Zvezda se prošetala Novim Sadom, još tri "finala" do titule!

Crvena zvezda savladala Vojvodinu i upisala nove bodove u borbi za titulu.

Zvezda se prošetala Novim Sadom, još tri "finala" do titule! Izvor: MN PRESS

Nastavlja Crvena zvezda borbu za titulu šampiona. Upisala je novu pobjedu u domaćem šampionatu i napravila još jedan korak ka peharu. Slavila je u Novom Sadu.

Ekipa Dejana Stankovića je došla do rutinske pobjede protiv Vojvodine. Pitanje pobjednika se ni u jednom trenutku nije postavljalo - 0:3 (0:2). Od prvog do poslednjeg minuta se samo jedan tim pitao za sve na terenu. Na taj način su osvojena nova tri boda, briljirao je Aleksandar Katai.

Trener crveno-bijelih je pred start bio prinuđen da kombinuje zbog lakše povrede Mirka Ivanića, ali se to nije osjetilo na terenu. Najviše zbog sjajnog Kataija.

Meč je počeo savršeno za gostujući tim. Već u trećem minutu se mreža domaćina tresla. Katai je izveo korner, Pavkov glavom skrenuo loptu, a Sanogo uz malo sreće uspio da je proslijedi u mrežu. Poslije postignutog pogotka su se nastavili pritisci beogradskog tima.

Gol je "visio u vazduhu". Čekalo se do 33. minuta. Izgubljena lopta, tačnije dobro uklizavanje Srnića, Kanga je proslijedio do Kataija kome nije bilo teško da se namjesti i rutinski matira Rockova. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, gdje je u završnici Pavkov dobio i žuti karton.

Pogledajte

01:34
Katai gol protiv Vojvodine
Izvor: Arena Sport

Samo što je počelo drugo, Pavkov je napravio faul, Stanković nije želio da rizikuje i poslije par minuta igre je uveo Ohija umjesto njega. Zukić je dva puta priprijetio iz daljine, pa je dva dobra napada propustio da realizuje i Katai.

Sve što tada nije iskoristio Katai je nadoknadio u 71. minutu. Sjajno je izveo slobodan udarac, golman Rockov je veoma loše reagovao, pa je tako stavljena tačka na meč. Stanković je poslije toga napravio četiri izmjene, uveo je Motiku, Pićinija, Pankova i Krstičića, izveo Sanoga, Gajića, Rodića i Bena. Poslije toga se samo čekao kraj meča, mada su svi imali priliku da vide novi imidž Pićinija.

KRAJ

Utakmica je završena. Zvezda je pobedila u Novom Sadu.

18:42

82' - ČEKA SE KRAJ

Pitanje pobednika je odavno rešeno, čeka se samo kraj meča.

18:33

75' - ČETIRI IZMENE STANKOVIĆA

Napravio je Stanković četiri izmene odjednom. Izašli su Sanogo, Gajić, Rodić i Ben, ušli su Pankov, Motika, Pićini i Krstičić. Svi su primetili i novi imidž Italijana.

18:29

71' - KATAI PONOVO!

Drugi gol Kataija i još veća prednost za Crvenu zvezdu. Katai je sa oko 20 metara izveo slobodan udarac, a golman Rockov jeveoma lošom reakcijom "pomogao" da lopta završi u golu.

Pogledajte

00:14

18:27

68' - IZAŠAO VUKADINOVIĆ

PRomena u Vojvodini. Ušao je Mihajlo Nešković, izašao je Miljan Vukadinović.

18:25

66' - OHI PAO, NEMA PENALA

Ohi je dobio loptu u kaznenom prostoru u 66. minutu, pao je, sudija je samo odmahnuo rukom, nema govora o penalu.

18:15

56' - KATAI PROBAO LOB

Imao je Katai priliku ja još jedna pogodak. Došao je u dobru priliku, pokušao da lobuje Rockova, nije to učinio na pravi način.

18:10

51' - DVA POKUŠAJA ZUKIĆA

U razmaku od dva minuta Zukić je dva puta pokušao udarcima iz daljine da ugrozi Borjana. Golman Zvezde je bio na mestu.

