borac gorica

Drugi poraz Borca na pripremama: Povratnik u slovenačku elitu nadigrao crveno-plave! (VIDEO)

Ekipa Gorice nadigrala je Banjalučane u drugoj kontrolnoj utakmici u Sloveniji.

borac gorica  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Borca uknjižili su drugi poraz na pripremama u Sloveniji.

Poslije Vojvodine, koja je minimalnim rezultatom (1:0) porazila crveno-plave, ovog četvrtka je tim Nenada Lalatovića doživio neuspjeh u duelu sa Goricom, povratnikom u elitni slovenački rang, koja je trijumfovala rezultatom 3:1.

Dvostruki strijelac za slovenački tim bio je Alen Krajnc, koji je u 11. i 33. minutu, preciznim udarcima, nadmudrio Nikolu Ćetkovića i defanzivnu liniju crveno-plavih.

Šest minuta nakon njegovog prvog gola, veoma dobru akciju Borca, poslije duplog pasa sa Benjaminom Tatarom, krunisao je Goran Zakarić.

Međutim, to je faktički bilo sve što je Borac napravio u ovom meču.

Veći dio utakmice Borac je bio van ritma, teško je dolazio do protivničkog gola, što je Gorica znala da iskoristi i pogotkom Leona Mariniča iz 51. minuta praktično ovjeri pobjedu.

Treću utakmicu u Sloveniji Borac će odigrati u nedjelju, 26. juna, kada će od 18.30 časova odmjeriti snage sa Celjem.

BORAC: Ćetković, Spremo, Gajić, Lazić, Andrić, Vojnović, Piščević, Meleg, Tatar, Zakarić, Lukić. Još su igrali: Lakić, Milojević, Subić, Begić, Mols, Popara, Kulašin, Čavić, Begić, Mrkaić. Trener: Nenad Lalatović.

GORICA: Likar, Urbančič, Cerovec, Mevlja, Širok, Ahmetaj, Hrka, Baruca, Leban, Krajnc, Velikonja. Još su igrali: Dajčar, Korošec, A. Marinič, Žejen, Marc, Obi, Hodžić, Andrejašič, Gomizelj, L. Marinič, Vekić. Trener: Miran Srebrnič.

18:38

KRAJ

Završena je utakmica u Radomlju, Gorica je porazila Borac rezultatom 3:1.

18:36

88' - Loš udarac Kulašina

Poslije gužve pred golom Gorice, visoko preko gola je šutirao Kulašin.

18:28

Još 10 minuta do kraja meča u Radomlju

18:23

75' - Begić slabo zahvata loptu

Andrić je sada na desnoj strani proigrao Kulašina, ovaj centrirao, ali u sredini kaznenog prostora Begić ne uspijeva glavom da zahvati loptu kako je želio.

18:20

71' - Slab udarac Mrkaića

Našao se napadač Borca u izglednoj poziciji na lijevoj strani, šutirao, ali je loptu nakon prizemnog udarca lako uhvatio rezervni golman Gorice Dajčar.

18:16

68' - Umjesto Vojnovića, u igri je Bošnjak

18:15

66' - Ne stiže Tatar!

Obećavala je ova situacija pred golom Gorice!

Prošao je Mrkaić po desnoj strani, odigrao u sredinu za Tatara, ali je krilni napadač Banjalučana zakasnio na tu loptu...

Malo je nedostajalo da je pospremi u mrežu!

18:05

56' - Lalatović je poslao drugu postavu na teren

U igri su, od igrača koji su počeli meč, ostali Marko Gajić, Aleksandar Vojnović, Benjamin Tatar i Nikola Andrić.

18:01

51' - GOOOOL, 3:1 ZA GORICU!

Gorica je postigla treći gol na ovom meču!

Bila je to kratka kombinacija nakon slobodnog udarca, Ahmetaj je šutirao, Ćetković odbio loptu, ali samo do novog igrača na terenu Leona Mariniča koji je posprema u mrežu.

17:56

46' - Nastavljena je utakmica u Radomlju

17:46

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvrijeme u Radomlju, Borac gubi od Gorice rezultatom 2:1.

Dvostruki strijelac za tim Mirana Srebrniča bio je Krajnc, dok je gol Borca bio djelo Zakarića.

17:45

44' - Gajić ispred Ceroveca

Moglo je u finišu prvog poluvremena da bude opasno po gol Borca...

Dobro je kontranapad istrčao Cerovec, ali je u posljednjem trenutku intervenisao Gajić i otklonio opasnost ispred gola.

17:34

33' - GOOOOL, PONOVO VODI GORICA!

Vratili su Slovenci prednost, ponovo je strijelac Krajnc!

Namjestio se prvotimac Gorice na lijevoj strani i uputio lukav prizeman udarac koji je iznenadio Ćetkovića:

17:28

27' - Gužva pred golom Borca

Izvela je Gorica slobodan udarac sa desne strane, stvorila se gužva pred golom Borca, ali nije lopta stigla do Mevlje.

17:22

22' - Žuti karton za Marka Gajića

17:19

17' - GOOOOOL, 1:1!

Izjednačio je Borac, strijelac je Zakarić!

Centirao je Meleg sa desne strane, a potom kapiten Borca u ovom meču odigrao dupli pas sa Tatarom i potom pogodio sa ivice kaznenog prostora!

17:16

14' - Izblokiran Lukić

Želio je napadač Borca udarcem iz daljine da ugrozi gol Gorice, ali je izblokiran. Lopta je završila u korneru, a poslije udarca iz ugla nije bilo opasnosti po gol Slovenaca.

17:13

11' - GOOOOL, VODI GORICA!

Gorica je povela protiv Borca, u 11. minutu...

Dobio je Krajnc loptu na lijevoj strani, namjestio se na šut i preciznim udarcem pogodio suprotni ugao Ćetkovićevog gola.

17:10

8' - Sada i prečka!

Imao je Borac ponovo dosta sreće...

Lazić je pogriješio u želji da vrati loptu Ćetkovića, do nje je stigao Krajnc, ali se potom odbila od Ćetkovića i pogodila prečku!

17:02

1' - Stativa za Goricu!

Već u prvom minutu, velika šansa za Goricu!

Izveli su Slovenci korner, ali je kapiten Velikonja pogodio stativu!

17:01

1' - Počela je utakmica!

17:01

Ovo je startnih 11 Borca!

U odnosu na meč sa Vojvodinom, trener Nenad Lalatović napravio je dvije promjene u startnoj postavi.

Na terenu su: Ćetković, Spremo, Gajić, Lazić, Andrić, Vojnović, Piščević, Meleg, Tatar, Zakarić, Lukić.