Sigurna pobjeda crno-bijelih!

Odlični Partizan se osvetio Čukaričkom: Crno-bijeli prate Zvezdu u stopu - tri komada za nastavak trke za titulu! Izvor: MNPRESS

Fudbaleri Partizana uspjeli su da se vrate na pobjednički kolosijek i ostanu dovoljno blizu Crvene zvezde na vrhu Superlige Srbije. Poslije dva uzastopna remija bez golova, crno-bijeli su sada savladali Čukarički.

PARTIZAN - ČUKARIČKI 3:1 (1:0)
/Natho pen. 20, Vujačić 49, Rikardo 52 - Kovač 61/

Remi Partizana na Banovom brdu prije samo 10 dana bio je tema o kojoj se dugo govorilo u srpskom fudbalu, ali poslije tih 0:0 i onih u 167. "vječitom" derbiju, "parni valjak" ponovo melje.

To je bar glavni utisak okršaja drugoplasiranog i trećeplasiranog tima koji su možda "komšije" na tabeli Superlige, ali ih poslije ovog meča dijeli 29 bodova razlike.

Partizan je poveo već u 20. minutu i to kada je Bibars Natho materijalizovao penal koji je skrivio Drezgić igranjem rukom u svom šesnaestercu. Dobro prvo poluvrijeme se "prelilo" i na početak drugog, pošto je samo sedam minuta u nastavku bilo dovoljno da se riješi pitanje pobjednika.

Prvo je Igor Vujačić u 49. minutu iskoristio poklon gostiju, da bi tri minuta kasnije Rikardo Gomeš postigao svoj 23. gol u Superligi ove sezone.

Istina, ekipa Aleksandra Stanojevića poslije pada koncentracije jeste "poklonila" gol Čukaričkom, kada je Stefan Kovač zatresao mrežu, ali pitanje pobjednika se nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje.

20:00

OVAKO SAD IZGLEDA TABELA

Standings provided by SofaScore LiveScore

19:56

KRAJ UTAKMICE - 3:1

Rutinska pobjeda Partizana! Nakon onih 0:0 na Banovom brdu prije 10 dana, sada su im se osvetili i lako stigli do trijumfa!

19:48

84' - MILOVANOVIĆ JE NA TERENU

Mladi napadač mijenja Rikarda Gomeša. Drezgić i Kovač izlaze u Čukaričkom, Kembel i Puškarić su na terenu.

19:40

77' - IZMJENA U PARTIZANU

Marko Jevtović mijenja Bibarsa Natha.

19:36

73' - NEUGODNO PRED GOLOM PARTIZANA

Ndiaje je bio u šansi poslije centaršuta po zemlji sa lijeve strane, na ivici peterca je uspio Vujačića da mu izbije loptu. U suprotnom bi bilo jako opasno...

19:25

61' - ČUKARIČKI SE VRAĆA, 3:1!

Stefan Kovač je strijelac, vraća jedan gol zaostatka i odmah trči na centar da razbudi ekipu gostiju. Poklon za vezistu Čukaričkog koji ovaj koristi, Stanojević nije zadovoljan. Lutovac, Saničanin i Zdjelar su slabo reagovali...

19:23

60' - IZMJENE U PARTIZANU

Nemanja Jović menja Nikolu Terzića, dok Kvinsi Menig svoje mjesto ustupa Filipu Holenderu.

19:16

52' - GOOOOOL, RIKARDO ZA 3:0!

Raspucali su se igrači Partizana, strijelac je Rikardo Gomeš po 23. put u Superligi ove sezone. Novo odlično dodavanje Natha, a udarac Gomeša od stative ulazi u gol Čukaričkog.

19:13

49' - GOOOOOL, VUJAČIĆ ZA 2:0!

Partizan duplira prednost protiv Čukaričkog! Strijelac je Igor Vujačić nakon greške jednog defanzivca gostiju. Centaršut na drugu stativu je vratio u svoj peterac, a Vujačić koristi taj poklon.

