Liga šampiona viljareal pobijedio bajern minhen

Šok u Ligi šampiona - velikan pao u mjestu od 50.000 ljudi: Hladan tuš za Bajern, a moglo je i gore po njih!

Bajern nije naučio lekciju od Juventusa - pao je u Španiji!

Liga šampiona viljareal pobijedio bajern minhen Izvor: Profimedia

U četvrfinalu Lige šampiona Viljareal je srušio minhenski Bajern! Na gostovanju u malenom španskom mjestu od 50.000 ljudi još jedan velikan je "slomio zube".

Jedan gol je bio dovoljan da Viljareal odnese pobjedu na svom terenu, a u osmom minutu ga je postigao Arnaut Dandžuma. Ipak, moglo je da bude i gore po Bavarce!

VILJAREAL - BAJERN 1:0 (1:0)
/Dandžuma 8/

Na samom startu meča Bajern je imao inicijativu, a onda je jedna akcija sve promijenila. Dobio je sjajan pas i završio akciju, a kada je poslao loptu iza Manuela Nojera stadion je eksplodirao!

A do kraja meča Nojer je još jednom vadio loptu iz mreže! Kada je Fransis Kokelan dobio loptu po lijevoj strani u 40. minutu centrairao je, a onda je lopta otišla neočekivano pravo u mrežu! Za trenutak je djelovalo da je to 2:0, a onda je sudija pokazao da je Francuz ipak bio u minimalnom ofsajdu.

Do kraja meča Bajern je napadao, a Viljareal je preko Đerarda Morena imao dvije šanse u kojima je mogao do drugog gola. U jednoj je španski napadač pogodio stativu, a u drugoj je vidio da je Nojer izletio i probao sa pola terena da pogodi, ali je bio zamalo neprecizan.

U drugom meču večeri Real Madrid je došao na korak od prolaska dalje pošto je u Londonu savladao Čelsi sa 3:1, uz nevjerovatan het-trik Karima Benzeme.

22:51

KRAJ! ŠOK ZA BAJERN!

Jedan gol je sve rešio, Arnaut Dandžuma je svojim pogotkom doneo veliku radost mestu od 50.000 ljudi! Viljareal je u Španiji srušio Bajern!

22:42

84. minut: Uh, mogao je nazad Čelsi!

Ris Džejms je opet napao, ponovo je otišao daleko napred, a onda je silovito šutirao! Ipak ponovo je Tibo Kurtoa bio na visini zadatka!

22:39

80. minut: Dve promene, čekamo još 10 minuta

Izlazi strelac gola Arnaut Dandžuma, a na terenu je Samu Čukvueze. Promene se vrše i u defanzivi, a umesto povređenog Huana Fojta na teren će Serž Orije.

22:25

Strašni, strašni, Karim Benzema!

On je jednostavno najbolji napadač na svetu!

Jednostavno niko ovo ne može, to što je uspeo da uradi Čelsiju za 46 intua se odavno ne pamti!

Izvor: Profimedia

22:24

66. minut: Rulji!

Naleteo je na odbijenu loptu jedna igrač Bajerna, ali je Heronimo Rulji uspeo da uhvati živu loptu!

22:21

62. minut: ZAMALO GOL SA POLA TERENA!

Izleteo je Manuel Nojer, a to je video Đerar Moreno i sa pola terena šutnuo! Ne bi stigao da se vrati na crtu, ali je lopta otišla malo pored stative.

22:18

59. minut: Viljareal u naletu!

Alfonso Pedrasa je zamenio Fransisa Kokelana, a onda je odmah ušao u šansu. Ipak nije uspeo da u naletu pogodi okvir gola Manuela Nojera i ostaje 1:0.

22:12

53. minut: Stativa Viljareala!

Đerar Moreno je šutirao i pogodio stativu! Sjajno igra Viljareal na svom terenu!

22:10

48. minut: Šta je promašio Miler!

Velika gužva u šesnaestercu "žute podmornice", na kraju jre lopta došla do Tomasa Milera, ali je on poslao pored gola.

Sa druge strane Sezar Aspilikueta je dobio loptu na 20 metara do gola, a onda je uputio odličan udarac. Na kraju je ipak Kurtoa ponovo odbranio.

22:03

46. minut: GOOOL! KARIM BENZEMA!

Ovaj čovek ne zna da stane!

Sada je trčao i pritiskao, a kada je Eduard Mendi je primio loptu, a onda mu je Benzema oteo! Lako je bilo da postigne gol potom!

22:03

46. minut: Čelsi baca sve karte u napad!

