Zvezda dobila poslije haosa u finišu – Katai riješio het-trikom: Nervoza i crveni karton, pa "petarda" i vrh tabele!

Brzo su poveli crveno-bijeli, a onda je nastao pravi haos na terenu! Ipak perfektna partija Aleksandra Kataija donijela je vrh tabele crveno-bijelima.

radnički crvena zvezda 1 5  Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je još jednom pobjedom zadržala vrh tabele i uspjela da se približi cilju, a to je osvajanje titule u prvenstvu Srbije.

Počelo je odlično po crveno-bijele pošto je vrlo brzo Aleksandar Katai donio vođstvo gostima, ali onda je nakon greške zadnje linije crveno-bijelih Stefan Mitrović izjednačio. Ipak crveni karton za štopera domaćina Milana Savića u 42. minutu bio je prekretnica ovog meča.

RADNIČKI - CRVENA ZVEZDA 1:5 (1:1)
/Katai 25, 48, 61, Ben 75, Krstičić 86; Mitrović 33/

Već na samom startu drugog poluvremena vidjelo se da ne može domaća ekipa da izdrži sa igračem manje protiv aktuelnih šampiona. Već nakon tri minuta igre Katai je pogodio za 2:1, a kada je iskoristio sjajan centaršut Rodića i drugi put dao gol na njegovu asistenciju poslije sat vremena igre sve je bilo gotovo.

Tu nije stao sjajni vezista crveno-bijelih pošto je nakon kornera u 75. minutu glavom dodao loptu do El Fardu Bena koji je postigao četvrti gol crveno-bijelih.

Posljednji pogodak djelo je rezerviste Nenada Krstičića koji je iskoristio sjajan pas Milana Pavkova, a onda je fintom izbacio golmana Radničkog iz igre i samo zakucao loptu u mrežu.

Sada Crvena zvezda ima 78 bodova koliko ima i Partizan i na kolo do kraja regularnog dijela prvenstva nalazi se na prvom mkestu na tabeli.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!