Leotar bolji od Rudara iz Prijedora: Trebinjci osigurali opstanak u Premijer ligi BiH (VIDEO)

Leotar je u Trebinju savladao Rudar i na taj način osigurao opstanak u bh. eliti.

Leotar - Rudar Prijedor - 31. kolo PL BiH Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

U direktnoj borbi za opstanak u m:tel Premijer ligi BiH Leotar je na domaćem terenu slavio protiv Rudara iz Prijedora rezultatom 2:0. Trebinjci su ovom pobjedom osigurali opstanak u Premijer ligi BiH.

LEOTAR - RUDAR PRIJEDOR 2:0 (0:0)
/Dujaković 76, Krstovski 90+1/

Prijedorčanima gori pod nogama i današnji poraz ih je, uz već "otpisani" Radnik iz Bijeljine, stavio u poziciju najozbiljnijeg kandidata za preseljenje u niži rang takmičenja.

Ipak gosti su dobar dio prvog dijela bili u podređenom položaju, a najbolju šansu za promjenu rezultata imao je domaćin u 19. minutu.

Tada je Ognjen Todorović je kreirao prvu priliku za Leotar, međutim njegov udarac zaustavila je prečka i spasila goste iz Prijedora.

Dobru priliku imao je i Siniša Dujaković, bivši igrač Borca, međutim dobro je intervenisao golman Prijedorčana Nemanja Šćekić.

Fantastičnu šansu u 38. minutu imao je Rudar Prijedor poslije kontranapada.

Brazilac Santos je brzo reagovao i uposlio Nikolu Mandića, koji se našao ispred golmana Leotara, međutim, napadač "rudara" šutirao je pored gola.

U 57. minutu Leotar je imao odličnu priliku kada je Milović probio po desnoj strani i centrirao, ali danas raspoloženi Sadiku to čisti. Nakon toga je pokušao i Čubrilo, ali nije bilo promjene rezultata. Minut kasnije pokušao je Perišić volejom, međutim lopta otišla preko gola.

U 72. minutu još jedna odlična prilika za Leotar, stativu je pogodio je Krstovski. Samo minut kasnije ponovo je isti igrač odlično šutirao, ali je njegov udarac ovog puta zaustavio Ščekić.

Nagrada za bolju igru stigla je u 76. minutu. Nakon sjajanog duplog pasa Krstovskog i Dujakovića, ovaj drugi pogađa bliži ugao gola Šćekića i dovodi Leotar na korak od opstanka u društvu najboljih – 1:0.

Dvije minute kasnije Perišićev udarac okrznuo je stativu.

U sudačkoj nadoknadi Pekija je faulirao jednog igrača Leotara, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu je namjestio Dujaković, ali Ščekić brani. Međutim, sudija je pokazao da će penal biti ponovljen, a Ščekić je ovog puta bio nemoćan. Strijelac je bio Krstovski.

LEOTAR: Puletić, Milović, Đurić, Čubrilo, Stanojević, Medan, Santrač, Perišić, Todorović, Sekulović, Dujaković.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Sadiku, Pekija, Pavlović, Zekanović, Radulović, Hodžić, Dojčinović, Jakupović, Santos, Mandić.