Dobre vijesti za milanske velikane: Napoli poražen od Fiorentine, korak unazad u borbi za "skudeto"

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Fiorentine savladali su ekipu Napolija i tako povećali šanse dva milanska kluba za osvajanje "skudeta"

Napoli Fiorentina Serija A 32. kolo Izvor: CESARE ABBATE/ANSA

Napoli je u okviru 32. kola na domaćem terenu poražen od Fiorentine rezultatom 2:3, čim se Napolitanci sebi umanjili šanse za “skudeto”. Fiorentina je ovim trijumfom prekinula niz od tri uzastopna poraza u Seriji A od Napolija.

Napoli – Fiorentina 2:3 (0:1)
/Mertens 58 -Gonzales 29, Ikone 66, Kabral 71

Domaća ekipa je bolje otvorila utakmica te nekoliko puta zaprijetila u prvih desetak minuta. U 14. minutu Napoli preko Osimena stiže do gola, ali je sudija poništio ovaj pogodak zbog ofsajda. Tri minuta kasnije Fiorentina je odigrala odličnu akciju, a udarac Kristianu Biragiju odbranio je David Ospina.

Uslijedio je mirniji period igre, a onda u 29. minutu šok za Napoli. Nakon gužve u petercu lopta se odbija do Nikolasa Gonzalesa koji sa par metara dovodi goste u vođstvo – 0:1.

Mogao je Napoli do izjednačenja u 34. minutu. Mario Rui je pokazao sjajnu tehniku, došao sam pred protivničkog golmana, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Napoli kada je Osimen šutirao pored gola. U 58. minutu Napoli stiže do izjednačenja.Insinje je poslao dobru loptu u prostor za Osimena, a ovaj odigrao pas za Mertensa koji postiže pogodak samo dvije minute nakon ulaska u igru.

Samo osam minuta kasnije Fiorentina stiže do novog vođstva. Gonzales je ovog puta odlično se oslobodio svog čuvara i prebacio loptu do Ikonea koji pogađa za 1:2. U sljedećem napadu Lozano postiže pogodak za izjednačenje, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

U 71. minuti novi šok u Napulju. Kabral je prvo predriblao Lobotku, a za tim i predivno pogodio mrežu Davida Ospine.

Šest minuta prije kraja Napoli smanjuje vođstvo Fiorentine. Osimen je odlično desnom nogom pogodio u desni gornji ugao i utakmicu odveo u neizvjesnu završnicu. Međutim, tim iz Napulja na kraju nije uspio stići do zlata vrijednog boda.

U istom terminu odigrane su još dvije utakmice Serije A. Sausolo je na svom terenu savladao ekipu Atalante, a heroj pobjede bio je Traore sa dva gola. Kod gostiju počasni pogodak postigao je Muriel u sudačkoj nadoknadi utakmice. U drugoj utakmici Udineze je golom Bekaoa u 94. minutu slavio protiv Venecije u gostima.