Poznati svi učesnici polufinala Lige šampiona

Znaju se svi parovi polufinala Lige šampiona! Gledaćemo dva špansko-engleska okršaja!

Dva engleska tima izborila su prolaz u polufinale Lige šampiona i tamo će igrati protiv Španaca.

Poznati svi učesnici polufinala Lige šampiona Izvor: Profimedia

Dva engleska tima izborila su u srijedu uveče plasman u polufinale Lige šampiona i tamo će igrati protiv španskih timova koji su do istog rezultata stigli u utorak.

Za razliku od sinoćnjih susreta večeras smo vidjeli dva remija - u Madridu su Atletiko i Siti odigrali bez golova što je odgovaralo timu Pepa Gvardiole, dok su u Liverpulu istoimeni tim i Benfika postigli šest golova (3:3), a dalje ide tim Jirgena Klopa.

Taj meč donio nam je goleadu pošto su pogoci padali kao na traci, ali je više uzbuđenja - posebno u finišu, bilo u Madridu.

Gledali smo masovno koškanje nakon Felipeovog prekršaja nad Filom Fodenom, a žute kartone su tom prilikom zaradili Savić i Ake. Takođe, zbog prekršaja je opomenut i Felipe kojem je to bio drugi žuti karton, pa je Simeoneov tim sa igračem manje završio ovaj susret.

Brojčano slabiji, ali sa velikom željom, uspjeli su da stvore najbolju šansu na susretu. Duboko u nadoknadi vremena Altetiko je ozbiljno ugrozio gol Edersona, ali je brazilski golman uspio loptu da zaustavi. Bila je to jedna od nekoliko dobrih prilika koje je večeras napravio tim Dijega Simeonea, ekipa koja ni pored zaostatka iz prvog meča nije odustala od čvrste igre i jakog defanzivnog bloka.

Sve kao po notama - Argentinac je mijenjao na vrijeme i polako težište prebacivao pred gol gostiju, ali pogodak nije došao. Navijačima nije previše žao zbog toga, barem tako govore aplauzi i ovacije koje su dobili njihovi ljubimci za sjajnu evropsku sezonu u kojoj su ispali od jednog od najboljih evropskih timova.

Kao što smo rekli, u isto vrijeme su se mreže tresle na drugom mjestu. Konate je pogodio u 21. minutu, a Ramos pogodio 11 minuta kasnije što je bio i rezultat poluvremena na Enfildu. U nastavku je Roberto Firmino golovima u 55. i 65. minutu potvrdio Liverpulov prolaz, da bi se Portugalci časno oprostili od Evrope za ovu sezonu preko Jaremčuka u 73. i Nunjeza u 82. minutu meča.

23:03

Parovi polufinala!

Liverpul - Viljareal

Real Madrid - Mančester siti

23:01

KRAJ U MADRIDU!

Atletiko Madrid i Mančester siti odigrali su bez golova u revanšu, pa je ekipa Pepa Gvardiole stigla u polufinale!

22:55

KRAJ U LIVERPULU!

Liverpul i Benfika odigrali su nerešeno (3:3), a to je engleskom timu dovoljno za polufinale u kojem će igrati protiv Viljareala.

22:51

90. minut - Kartoni!

Žuti kartoni za Stefana Savića i Nejtana Akea, kao i drugi žuti za Felipa - štopera Atletiko Madrida, rešenje su koje je smislio arbitar ovog meča. Sasvim zasluženo isključenje iskusnog defanzivca!

22:49

89. minut - TUČA U MADRIDU!

Bezobrazno je Felipe startovao na Fila Fodena, ubrzo je Stefan Savić pritrčao da Engleza izbaci van terena, a zatim su u gužvu uleteli i brojni drugi fudbaleri. Praktično svi rezervisti našli su se na terenu, a sukobi su istovremeno trajali na nekoliko mesta na terenu.

Čekamo kazne za aktere...

22:46

86. minut - Kunja!

Korea je ostavio loptu grudima, Kunja natrčao na nju i raspalio po golu, ali su fudbaleri Mančester sitija izblokirali udarac.

Bilo je uzbuđenja i posle kornera, ali je engleski tim odoleo ovim napadima. Nije Atletiko bezopasan u ovim momentima, sa novom napadačkom trojkom. Trenutno u ofanzivici igraju Korea, Kunja i Suarez.

22:43

82. minut - GOOOL, Nunjez!

Impresivan povratak Benfike!

