Borba za “skudeto” se nastavlja: Džeko i Perišić ne daju Milanu da diše!

Autor Haris Krhalić

Inter je na domaćem terenu osvojio tri boda i tako nastavio borbu za "skudeto"!

Inter Verona 2:0 Serija A 32. kolo Izvor: Cesare Abatte/EPA, ANSA

Fudbaleri Intera su u okviru 32. kola, na domaćem terenu, savladali ekipu Venecije rezultatom 2:0. Inter je ovom pobjedom prišao prvoplasiranom Milanu na samo bod zaostatka te nas u posljednjih šest kola očekuje neizvjesna borba za “skudeto” uzimajući u obzir i da Napoli ima ista broj bodova kao i “neroazuri”.

Inter – Venecija 2:0 (2:0)
/Barela 22, Džeko 30/

Prvu priliku na utakmici imao je Inter preko danas raspoloženog Ivana Perišića čiji je udarac zaustavio golman gostiju Mantipo.

U 22. minuti ekipa iz Milana stiže u vođstvo. Perišić je uputio odličan centaršut do Barele koji je loptu zakucao od prečku za 1:0.

Osam minuta kasnije Perišić nakon kornera glavom spušta loptu na nogu Edina Džeke koji matira Mantipoa za 2:0. Bio je to 13 pogodak za našeg reprezentativca u ovoj sezoni Serije A.

Mogla je Venecija u 35. minutu stići do gola. Đovani Simeone je izašao sam pred Handanovića koji mu je zaustavio udarac.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno uzbuđenja sve do 73. minuta kada je D’Amborzio imao odličnu priliku. Mantipo ponovo brani te se lopta odbija od stative u korner.