Fabregas napušta Monako nakon tri i po godine! Imao mnogo problema, igrao i u četvrtoj ligi - vrijeme je za odlazak!

Proslavljeni španski reprezentativac mijenja sredinu nakon tri i po godine.

fabregas Izvor: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Nakon tri i po godine, Sesk Fabregas mijenja sredinu – došlo je vrijeme za rastank sa Monakom!

U klub iz Kneževine proslavljeni španski internacionalac (35) stigao je početkom 2019. godine iz Čelsija, po cijeni od devet miliona evra. Tokom boravka u Francuskoj, Fabregas je u dresu Monaka odigrao ukupno 68 utakmica, postigavši samo četiri gola, što svakako nije učinak koji može da zadovolji kako njega, tako ni klub.

Zbog povreda butnog mišića, odigrao je samo dvije utakmice u prvom dijelu sezone.

Potom je imao problema sa povredom skočnog zgloba, ali i korona virusom, pa je, tokom aprila, odradio jedan meč i sa B timom, koji se takmiči u nacionalnoj diviziji, odnosno četvrtoligaškom rangu!

Najveći dio karijere izdanak Barselonine škole fudbala proveo je u Arsenalu, za koji je, pod komandom Arsena Vengera, odigrao više od 300 utakmica, pri tome postigavši 57 golova.

U Barselonu se vratio 2011. godine, te nosio crveno-plavi dres tri godine, poslije čega je zadužio opremu Čelsija, čiji član je bio četiri i po godine prije dolaska u Monako.

Navijači Monaka najviše pamte njegovu partiju iz novembra 2020. godine, kada je ekipa zaostajala dva gola za Pari sen Žermenom nakon prvog poluvremena (0:2).

Ipak, u nastavku je to nadoknađeno, umnogome zahvajujući Fabregasu, koji je prvo asistirao Kevinu Folandu kod izjednačujućeg gola, a potom sa bijele tačke donio preokret i pobjedu svom timu.

U nedavnom intervjuu za katalonske medije, Fabregas je istakao da još uvijek ne planira da završi karijeru i da ima nekoliko ponuda za nastavak karijere, ali da bi "nivo tih klubova morao da bude manji", obzirom da se već nalazi u veteranskim godinama.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!