19:08

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Nije bilo izmena u 15-minutnoj pauzi.

18:52

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0 ZA PARTIZAN

Jako dobro poluvrijeme Partizana, zasluženo vode nakon što je Drezgić igrao rukom, a Natho pogađa sa 11 metara. Osim toga, bilo je lijepih akcija, solidnih pokušaja i Aleksandar Stanojević će biti zadovoljan igrom crno-bijelih.

18:49

43' - KAKVA AKCIJA PARTIZANA, ZAMALO PORED GOLA!

Natho je bio u šansi, odlično je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali malo pored gola. Ipak, ono što je posebno bilo lijepo jeste čitava akcija, od golmana Stevanovića, preko Miljkovića i Zdjelara do Terzića, bio je i Menig uključen u ovu akciju, a na kraju Izraelac šutira.

18:44

EVO KAKO JE PARTIZAN POVEO 1:0

Partizan - Čukarički 1:0, Natho
Izvor: YouTube/TV Arena sport

18:43

37' - RIKARDO POKUŠAVA!

Opsjedao je Partizan šesnaesterac Čukaričkog već neko vrijeme, na kraju je Jojić dobro centrirao na drugu stativu, a Rikardo igra glavom nakon što su se njih dvojica međusobno povlačili u skoku. Ipak, udarac napadača Partizana ide pravo ka golmanu Mićoviću.

18:36

30' - PARTIZAN KONTROLIŠE MEČ

Poslije postignutog gola su imali još jednu priliku Meniga, ali nakon toga, crno-bijeli kontrolišu dešavanja. Odlični u posjedu lopte, često i brzo kombinuju oko igrača Čukaričkog, koji ipak uspijevaju da se odbrane.

18:25

20' - GOOOOOOL, PARTIZAN 1:0!

Bibars Natho je strijelac iz penala, Mićović je matiran!

18:24

18' - PENAL ZA PARTIZAN!

Žuti karton za Drezgića, igrač Čukaričkog tvrdi da nije bilo njegove greške, ali sudija kaže suprotno! Natho je bio uputio udarac ka golu Čukaričkog, štoper "brđana" je uklizao i igrao rukom, učinio je tijelo većim, a lopta je išla pravo u gol i zbog svega toga je ovo penal.

18:20

14' - ZDJELAAAAAR!

Odličan udarac veziste Partizana sa oko 25 metara, snažno, ali malo pored gola

18:18

11' - NAPADA PARTIZAN, PRITISKAJU

Saničanin je jednu loptu glavom spustio na nogu Rikardu, ovaj traljavo šutira i blokiran je. Poslije toga u nastavku akcije udarac Jojića sa distance ide u naručje Mićovića.

18:09

3' - RIKARDO VEĆ PRIJETI!

Korner Jojića je bio odličan, Rikardo je sjajno skočio tamo oko penala, ali Mićović uspijeva da odbrani udarac.

18:06

POČELA JE UTAKMICA

Krećemo u Humskoj!

17:25

REZERVE

Partizan /rezerve/: Popović, Holender, Pavlović, Baždar, Živković, Jevtović, Ostojić, Brežančić, Milovanović, Jović, Smiljanić.

Čukarički /rezerve/: N. Belić, Rogan, Kembel, Ergelaš, Aganspahić, Tanasijević, Puškarić, Spasojević, Čolić, Roganović, Lukić.

17:05

OVO JE SASTAV PARTIZANA!

Evo za koju postavu se odlučio Aleksandar Stanojević!

PARTIZAN: Stevanović - Miljković, Vujačić, Saničanin, Lutovac - Jojić, Zdjelar - Terzić, Natho, Menig - Rikardo.

Očekivano, Saničanin se vratio na mjesto štopera, Lutovac mora da zamijeni povrijeđenog Uroševića u nedostatku lijevih bekova, tu je i Natho opet poslije derbija.

ČUKARIČKI: Mićović - Stevanović, Šapić, Drezgić, Tošić - Kovač, Mijailović - Belić, Ndijaje, Savić - Rakonjac