Prvi učesnik finala Lige šampiona je slavni engleski klub.

Spektakl u Ligi šampiona - Liverpul je finalista: Šokovi za Engleze, sporni penal, pa nestvaran preokret! (VIDEO) Izvor: FoNet/AP

Liveprul je prvi finalista Lige šampiona.

Engleski predstavnik je nakon pobjede na svom terenu (2:0) prošle nedjelje, u Viljarealu napravio senzacionalan preokret i istopio prednost koju je španski tim stekao do poluvremena. Na kraju susreta bilo je 3:2 za Klopovu ekipu, koja je još jednom pokazala da je majstor za evropske mečeve na gostujućem terenu.

Večeras su dobrih sat vremena bili potpuno izgubljeni na stadionu "Keramika", a onda u roku od pet minuta poništili golove Die iz trećeg i Kokelana iz 41. minuta. Zaslužni za to bili su Fabinjo u 62. minutu i Luis Dijaz pet minuta kasnije, a tačku na meč stavio je Sadio Mane.

Senegalac je u 74. minutu iskoristio veliku grešku odbrane domaćih i postavio konačnih 3:2 za Liverpul!

Revanš meč polufinala Lige šampiona pamtiće se po spektakularnom preokretu i čak pet viđenih golova, ali i po jednoj spornoj situaciji. Sudija Makeli propustio je priliku da dosudi kazneni udarac za "Žutu podmornicu" u finišu prvog dijela meča, što je moglo da utiče na drugačiji ishod ovog susreta. Đovani Lo Selso našao se ispred Alisona, ali je holandski sudija procijenio da Brazilac nije oborio Argentinca.

To nije demotivisalo Viljareal, ali ih je Liveprulovo prebacivanje u višu brzinu nakon sat vremena fudbala potpuno razoružalo. Klopova ekipa je od ulaska Luisa Dijaza zaigrala bolje, a pojačanje iz Porta postalo je jedna od najbitnijih figura ovog meča. Djelimično i zbog njega vidjeli smo veliki preokret i fantastičan meč.

Engleski tim će u finalu Lige šampiona igrati protiv Reala ili Sitija, a ova tima su im veoma dobro poznata. Liverpul je u sezoni 2017/18 izgubio finale Lige šampiona od Reala, dok sa Mančester sitijem svakodnevno vodi borbe za titulu u Engleskoj.

22:55

Drugi i treći gol Liverpula!

Ovako je Luis Dijaz poravnao rezultat:

Izjedančenje u viljarealu.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

A zatim je Sadio Mane postavio konačnih 3:2 u korist engleskog tima:

Pogodak za potpuni preokret i potvrdi plasmana u finale.
22:50

KRAJ - 2:3!

Fudbaleri Liverpula su senzacionalnim proekretom u drugom dijelu meča uspjeli da savladaju Viljareal i potvrde plasman u finale Lige šampiona.

Na stadionu Sen Deni u Parizu 28. maja igraće protiv boljeg iz meča Real Madrid - Mančester siti.

Pogledajte detalje sa večerašnjeg meča:

22:44

86. minut - Drugi žuti!

Prvo dvije asistencije, pa dva žuta kartona za Etijen Kapua, nekadašnjeg fudbalera Totenhema i Votforda. Liverpul će pored rezultateske imati i brojčanu prednost.

22:42

Prvi gol Liverpula!

Ovako je Fabinjo postigao prvi od tri gola Liverpula u dosadašnjem dijelu meča:

Liverpul najavljuje preokret u Španiji.
22:33

74. minut - GOOOL, Sadio Mane stavlja tačku!

Senegalski fudbaler maestralno je izbjegao ofsajd zamku tako što je ostao na svojoj polovini do posljednjeg trenutka, a zatim se fantastično ubacio u prazan prostor. Uspio je da prođe Rulija i Fojta, a zatim udarcem po zemlji loptu pošalje u prazan gol.

22:29

Da li je ovo penal?

Fudbaleri Viljareala imali su 2:0 na poluvremenu, Liverpul se za pet minuta vratio na 2:2, a mnogo će se pričati o spornom detalju iz prvog dijela meča.

Da li je holandski sudija propustio priliku da dosudi penal za španski tim? Pogledajte situaciju u kojoj Alison obara Lo Selsa!

22:26

67. minut - GOOOL, Liverpul se vratio!

Pogodio je Jirgen Klop sa izmjenom na poluvremenu. Luis Dijaz je pogodio za 2:2 u Viljarealu, a to bi mogao da bude i rezultat koji gasi sve nade španskog tima. Ponovo su im potrebna dva gola da poravnaju rezultat u ovom dvomeču.

22:21

62. minut - GOOOL, Fabinjo!

Uspio je Liverpul! Posljednjih nekoliko minuta su bili malo opasniji, približili su se golu domaćeg tima, a za to su dobili i nagradu. Fabinjo je snažno šutirao ka golu, a veliki kiks napravio je Heronimo Ruli. Lopta je išla pravo u golmana Viljareala, a na kraju mu je prošla kroz noge...

22:17

Drugi gol Viljareala!

Pogledajte kako je Kokelan istopio prednost Liverpula:

Drugi pogodak na večerašnjem meču.
22:14

55. minut - Prečka!

O tome koliko je Liverpul večeras opasan najbolje govori podatak da im je ubjedljivo najbolja šansa pokušaj Aleksander-Arnolda koji je slučajno završio na prečki, ali sa gornje strane.

