luka menalo
 luka menalo

"Zmajevima" bod u Podgorici: "Džoker" Ivajla Peteva pogodio za vođstvo, Marušić omogućio remi domaćima!

I treći međusobni duel Crne Gore i BiH, a prvi zvanični, završen je podjelom plijena.

luka menalo Izvor: Promo/FS BiH/Feđa Krvavac

U trećem kolu B Lige nacija, reprezentacija BiH remizirala je u Podgoroci sa Crnom Gorom rezultatom 1:1.

Iako su ispustili vođstvo u glavnom gradu Crne Gore, izabranici Ivajla Peteva mogu da budu zadovoljni ostvarenim, ako se ima u vidu da je Rumunija, koja je do ovog kola bila bez bodova, savladala u Bukureštu (1:0) selekciju Finske, koja je pred ovu rundu bila bodovno izjednačena na prvom mjestu sa bh. timom!

A u narednom kolu, već za tri dana, BiH će u Zenici ugostiti upravo Fince!

Na Gradskom stadionu u Podgorici vodila se rovovska bitka tokom svih 90 minuta, a u prvom poluvremenu i jedni i drugi nisu u gol pretvorili po jednu sjajnu šansu.

Već u šestom minutu je bh. tim mogao da stigne do vođstva – Pjanić je izveo korner sa desne strane, Hadžikadunić šutirao glavom, ali je večeras odlični golman Crne Gore Mijatović krajnjim naporom uspio da izbaci loptu preko prečke.

Još bolju šansu imali su Crnogorci, četiri minuta prije odlaska na odmor. Jovović je prevario Sušića i Hotića koji su ga udvojili na lijevoj strani, šutirao, Šehić je već bio savladan, ali je lopta pogodila prečku.

Od početka drugog poluvremena, na terenu se umjesto Hotića našao Menalo, dok je posljednjih pola časa umjesto Pjanića u igri bio Prevljak.

Upravo su ta dva igrača iskreirala akciju kod vodećeg gola BiH u 62. minutu – napadač Eupena je uposlio krilnog igrača zagrebačkog Dinama, koji je postigao treći gol u dresu bh. reprezentacije.

Međutim, nije taj pogodak bio dovoljan "zmajevima" da trijumfuju na ovom gostovanju, a "krivac" za to bio je član Lacija Adam Marušić, koji je u 77. minutu zatresao mrežu iza leđa Šehića.

Mogao je da postane heroj navijača šest minuta kasnije, kada se našao u sjajnoj prilici da preokrene rezultat, ali je iz izgledne pozicije sa lijeve strane poslao loptu tik pored suprotne stative bh. gola.

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:36

Kraj u Podgorici

Završen je meč u glavnom gradu Crne Gore, gdje su "zmajevi" remizirali sa "đetićima" rezultatom 1:1.

22:33

Dvostruka promjena kod Crnogoraca

Radunović mijenja Hakšabanovića, a umjesto Vešovića na terenu je M. Vukčević.

22:32

Igraće se još tri minuta u Podgorici

22:31

89' - Hakšabanović!

Šutirao je napadač Crne Gore sa liejve strane, namjestio se na udarac, međutim lopta je otišla preko preške bh. gola.

22:31

22:26

83' - Marušić pored gola!

Imali su Crnogorci veliku priliku da preokrenu rezultat!

U sjajnoj situaciji se našao Adam Marušić, šutirao je iskosa sa lijeve strane, a lopta je "prohujala" tik pored suprotne stative gola gostiju!

22:21

Izašao je Janković, na terenu je Šćekić

22:20

Umjesto Džeke, na terenu je Demirović

22:20

77' - GOOOOOL, 1:1 U PODGORICI!

Crna Gora je izjednačila protiv BiH!

Nakon asistencije Krstovića, Marušić se namjestio na udarac i pogodio donji desni ugao bh. gola!

22:16

Žuti karton za Ćivića

22:12

69' - Izblokiran Prevljak!

Mogla je BiH sada da udvostruči prednost!

Bio je Prevljak u šansi na lijevoj strani, šutirao, ali ga je izblokirao Tomašević!

22:10

Ćivić mijenja Kolašinca

22:09

67' - Dvostruka promjena kod Crnogoraca

Umjesto Raičkovića, na terenu je Božović. Takođe, Krstović ulazi umjesto Jovovića.

22:08

Žuti kartoni za Kolašinca i Marušića

Nakon jednog duela ovog dvojca, došlo je do koškanja igrača dva tima, a sve se završilo žutim kartonima za Kolašinca i Marušića.

22:04

62' - GOOOOOOL, 0:1!

BiH VODI U PODGORICI!

Mrežu Crnogoraca zatresao je Menalo, koji je u igru ušao na startu drugog poluvremena! Asistenciju je uknjižio Smail Prevljak, koji se nekoliko trenutaka prije pogotka našao na terenu!

Izvor: Promo/FS BiH/Feđa Krvavac

22:03

61' - Druga promjena u BiH

Umjesto Pjanića, na terenu je Prevljak.

Sada "zmajevi" igraju sa dva klasična napadača!

22:00

58' - Menalo!

Još jedan udarac koji ide direktno u crnogorskog golmana Mijatovića!