Na teren za Čelsi ulaze Mateo Kovačić i Hakim Ziješ, a igru napuštaju N'Golo Kante i Andreas Kristensen. Ovo znači da se menja formacija!

Ovo znači da će igrati sa četiri pozadi i da će dati sve od sebe da smanje razliku!

21:48

POLUVREME!

Kakav fudbal! Viljareal je golom Arnauta Dandžume na startu šokirao ekipu Bajerna, a do kraja polvuremena su na trenutak čak vodili i 2:0! Jako loš centaršut Fransisa Kokelana završio je u mreži Manuela Nojera. Ipak vrlo brzo su sudije poništile ovaj pogodak, jer je francuski vezista bio u nedozvoljenoj poziciji.

U Londonu je sa druge strane počelo terorom Karima Benzeme! Sa dva fenomenalna gola glavom doneo je veliku prednost svom timu i u jednom trenutku je delovalo da je sve gotovo.

Ipak pogodak Kaija Haverca u 40. minutu vratio je nadu Čelsiju i sada nas očekuje neizvesnih druih 45 minuta.

21:43

IPAK NIŠTA OD GOLA!

Na kraju je Fransis Kokelan ipak bio u ofsajdu! Dobio je loptu i bio je zamalo iza odbrane bavarskog tima.

21:41

41. minut: GOOOL! OVO SE NE VIĐA!

Fransis Kokelan pogađa!

Dobio je loptu na desnoj strani Fransis Kokelan i centrirao, a loš centaršut je završio u mreži! Nije ovo Nojer očekivao!

21:40

40, minut: GOOOL! Vraća se Čelsi!

Vratio se Čelsi! Sada je 2:1

Žoržinjo je na fenomenalan način centrirao, a Kai Haverc je to ispratio i poslao loptu u mrežu! Sada ponovo imamo meč!

21:39

38. minut: Mogao je da se vrati Čelsi!

Posle centaršuta iz prekida Tijago Silva je glavom pokušao! Bio je potpuno sam, ali je iskusni Brazilac sa pet metara prebacio prečku gola "kraljevskog kluba".

21:33

32. minut: Nikako da Čelsi napravi šansu!

Sada je centrirao Cezar Aspilikueta, ali jednostavno nema opasnosti po gol Tiboa Kurtoe. Vrlo malo je za sada pokazao šampion Evrope.

Sa druge strane Andreas Kristensen je u narednom napadu u poslednji čas sklonio loptu iz svog peterca!

21:24

24. minut: GOOOL! Opet Benzema!

Novi gol Francuza - dva puta za tri minuta! Vodi Real 2:0!

Sada je ponovo dao gol glavom - bio je u punom trku, poslao je loptu nakon centaršuta Modrića u suprotni ugao gola Eduarda Mendija i velika prednost za Real.

21:21

21. minut: GOOOL!

Karim Benzema se ne šali - sada je pogodio i u Londonu!

Odigrao je dupli pas sa Vinisijusom, a onda sjajno uleteo u prazan prostor i glavom savladao Mendija sa desetak metara! Spektakularan pogodak!

Majstorija Francuza.
Izvor: YouTube/Arenasport

21:18

Kakva priča je Viljareal!

Prošle sezone su osvojili Ligu Evrope, a ove su nakon prolaska grupe u Ligi šampiona eliminisali Juventus. Ovaj gradić od 50.000 stanovnika zaista pravi fudbalska čuda!

21:15

14. minut; Problem za Real!

Eder Militao je dobio žuti karton i to znači da će sada morati da propusti naredni meč.

Uz to sviran je faul u opasnoj zoni, a Ris Džejms je uputio sjajan šut! Ipak, Tibo Kurtoa je odbranio ovo.

21:07

8. minut: GOOOL! 1:0 za Viljareal!

Arnaut Dandžuma pogađa u Španiji! Vodi Viljareal! Iako je Bajern napadao na početku utakmice, sada je "sevnula" jedna akcija i špic Viljareala je završio akciju i poslao loptu iza Manuela Nojera!

21:05

5. minut: Šanse sa obe strane!

Kod Real Madrida Kazemiro je isprobao udarac sa distance, ali nije bio precizan. U Španiji Bajern je napao, ali posle driblinga Gnabrija niko nije uspeo da dođe do lopte u 16 metara Viljareala.

21:01

1. minut: Počinjemo!

Startovala su oba meča, a prvi su do protivničkog gola došli fudbaleri Bajerna. Ipak Kingsli Koman se spotakao i izašao u gol-aut.

U drugom meču napao je Čelsi, ali centaršut na kraju akcije nije bio precizan.