UŽIVO Borac - Zrinjski 25. kolo Premijer liga BIH prenos

Borac zaustavio Bilbiju, Zrinjski osvojio bod u Banjaluci!

Derbi 25. kola PLBIH između Borca i Zrinjskog završen bez pobjednika!

UŽIVO Borac - Zrinjski 25. kolo Premijer liga BIH prenos Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri Borca uspjeli su da prekinu nevjerovatan niz Zrinjskog i Nemanja Bilbije, ali ne i da se revanširaju "plemićima" za dva poraza u prvenstvu.

Derbi 25. kola m:tel Premijer lige BIH završen je bez pobjednika 1:1, na debiju Tomislava Ivkovića na klupi crveno-plavih.

Uspjela je odbrana Borca da spriječi Nemanju Bilbiju da svoj golgeterski niz produži na 15 utakmica, pa i "plemiće" da ostavi na tom rekordu kada su u pitanju pobjede, ali nije uspjela da savlada Zrinjskog koji je bio mnogo opasniji.

O tome govore i 21 udarca ka golu Borca, naspram četiri domaćih, te podatak da je Borac postigao gol iz jedinog šuta u okvir gola Čondrića.

Bilo je to u 18. minutu, kada je Lukić sa nekih 11 metara odlično iskoristio povratnu loptu i svojim šestim golom u sezoni donio vođstvo crveno-plavima.

Ono je potrajalo svega sedam minuta,  aonda je Jukić izjednačio na 1:1, a isti igrač umalo da donese preokret nešto kasnije, poslije dobre lopte Tičinovića ipak je pogodio stativu.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u prvom poluvremenu, a u drugom viđena je tek jedna prilika za Borac, kada je Ajaz šutirao pored gola, dok je Zrinjski u nekoliko navrata pokušao da dođe do preokreta, ali je zaustavljen.

Nakon ovog remija situacija u vrhu tabele ostaje ista, Zrinjski i dalje ima 19 bodova prednosti nad Tuzla sitijem koji je danas remizirao sa Radnikom, dok Borac ima tri manje od ekipe iz Siminog Hana.

Tok meča pročitajte klikom na Razvoj događaja!

Loš pokušaj Begića

85' - Begić nije najbolje zahvatio loptu na ivici šesnaesterca i ona polako odlazi u gol aut

18:50

Žuti za Ćorluku

84' - Oštar start Ćorluke nad Vušurovićem kažnjen je žutim kartonom

18:49

82' - Velika prilika za Zrinjski

Nakon kornera za goste izlblokiran je pokušaj Barišića u gužvi, a onda je Bilbija pogodio spoljni dio mreže

18:47

Subić spašava na prvoj stativi

81' - Pokušao je Ćorluka poslije kornera, ali je Subić bio pored prve stative i izbacio loptu

18:46

Dva žuta kartona za Zrinjski

Prvo je požutio Šipovac, a potom i Barišić, nakon intervencije četvrtog sudije

18:45

Lešinari odali počast Neni Gavriloviću

Navijači Borca istakli su veliku zastavu sa likom Nenada Nene Gavrilovića i tako odali počast legendarnom fudbaleru i treneru crveno-plavih

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

18:38

Crveni karton za Zrinjski

Na intervenciju četvrtog sudije, Sabrije Topalovića, isključen je pomoćni trener Zrinjskog Marko Salatović.

18:35

Izmjene u obje ekipe

Cvijanović mijenja Ajaza kod Borca.

Mlekinušić mijenja Tičinovića, a Šipovac je ušao umjesto Jukića u ekipi Zrinjskog

18:34

Ajaz!

67' - Prva prilika za Borac u nastavku, Ajaz je šutirao iskosa sa lijeve strane, lopta odlazi pored gola

18:33

Opasna akcija gostiju

66' - Zrinjski je napao po lijevoj strani, Memija je dobro centrirao u sredinu, na kraju je u gužvi dosuđen prekršaj Bilbije nad Bošnjakom

18:30

Pritisak Zrinjskog

Nekoliko pokušaja gostiju, posljednji je zaprijetio Jukić, koji je šutirao pored gola. 18-2 je u udarcima u korist Zrinjskog

18:28

Savić!

