Todorovića...

Poslije centaršuta sa dense strane, nekadašnji član Zrinjskog se našao sam "na penalu", ali je loptu poslao pored desne stative.

17:37

32' - Nova odbrana Puletića!

Sada je Borac pokušao da ugrozi gol Leotara sa suprotne strane, po kojoj djeluje Ferhad Ajaz, ali je internacionalac iz Srbije ponovo bio dobro postavljen.

17:33

28' - Istakao se Puletić!

Bio je Obren Cvijanović u prilici na desnoj strani, šutirao, ali je golman Leotara uspio da ukroti taj pokušaj.

17:31

25' - Meleg i Ajaz su morali bolje

Loše je Meleg šutirao sa vrha kaznenog prostora, a onda ga je "ispratio" i Ajaz...

Oba puta je lopta završila preko gola, bili su to preambiciozni pokušaji banjalučkog tima.

17:20

14' - Novi udarac Brkića

Ponovo se Borčev vezista odlučio na udarac iz daljine, ali je ovog puta bio neprecizniji, poslavši loptu preko prečke.

Nastavlja se dominacija banjalučkog tima.

17:14

9' - Prvi udarac Leotara

Mario Krstovski je primio loptu na ivici šesnaesterca, okrenuo se, šutirao, ali nije bilo opasnosti po Nikolu Ćetkovića.

17:12

17:10

5' - Ajaz!

Švedski internacionalac turskog porijekla je šutirao preko gola!

Borac je mnogo bolji u uvodnoj fazi meča.

17:08

2' - GOOOOOL, 1:0!

Stigao je Borac do vođstva protiv Leotara, Lukić je strijelac!

Oslobodio se Borčev napadač čuvara i pogodio donji desni ugao, a onda pogodak posvetio sinu i supruzi na tribinama!

17:08

Već je bilo opasno pred golom Leotara!

Mogao je Borac da povede već nakon 25 sekundi!

Šutirao je Goran Brkić sa distance, ali je golman Puletić odbranio taj pokušaj!

17:05

1' - Počela je utakmica!