22:04

46. minut - Nastavljen je meč!

Pred Liverpulom je sada mnogo težak zadatak. Treba da se oporave od šoka i zaigraju mnogo bolje nego u prvom dijelu!

22:03

IZMJENA!

Jirgen Klop je već na poluvremenu iz igre izveo Dijega Žotu, a sada je na terenu Luis Dijaz.

21:53

Prvi gol Viljareala!

Ovako su Španci stigli do prednosti:

Sjajna akcija već u trećem minutu meča.
21:50

Poluvrijeme - 2:0!

Gledali smo spektakl u prvih 45 minuta fudbala u Viljarealu.

Španski tim je impreisvnom igrom nadoknadio dva gola zaostatka sa Enfilda i sada ima veliku psihološku prednost pred posljednji kvartal ovog dvomeča. Bulaj Dia u trećem i Fransis Kokelan u 41. minutu matirali su Alisona, a engleski tim nijednom nije ozbiljno priprijetio.

21:42

41. minut - GOOOL, KOKELAN!

Viljareal je poništio Liveprulovu prednost iz prvog meča!

Ključa stadion "Keramika" nakon što je Fransis Kokelan bio najviši u skoku na drugoj stativi i odatle rutinski savladao Alisona. Opet su zakazali bekovi Liverpula, a nekadašnji igrač Arsenala iskoristio je drugu asistenciju Etije Kapuea na večerašnjem meču.

21:40

38. minut - PENAL?!

Đovani Lo Selso je pokušao da gurne loptu pored Alisona, a zatim pao preko brazilskog golmana. Glavni arbitar Danijele Makeli pokazao je samo aut za domaći tim, a iz VAR sobe nisu mijenjali njegovu odluku!

21:35

33. minut - Liverpul ne liči na sebe!

Vidjeli smo nekoliko napada koji su mogli da budu opasni, ali ovakva igra Liverpula nije ono na šta smo navikli. Tim koji se bori za titulu u Engleskoj djeluje prilično nemoćno na gostovanju Viljarealu.

21:17

16. minut - Kakva šansa Viljareala!

Probao je Moreno glavom sa druge stative, ali je loptom pogodio Robertsona. Škotski fudbaler je dobio udarac u facu, iako su pojedini igrači domaćeg tima smatrali da je odigrao rukom ovom prilikom.

Viljareal je mnogo tim na večerašnjem meču, a Liverpul je i dalje u šoku!

21:13

12. minut - Pareho!

Sjajan udarac španskog veziste, ali njegov udarac je otišao pored stative Liverpulovog gola.

21:04

3. minut - GOOOL, vodi Viljareal!

Spektakularan početak meča u Španiji, gdje je Dia već poslije dva i po minuta meča prepolovio zaostatak Viljareala. Nekadašnji fudbaler Votforda Etijen Kapue asistirao je napadaču, a Bulaj Dia sa nekoliko metara udaljenosti spakovao loptu u gotovo praznu mrežu.

21:01

1. minut - MEČ JE POČEO!

Pratimo revanš meč u polufinalu Lige šampiona, a na stadionu viljareala "Žuta podmornica" igra protiv Liverpula.

20:55

Ko osvaja Lig šampiona?

Večeras ćemo saznati prvog finalistu takmičenja, ali nas zanima i ko će na kraju sezone podići pehar na stadionu Sen Deni u Parizu.

20:40

Prvi meč!

Sećate se kako je to bilo u Liverpulu? Podsjetite se najboljih detalja sa Enfilda!

Prvi meč polufinala Lige šampiona.
20:20

Sa lica mjesta!

Ovako je prije manje od sat vremena bilo na stadionu na kojem će se igrati polufinale Lige šampiona između Viljareala i Liverpula.

20:15

Kiša u Španiji!

Kako javljaju novinari sa lica mjesta, u Viljarealu pada kiša. To bi moglo da utiče na kvalitet fudbala i terena na stadionu Keramika, ali su arbitri obavili rutinsku kontrolu podloge i djelovalo je da su zadovoljni stanjem koje su zatekli. Nadam se da kiša neće uspjeti da pokvari spektakl.

Podsjećamo, kiša je danas pravila probleme i u Madridu gdje se igraju ATP i WTA turnir. Novak Đoković je savladao Gaela Monfisa, ali u prvom setu prekinuli meč zbog padavina. Pauza je trajala punih pola sata, dok se nije zatvorio krov.

20:05

Sastav Liverpula!

A ovo su fudbaleri koje je Klop izabrao za početak meča:

20:00

Sastav Viljareala!

Emeri večeras vjeruje u njih, a svi zajedno vjeruju u čudo!

19:45

Dobro veče!

Na stadionu "Keramika" u Viljarealu, španskom gradiću od 50.000 stanovnika, večeras se određuje prvi učesnik finala Lige šampiona. Španski predstavnik pokušaće da nadoknadi zaostatak iz Engleske, šokira Liverpul i izbori istorijski uspjeh.

"Žuta podmornica" nikada nije igrala finale Lige šampiona, dok je Liverpul jedan od najuspješnijih klubova u tom takmičenju. Engleski tim ima 6 titula, ali i prednost od dva gola iz prvog meča.

Ostanite u zMONDO, pratićemo tekstualni prenos ovog susreta.