62' - Savić je šutirao sa nekih 25 metara, Ćetković intervenisao i prilično klizavu loptu odbio u korner

18:22

Novi pokušaj gostiju

56' - Janković je ušao u šesnaesterac iskosa i ubacio za jukića, koji glavom šutira preko gola

18:20

Bašić u Ćetkovića

53' - Povukli su gosti kontru koja obećava, ali nije to najbolje završilo, jer je Bašić sa nekih 30 metara šutirao direktno u Ćetkovića koji hvata loptu

18:16

Ćetković!

49' - Umalo da lopta prevari Ćetkovića, golman Borca kao da je malo oklijevao, a onda je ipak dobrom intervencijom izbacio lou korner jednu loptu koja je išla u gol

18:14

Promašaj Jankovića

48'- jukić je ostavio loptu za Jankovića, a ovaj sa nekih 25 metara šutirao daleko od gola

18:12

Počelo je drugo poluvrijeme

18:11

Prva izmjena Tomislava Ivkovića

Milojević, koji je dobio udarac i ostao na travi nakon kornera u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena je zamijenjen, ušao je Bošnjak

17:59

Kraj prvog poluvremena

17:59

17:51

Prilika za Borac!

Bila je to dobra akcija nakon što je Vojnović dobro povukao iz odbrane, Meleg je centrirao, Ajaz vratio do Begića, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca izblokiran

17:49

Umalo da "plemići" kazne grešku Begića

42' - Begić je bio neoprezan iznoseći loptu i izgubio je loptu, a u nastavku akcije prvo je šut Bilbije izblokiran, a potom je Jukić odbijenu loptu poslao preko gola

17:45

STATIVA!

38' - Mogao je Zrinjski sada da preokrene! Tičinović je glavom spustio za Tičinovića koji odlično šutira, ali je pogodio stativu!

17:43

Prvi žuti karton na utakmici

Kerim Memija prvi je igrač koji je "požutio". Fudbaler Zrinjskog dobio je karton zbog prigovora nakon nedosuđenog prekršaja nad Jankovićem.

17:42

Kratak prekid u Banjaluci

Igra je bila prekinuta zbog bakljade gostujućih navijača, ali je brzo nastavljena

17:35

GOOOL! BORAC - ZRINJSKI 1:1

25' - Zrinjski je izjednačio na 1:1 protiv Borca. Ćorluka je probio po desnoj strani i ubacio, Jukić je šutirao, Ćetković ne baš najbolje reagovao i lopta odlazi u gol pored Ćorića koji je pokušao da interveniše na samoj liniji.

17:31

Ponovo Bilbija!

24' - Bilbija se izborio za loptu na ivici šesnaesterca, a onda okružen sa nekoliko igrača šutirao pored stative

17:30

Zrinjski pokušao da uzvrati

20' - Bilbija je zaprijetio odmah nakon primljenog gola, ali ostaje 1:0

17:27

GOOOL! BORAC - ZRINJSKI 1:0!

18' - Borac vodi 1:0 protiv Zrinjskog. Meleg je uposlio Ajaza na lijevom krilu, ovaj je centrirao u sredinu, a Lukić neometan šalje loptu u mrežu za svoj šesti gol ove sezone!

17:21

Barišić!

14' - Dobro izveden korner gostiju na prvu stativu, Barišić je šutirao pored gola

17:16

Jukić pada u šesnaestercu

9' - Jukić je pao u šesnaestercu Borca nakon duela sa Ćorićem, Grbić kaže nema prekršaja

17:09

Bašić prijeti

2' - Prvi udarac na utakmici uputio je Bašić, ali Ćetković sigurno brani

17:08

Počeo je meč u Banjaluci

17:08

Priznanje za Melega

Fudbaler Borca Dejan Meleg upisao je 50 mečeva za Borac, i tim povodom predsjednik kluba Stojan Malbašić uručio mu je dres sa brojem 50

17:06

Minut ćutanja za Nenada Gavrilovića

Prije početka meča minut ćutanja za nedavno preminulog bivšeg trenera i fudbalera Borca, Nenada Nenu Gavrilovića.

16:33

Poznati su i sastavi

BORAC: Ćetković, Ćorić, Subić, Vojnović, Milojević, Begić, Mols, Meleg, Vušurović, Ajaz, Lukić

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Bašić, Savić, Jakovljević, Janković, Memija, Tičinović, Bilbija

16:32

Grbić dijeli pravdu

Glavni sudija ovog meča je Zoran Grbić iz Prijedora, a pomoćnici su Aleksandar Smiljanić iz Laktaša i Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva.