Partizan ne odustaje - Preživjeli Surdulicu i stigli Zvezdu!

Izuzetno važna pobjeda Partizana protiv Radnika.

Partizan ne odustaje - Preživjeli Surdulicu i stigli Zvezdu! Izvor: MONDO/Uroš Arsić

Nije bilo lako - ni protiv odličnog tima Radnika, ni protiv katastrofalnog terena u Surdulici. Ipak, Partizan je uspio da sve to preživi, stigne do preokreta poslije neočekivano primljenog pogotka i ponovo se vrati u egal na vrhu tabele Superlige sa "vječitim" rivalom Crvenom zvezdom.

RADNIK - PARTIZAN 1:2 (1:1)
/Milovanović 27 - Terzić 34, Rikardo 48/

Znali su crno-bijeli da će to biti komplikovano putovanje na jug Srbije, znali su i da je Radnik tamo već savladao Zvezdu, a drama je viđena do posljednjeg minuta susreta.

Iako je konačan rezultat postavljen na startu drugog poluvremena, kada je Rikardo Gomeš lijepim udarcem po zemlji uspio da kompletira preokret i donese Partizanu vođstvo koje su i sačuvali, lako su stvari mogle da izgledaju drugačije.

Partizan je u 93. minutu strepio za svoju prednost, pošto su Surduličani preko Spasića pogodili prečku, bilo je tu još mnogo gužve nakon odbitka, ali je nekako gol Nemanje Stevanovića ostao začaran u toj situaciji.

On nije bio začaran kada je Uroš Milovanović u prvom poluvremenu odlično napravio trzaj glavom, za udarac između Lutovca i Vujačića, iskoristivši nesnađenost dvojice igrača Partizana.

Radnik - Partizan 1:0
Izvor: YouTube/TV Arena sport

Poveo je Radnik za šok u redovima Partizana. Istina, nije on dugo trajao. Za to je bio najzaslužniji Kvinsi Menig, kada je samo sedam minuta kasnije uspio da predribla dvojicu igrača, stvori sjajnu šansu za Nikolu Terzića koji je to udarcem desnom nogom uspio da iskoristi.

Radnik - Partizan 1:1

Rikardov gol na startu drugog poluvremena je bio presudan, što je bio 22. pogodak igrača sa Zelenorstkih ostrva u domaćem šampionatu ove sezone.

Radnik - Partizan 1:2

18:58

OVAKO IZGLEDA TABELA SUPERLIGE

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:53

KRAJ UTAKMICE, RADNIK - PARTIZAN 1:2!

Izuzetno važna pobeda Partizana u Surdulici i to posle preokreta. Milovanović je doneo vođstvo Radniku, ali su Nikola Terzić i Rikardo Gomeš doneli tri boda za novo izjednačenje crno-belih sa Crvenom zvezdom na vrhu Superlige.

18:52

93' - PREČKA RADNIKA U NADOKNADI!

Koliko sada sreće za Partizan! Prošao je Spasić, pogodio je prečku, a posle toga velika gužva u petercu, Lukić sa četiri metara šutira pored gola!

18:48

89' - Kakva šansa Meniga!

Zamalo da to bude 1:3, ne da se Menigu da postigne i gol posle one asistencije iz prvog poluvremena.

18:43

OVAKO JE PARTIZAN POVEO 2:1

18:38

80' - Menig, opasno je!

Bio je to korner Partizana sa leve strane, odbila se lopta, stigla je na oko 12 metara do Meniga, on pokušava udarcem iz poluvoleja, ali je pogodio jednog igrača Radnika u bloku.

18:38

Lutovac izlazi

Nemanja Miletić ulazi u igru umesto Lutovca, odlazi na mesto desnog beka.

18:33

Holender menja Jevtovića

Vezista crno-belih posle udarca u glavu nije mogao da nastavi meč, bio je dobrano "protresen" u jednom duelu.

18:32

74' - Bezobrazan start Mitoševića

Žuti karton za igrača Radnika i nastaje gužva na terenu među igračima dva tima. Igrači Partizana se bune zbog njegovog nepotrebno bezobraznog starta nad Nikolom Terzićem.

18:29

71' - Gol Rikarda, ali podignuta zastavica!

Jojić je uposlio Rikarda, ovaj je istrčao "jedan na jedan" sa golmanom Ranđelovićem, postigao je gol, ali sudija svira ofsajd.

Čekala se potvrda iz VAR sobe, a ona je da je to zaista bio ofsajd.

18:25

67' - "Zeka" umesto Natha

Izmena u Partizanu. Miloš Jojić je na terenu, zameniće Bibarsa Natha na mestu polušpica.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

18:23

64' - Bez ritma u ovim trenucima

Dosta prekida, što zbog faulova i manjih povreda, a onda i dosta stalnih promena poseda lopte koje ne dozvoljavaju da se timovi približe golu rivala.

18:17

58' - Žuti karton i za Urošević

Bio je oštar kada je faulirao Bogdanovskog.

18:09

Prve čarke, žuti za Rikarda

Prve čarke na terenu. Rikardo i Oreščanin su u duelu nakon što je igrač Radnika bio neoprezan prilikom faula. Žuti karton dobija Rikardo zbog unošenja u lice protivničkom igraču, ali i Oreščanin zbog njegove reakcije.

18:06

48' - GOOOOOL, RIKARDO ZA 2:1!

Partizan vodi, Rikardo postiže 22. gol u Superligi! Jako lep udarac sa ivice šesnaesterca, po zemlji.

18:04

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Da vidimo šta nas čeka u drugih 45 minuta.

17:49

OVAKO JE PARTIZAN IZJEDNAČIO NA 1:1

17:48

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Radnik - Partizan 1:1 posle prvih 45 minuta, vrlo sadržajno poluvreme po izuzetno teškom terenu.

Domaći su poveli posle pogotka Milovanovića, dok je Nikola Terzić samo sedam minuta kasnije izjednačio nakon solo prodora Meniga.

17:42

OVAKO JE RADNIK POVEO

Akcija iz 27. minuta za vođstvo Radnika...

17:40

38' - Odličan je Menig danas!

Vrlo raspoložen za igru Holanđanin. Malopre je predriblao dvojicu i asistirao za gol, sad je driblinzima sebi stvorio prostor za šut sa distance, ali udarac ide pravo u Ranđelovića.

17:35

34' - GOOOOOL, PARTIZAN ZA 1:1!

Nikola Terzić pogađa za Partizan!  Menig je odradio najveći deo posla, predriblao je dvojicu igrača po desnoj strani, uposlio Terzića koji svoji mpetim pogotkom u sezoni donosi izjednačenje u Surdulici.

Ovo je prvi primljeni gol Radnika u 2022. godini.

17:32

30' - Jevtović pokušava

Solidan udarac veziste Partizana sa distance, ali na pravom mestu je čuvar mreže Radnika.

17:28

27' - GOOOOOL 1:0 ZA RADNIK!

Šok u Surdulici! Uroš Milovanović je strelac i sada Partizan ima zaostatak protiv Radnika! Bio je to centaršut sa desne strane, preskočila je lopta Vujačića i tamo Milovanović ispred Lutovca glavom uspeva da matira Stevanovića!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

17:24

22' - Vujačić šutira, Ranđelović brani!

Ostaje 0:0! Kakva šansa za Partizan posle kornera, centaršut Natha je zahvatio Vujačić na sedam metara, a Ranđelović desnom rukom veoma dobro brani!

17:23

21' - Rikardo preti!

Imao je jedan na jedan sa defanzivcem Radnika Radmanovcem, pokušao je da ga predribla, ali je ovaj odlično izblokirao šut napadača Partizana. Na kraju samo korner.

17:22

20' - Šansa za Radnik!

Bilo je ovo opasno pred golom Partizana. Centrirao je Babić iz slobodnog udarca, tamo je bila gužva na petercu crno-belih, ali na kraju niko nije uspeo da lepo zahvati loptu i ona odlazi pored gola gostiju!

17:19

17' - Vujačić preti!

Centrirao je Natho iz slobodnog udarca sa desne strane, u gužvi je Vujačić odlično skočio, izodbijala se lopta, a onda defanzivci Radnika uspevaju da je ispucaju daleko od gola.

17:17

15' - Terzić pored gola

Centaršut Uroševića je bio spor, išao je na drugu stativu, a tamo Nikola Terzić u vazdušnom duelu dolazi do lopte, ali ona potom odlazi samo pored gola Radnika.

17:15

13' - Bez prilika do sada

Još uvek slab i spor početak meča u Surdulici. Teško je primiriti loptu po ovakvoj podlozi, a igra se uglavnom odvija na sredini terena.

17:08

6' - Urošević prvi pokušava

Biće jako teško Partizanu da razvije igru po zemlji, pa je tako prva šansa stigla posle prekida. Natho iz slobodnog udarca pronalazi Uroševića, ali levi bek šutira glavom visoko preko gola.

17:01

POČELA JE UTAKMICA

Jako loš teren u Surdulici, da vidimo kako će se Radnik i Partizan snaći ovog popodneva.

Izvor: TV Arena Screenshot

16:30

REZERVE

RADNIK (izmene): Ostojić, Vukadinović, Lukić, Subotić, Đorđević, Bjedov, Nedeljković, Ignjatović, Miladinović, Ristić, Dimitrov.

PARTIZAN (izmene): Popović, Holender, Pavlović, Baždar, Živković, Ostojić, Jojić, Miletić, Jović, Smiljanić.

15:54

OVO JE SASTAV PARTIZANA!

PARTIZAN: Stevanović - Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević - Jevtović, Zdjelar - Terzić, Natho, Menig - Rikardo.

Stanojević je izabrao svojih 11 igrača. Ponovo su Stevanović među stativama i Lutovac na desnom beku, Terzić i Natho su se vratili u startnu postavu, dok je ponovo Jevtović uz Zdjelara na sredini terena. A evo i tima Surduličana...

RADNIK: Ranđelović - Bogdanovski, Radmanovac, Oreščanin, Stojanović - Medić, Mitošević - Duronjić, Babić, Milovanović - Spasić.