Ćiro Imobile ponovo prestigao Dušana Vlahovića: "Het-trik" kapitena Lacija za ubjedljivu pobjedu na "Marasiju"

Rimski Lacio zabilježio je rutinsku pobjedu na gostovanju u Đenovi, ali je i dalje prilično daleko od plasmana u Ligu šampiona.

Đenova - Lacio 1:4 Serija A 32. kolo Izvor: SIMONE ARVEDA/ANSA

Izabranici Mauricija Sarija su u nedjeljnom meču 32. kola bez većih problema upisali bodove na "Marasiju" i ostali u trci za plasman na četvrtu poziciju, iako im je Juventus odmakao na sedam bodova razlike.

ĐENOVA - LACIO 1:4 (0:2)

Apsolutni junak utakmice u Đenovi bio je kapiten Lacija Ćiro Imobile koji je postigao tri pogotka za rimsku ekipu.

Nebesko-plavi iz Rima su do prednosti stigli u 31. minutu nakon solo akcije Adama Marušića. Reprezentativac Crne Gore je nanizao nekoliko igrača Đenovljana i pored srpskog defanzivca Nikole Maksimovića plasirao loptu u malu mrežu - 0:1.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić odigrao je svih 90 minuta za pobjednički tim.

Vođstvo je udvostručio Ćiro Imobile u sudijskog nadoknadi prvog poluvremena kada se dobro snašao u kaznenom prostoru nakon dodavanja Florencija i prevario Salvatorea Sirigua - 0:2.

Potom je u 63. minutu kapiten Lacija svojim drugim pogotkom na meču povisio rezultat i praktično riješio pitanje pobjednika.

Ipak, tračak nade za đenovski tim dogodio se u 69. minutu kada je domaćin smanjio rezultat nakon autogola Patrika. Amiri je prošao po desnoj strani i centrirao, a lopta se od kuka španskog fudbalera odbila u prečku i prešla gol-liniju - 1:3.

Sve nade domaćina u mogući preokret ugasio je ponovo Imobile, koji je u 76. minutu kompletirao "het-trik", definitivno ovjerivši pobjedu rimskog tima na "Marasiju".

Time je Imobile došao do 24. pogotka u sezoni i ponovo na listi najboljih strijelaca Serije A preskočio srpskog centarfora iz Juventusa Dušana Vlahovića, koji je sinoć 22. golom u sezoni osigurao crno-bijelima pobjedu u Kaljariju (1:2).