18:07

48' - UŠAO OHI

Stanković je napravio prvu promenu. Izašao je Pavkov, jedini igrač koji je imao žuti karton, ušao je Ohi.

18:04

46' - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu. Pavkov je odmah napravio faul.

17:55

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Ovo su najzanimljiviji detalji iz prvog dela igre.

17:48

OVAKO JE KATAI POGODIO

Pogledajte i kako je izgledala akcija Zvezde posle koje je Katai postigao pogodak.

Pogledajte

01:34

17:46

45' - POLUVREME

Poluvreme u Novom Sadu. Zvezda ima dva gola prednosti na pauzi.

17:44

43' - ŽUTI ZA PAVKOVA

Prvi žuti karton pokazan je u 43. minutu. Dobio ga je Milan Pavkov.

17:34

33' - KATAI!

Izgubljena lopta, odličan pas Kange za Kataija koji je krenuo sam prema golu protivnika, pratio kretanje golmana i rutinski smestio loptu u mrežu. Čekala se provera VAR sobe, posle nekoliko desetina sekundi je arbitar dobio potvdu da nema ništa sporno.

17:31

30' - SPORIJI TEMPO

Posle pola časa igre Zvezda vodi, a tempo je u poslednjih nekoliko minuta opao. Nema mnogo dešavanja, dosta faulova i "seckanja" igre.

17:21

20' - ZVEZDA PRETI

Preti Zvezda, ali nema opasnosti. Kanga je dobro izveo slobodan udarac, defanzivci Vojvodine su poslali loptu u korner, Katai ga nije dobro izveo.

17:13

12' - GAJIĆ, ZAMALO!

Mogla je Zvezda da duplira prednost u 12. minutu. Posle dobrog centaršuta je ostao sam na drugoj stativi, dobro je šutirao, Rockov je još lepše intervenisao i sprečio pogodak. Usledio je korner Kataija, reagovala je odbrana domaćina.

17:11

10' - BORJAN NA MESTU DVA PUTA!

Pripretila je Vojvodina dva puta, Borjan je bio na pravom mestu. PRvo je posle jednog povratnog pasa uspeo da izbije loptu pre uklizavanja jednog od protivničkih igrača, pa je potom odbranio šut Kabića iz daljine.

17:03

3' - GOL!

Zvezda je povela već u trećem minutu!

Katai je izveo korner, Pavkov je glavom šutnuo, a Sanogo je iskoristio lošu reakciju odbrane, malo dokačio loptu i prosledio je u mrežu!

Seku Sanogo.

17:01

MEČ JE POČEO

Utakmica u Novom Sadu je počela.

16:30

ZVEZDA SIGURNA NA KARAĐORĐU

Interesantan podatak je da je Zvezda na poslednjih osam mečeva protiv Vojvodine zabeležila isto toliko pobeda na "Karađorđu".

16:11

STANKOVIĆ IZNENADIO SASTAVOM

Dejan Stanković je izveo sastav koji je mnoge iznenadio.

Crvena zvezda počinje meč u ovom sastavu: Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo, Srnić - Ben, Kanga, Katai - Pavkov

Što se Vojvodine tiče, ovo je startnih 11: Rockov - Lazarević, Kovačević, Jeličić, Devetak - Kabić, Topić, Vukadinović, Simić, Zukić - Bojić

16:00

STANKOVIĆ OPREZAN

Dejan Stanković je oprezan pred ovaj meč.

"Ne opušta nas forma Vojvodine, jer je Zvezda motiv za svakog. Svi hoće da nas pobede. Pred gostovanje TSC-u, moj prijatelj Lazetić je izjavio da hoće da pobedi Crvenu zvezdu i napravi nešto veliko i meni se to sviđa. Videli ste i Čukarički, došli su sa velikim motivom. Tako da, ne vidim da će nam biti lako u Novom Sadu, jer smo tim koji svako želi da pobedi", rekao je Stanković.

Izvor: YouTube/Crvena zvezda