Tuzla siti ispisao istoriju - klub iz Siminog Hana igra u Evropi! Leotar bježi sa dna, Radnik u ponoru!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Tri kola prije kraja sezone Tuzla siti obezbijedio plasman u kvalifikacije Lige Evrope, borba za opstanak još traje.

Tuzla siti Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Tuzla siti će definitivno igrati u Evropi!

Klub iz Siminog Hana ostvario je istorijski uspjeh plasiravši se u kvalifikacije za Ligu Konferencija tri kola prije kraja prvenstva.

Tuzla siti u srijedu je u tuzlanskom derbiju sa ubjedljivih 4:1 savladao Slobodu i odmakao Sarajevu na 10 bodova, uz utakmicu manje, tako da je siguran učesnik evropskih takmičenja.

Džafić i Krpić postigli su po dva pogotka u meču koji je riješen početkom drugog poluvremena, kada je Tuzla siti u samo tri minuta postigao dva gola za vođstvo 3:0.

Do kraja gosti su gosti uspjeli da smanje, ali ne i da vrate neizvjesnost, a Krpić je pogotkom dva minuta prije kraja ovjerio ubjedljiv trijumf.

Trećeg učesnika evropskih takmičenja mogli bismo da dobijemo već nakon duela Borca i Širokog Brijega koji se igra od 19 časova, ali borba za opstanak još nije gotova.

Sloboda je u nezgodnoj situaciji nakon ovog poraza, al ii dalje je iznad “crte” sa 29 bodova, tri više od Rudara koji nije uspio da savlada direktnog konkurenta, Posušje.

Meč u Prijedoru završen je bez golova, pa će Rudar imate težak zadatak da u posljednja tri kola  pokuša da izbori opstanak u eliti.

U direktnoj borbi za opstanak Leotar je kao gost savladao Radnik 3:1 i vjerovatno ga poslao u niži rang.

Tri kola prije kraja Bijeljinci imaju sedam golova zaostatka za Slobodom i praktično nikakve šanse za opstanak.