Bufone, šta ti bi!? Jedan od najboljih golmana svih vremena se obrukao, svi mu se smiju zbog ovog poteza!

Autor Haris Krhalić

Đanluiđi Bufon je u poznim danima karijere napravio grešku kakvu nije pravio ni kada je bio na samom početku...

Bufon napravio veliku grešku pa primio pogodak Izvor: Twitter/@Kasteball/printscreen

Odbija Đanluiđi Bufon da ode u penziju. Krajem januara je napunio 44 godine i nastavlja da brani. Igra za Parmu, njegov voljeni klub i želi da ih vrati u Seriju A.

Međutim, poslije kardinalne greške koju je napravio, šanse za to su sve manje i pravo čudo treba da se dogodi pa da popularne "mlekadžije" izbore plasman u viši rang. Ovo mu se nikada prije nije dogodilo.

Za poraz od Peruđe (2:1) je iskusni golman najveći krivac. U sedmom minutu je dobio povratni pas, želio je da proslijedi loptu do saigrača, promašio je. Marko Olivieri je sve to pratio, bio je mnogo brži od popularnog Điđija i rutinski je zatresao mrežu za 2:0.

Sve što su gosti do kraja meča uspjeli jeste da smanje zaostatak preko Franka Vaskeza u 72. minutu.

Parma je poslije trećeg uzastopnog poraza pala na 13. mjesto sa 45 bodova, čak 13 manje od Frosinonea koji je na osmom mjestu, posljednjem koje vodi u plej-of.