Pogodio je i momak koji je pre samo nekoliko dana promenio agenta, a sve u sklopu najava da će narednog leta menjati klub. Darvin Nunjez je na meti evropskih velikana, a Benfika će tražiti preko 70 miliona evra!

22:36

74. minut - GOOOOL, Jaremčuk!

Dok mreže u Madridu miruju, ukrajinski fudbaler Jaremčuk postiže gol za Benfiku u Liverpulu.

domaći tim tamo ima prednost (3:2), ali se Portugalci časno opraštaju od Lige šampiona.

22:25

66. minut - Zanimljiva izmena Gvardiole!

Španski trener je na 25 minuta do kraja meča u igru uveo Rahima Sterlinga, a engleskom ofanzivcu mesto je ustupio Kevin de Brujne. Ne dešava se često da Belgijanac napušta teren bez nekog većeg povoda...

22:24

65. minut - GOOOOL, Firmino!

Raspucao se Brazilac, evo i njegovog drugog gola večeras!

Izbegao je ofsajd zamku i sjajno sačekao loptu na drugoj stativi, odakle mu nije bilo teško da postigne gol.

22:18

56. minut - GOOOL, Firmino!

Pogotkom brazilskog napadača Liverpul je završio posao u ovom dvomeču.

Ekipu Jirgena Klopa mogli bismo da proglasimo za trećeg učesnika polufinala i rivala Viljareala u toj rundi takmičenja.

22:16

57. minut - Grizman!

Najblolja šansa Atletiko Madrida u celom dvomeču.

Žoao Feliks je odložio loptu, Antoan Grizman šutirao, a lopta je prošla pored stative.

22:05

46. minut - Nastavljamo!

Još 45 minuta na stadionima u Madridu i Liverpulu, ako ne bude produžetaka...

21:49

POLUVREME!

Atletiko - Mančester siti 0:0

Liverpul - Benfika 1:1
/Konate 21 - Ramos 32/

21:34

32. minut - GOOOL, Ramos!

Izjednačenje u Liverpulu, Gonsalo Ramos je strelac za Benfiku. Možda najava drame na Enfildu? Portugalcima su potrebna još dva gola.

21:30

30. minut - Velika šansa za siti!

Imali su samo u ovoj akciji priliku za udarac Marez, Foden, Gundogan i De Brujne, ali na kraju niko nije uspeo da matira Oblaka. Najbliže što su stigli bio je udarac koji je pogodio stativu, a nakon toga su defanzivci španskog tima izbacili loptu daleko u polje.

21:23

21. minut - GOOOOL, Konate!

Kao i prethodne nedelje u Portugalu, prvi gol na meču Liverpula i Benfike postiže Konate.

Štoper engleskog tima bio je najviši u skoku nakon kornera i savladao je grčkog čuvara mreže Vlahodimosa. Ogromnih 4:1 ukupno za Liverpul i veliki korak ka polufinalu.

21:17

15. minut - POVREDE!

U Madridu se nekoliko minuta ukazivala pomoć Filu Fodenu i zbog toga je Gvardiola morao da pošalje Griliša na zagrevanje, dok u Liverpulu i dalje traje ukazivanje pomoći golmanu Benfike. Diogo Žota je neoprezno zakačio Vlahodimosa, koji je prilikom jedne rutinske intervencije dobio udarac u glavu.

21:00

1. minut - POČINJEMO!

Meč u Madridu počeo je nekoliko desetina sekundi pre onog u Liverpulu.

20:45

Dejan Nedić!

Navikli ste da Ligu šampiona ispratite i uz stručni komentar Dejana Nedića o suđenju najboljih evropskih arbitara, a MONDO vam donosi intervju sa njim na mnogobrojne teme!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

20:25

Mečevi od sinoć!

Viljareal je napravio senzaciju, a Čelsiju velika pobeda u Madridu nije bila dovoljna. Ovako je to bilo!

Pogledajte detalje iz Minhena:

Senzacija španskog tima i eliminacija nemačkog šampiona.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

A zatim i sa stadiona Santijago Bernabeu:

Revanš meč četvrtfinala Lige šampiona.

20:20

A ovako je bilo na susretu Benfike i Liverpula!

Engleski tim je upisao pobedu zbog koje je blizu polufinala.

Prvi meč četvrtfinala.

20:15

Podsetite se prvog meča Sitija i Atletika!

Ovako je izgledao prvi susret Mančester sitija i Atletika.

LIVERPUL - BENFIKA

Portugalski tim ima dva gola zaostatka i englezi su mnogo bliži prolazu u polufinale.