Izveden je korner sa desne strane, Menalo je zahvatio loptu, ali je ponovo Mijatović bio dobro postavljen...

21:54

52' - Hadžiahmetović!

Uhvatio je Hadžiahmetović volej nakon jednog auta, šutirao van kaznenog prostora, ali je Mijatović uspio da ukroti veoma nezgodan udarac.

21:47

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, jedna promjena kod "zmajeva"

21:27

41' - PREČKA!

Okvir gola pogodili su Crnogorci!

Jovović je prevario Sušića i Hotića koji su ga udvojili na lijevoj strani, šutirao, Šehić je već bio savladan - ali je lopta pogodila prečku!

Mnogo sreće su sada imali "zmajevi"...

21:25

Još pet minuta do kraja prvog poluvremena

21:20

35' - Mugoša!

Namjestio se crnogorski napadač na šut sa desne strane, driblingom prevario čuvara, ali je poslao loptu pored desne stative bh. gola!

21:20

Rumunija - Finska 1:0!

Stigli su Rumuni do prednosti protiv Finske, 15 minuta prije odlaska na odmor - pogodio je Banku!

21:16

31' - Dobra akcija bh. tima!

Moglo je sada bude veoma opasno pred domaćim golom!

Krunić je dobro prošao kroz sredinu, uposlio Gojaka na lijevoj strani koji je ubacio loptu u kazneni prostor, ali nije prošlo dodavanje za Džeku - ispriječio se ponovo čuvar mreže Crne Gore Mijatović!

21:13

28' - Gojak u posljednji čas!

Namještao se Marušić na udarac poslije prizemnog centaršuta sa desne strane, ali je Gojak u posljednji čas uspio da interveniše i izbaci loptu u korner.

21:06

Rumuni nisu iskoristili penal!

Imala je selekcija Rumunije penal protiv Finske, u 16. minutu, ali ga Puškaš nije pretvorio u pogodak!

21:05

19' - Hotić!

Odlučio se prvotimac Serkl Briža na udarac iz daljine, međutim čuvar mreže "đetića" bilježi drugu odbranu na utakmici.

Bio je Mijatović ponovo dobro postavljen i uspijeva da ukroti ovaj šut.

21:03

Nema pogodaka ni u Rumuniji

U isto vrijeme, počeo je okršaj Rumunije i Finske na stadionu "Valentin Stanesku" u Bukureštu. Nema pogodaka, kao ni u Podgorici.

20:58

12' - Slab udarac Mugoše

Najbolji strijelac južnokorejskog prvenstva šutirao je iskosa sa lijeve strane, ali nije bio precizan - lopta je otišla daleko preko prečke Šehićevog gola.

20:51

6' - Sjajna šansa za BiH!

Mogla je BiH sada da stigne do vođstva!

Izveo je Pjanić korner sa desne strane, Hadžikadunić šutirao glavom, ali je golman Crne Gore Mijatović "izvadio loptu ispod prečke"!

20:49

3' - Pritisak Crnogoraca

"Đetići" vrše pritisak u uvodnim minutima meča. Već su upisali jedan udarac prema golu, preko Jovovića, ali je Šehić bio dobro postavljen.

20:45

1' - Počela je utakmica u Podgorici!

20:42

20:40

Igrači izlaze na teren!

Još nekoliko minuta ostalo je do početka meča u crnogorskoj prestonici!

20:07

Bivši kapiten poželio sreću "zmajevima"

Reprezentativce BiH ranije tokom dana posjetio je bivši kapiten "zmajeva" Emir Spahić, koji je čak 94 puta oblačio dres državnog tima.

Tom prilikom, sreo se i sa predsjednikom FS BiH Vicom Zeljkovićem, pored kojeg će biti i na tribinama Gradskog stadiona u Podgoroci.

Izvor: Promo/FS BiH

19:52

Treći sudar Crne Gore i BiH, a prvi zvanični! Još čekamo prvi gol

Dvije selekcije do sada su se sastale dva puta. Oba puta su to bili prijateljski dueli, a nijednom nije bilo golova.

Te utakmice odigrane su 28. maja 2018. i 2. juna 2021. godine.

19:42

Na centru slavni Italijan - "zmajevima" je sudio jednom!

Pravdu na ovom duelu dijeliće proslavljeni italijanski arbitar Danijele Orsato, koji je samo jednom sudio "zmajevima".

Desilo se to u martu prošle godine, u duelu sa Francuskom, u okviru kvalifikacija za Mundijal u Kataru, kada je na "Bilinom polju" bilo 0:1 za "trikolore".

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:34

Džeko počinje za BiH!

Poznate su startne postave, a navijače "zmajeva" može da raduje činjenica da će od prvog minuta na terenu biti kapiten Edin Džeko, koji je zbog povrede odigrao samo jedno poluvrijeme protiv Rumunije.

CRNA GORA: Mijatović, Vešović, Vujačić, Tomašević, A. Vukčević, Marušić, Raičković, Janković, Jovović, Mugoša, Hakšabanović. Selektor: Miodrag Radulović.

BiH: Šehić, Kolašinac, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Sušić, Pjanić, Hadžiahmetović, Gojak, Hotić, Džeko, Krunić. Selektor: Ivajlo Petev.