Premijer liga BiH: Velež "minimalcem" slavio protiv Tuzla sitija

Autor Haris Krhalić

Velež je na domaćem terenu slavio protiv Tuzla sitija rezultatom 1:0.

Velež Tuzla siti Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Veleža su na stadionu "Rođeni" upisali minimalnu pobjedu nad ekipom Tuzla sitija. Jedini pogodak na utakmici postigao je Haskić.

FK Velež – FK Tuzla siti (0:0)
/Hasikić 59/

Prvi na utakmici su zaprijetili gosti iz Simin Hana kada je pokušaj Vukušića izblokiran. Velež je zaprijetio preko Šikala ali je Fejzić zaustavio taj udarac. U 18. minutu velika prilika za Velež, Džanković je šutirao, međutim Fejzić odlično brani!

Tri minute kasnije prilika za Tuzlu siti, odlično je šutirao Mišić, ali do promjene rezultata nije došlo. U 31. minutu ponovo je Mišić šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu se igralo dosta mirno sve do 59. minuta kada je Haskić, koji je ušao u igru tri minuta ranije, nakon kornera pogodio za 1:0. Korner je izveo Salčin.

Četiri minute kasnije Haskić je zaobišao Fejzića, ali nije imao prostora za udarac, te je vratio loptu za Pecu koji lijepo cilja, međutim lopta odlazi malo pored gola gostiju.

U 75. minutu odlične dvije prilike za Tuzlu siti. Prvo je šutirao Krpić, a zatim i Mišić međutim do promjene rezultata do kraja utakmice nije došlo.

FK Velež: Jovičić, Bajrić, Ovčina, Isić, Šikalo, Brandao, Peco, Vehabović, Salčin, Zajmović, Džanković

FK Tuzla siti: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Vukušić, Mehanović, Čeliković, Mišić, Mehidić, Dofo, Mendeš