"Blickrig" Borca protiv Zalaegeršega - za preokret i pobjedu! Crveno-plavi trijumfovali u posljednjem meču u Sloveniji

Igrači Nenada Lalatovića savladali su nekadašnjeg šampiona Mađarske u posljednjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji.

Fudbaleri Borca savladali su, za kraj priprema u Sloveniji, ekipu Zalaegeršega rezultatom 2:1, postigavši, u finišu meča, dva gola za dva minuta!

Crveno-plavi se u četvrtak vraćaju iz Slovenije, gdje su se pripremali od 18. juna, te će u Banjaluci odraditi posljednje pripremem za prvi zvanični meč u novoj sezoni, zakazan za 7. jul.

Tada će im rival, u prvom okršaju prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, biti predstavnik Farskih Ostrva B36 Toršavn.

Djelovao je Borac, u odnosu na neke prethodne mečeve tokom pripremnog perioda, bolje u trkačkom smislu, ali nije uspijevao da nađe put do mreže rivala, sve do finiša, kada je i postigao dva gola.

Opasniji je, posebno, u prvom poluvremenu bio Zalaegeršeg, koji je poveo u petom minutu, iz prve prave prilike, preko Milana Majera, koji je jednu odbijenu loptu nakon odbrane Nikole Ćetkovića sproveo u mrežu.

Šampion Mađarske iz 2002. godine je tokom prvog poluvremena pogodio i stativu, preko Matjaša Tajtija, dok je Borac prvi put opasnije zaprijetio osam minuta prije odlaska na odmor, kada je defanzivna linija Mađara izblokirala Gorana Zakarića.

U nastavku je Borac zaprijetio preko Nedeljka Piščevića i Envera Kulašina, ali promjene rezultata nije bilo sve do 82. minuta, kada je Benjamin Tatar pogodio nakon proigravanja Nikole Andrića.

Samo dva minuta kasnije, uslijedio je potpuni preokret. Kulašin je proigrao Momčila Mrkaića, a ovaj u padu poentirao i odveo Borac do prve pobjede tokom pripremnog perioda.

BORAC: Ćetković, Vojnović, Gajić, Spremo, Andrić, Piščević, Popara, Tatar, Zakarić, Meleg, Lukić. Rezerve: Pavlović, Mols, Popara, Mrkaić, Čavić, Kulašin, Subić, Šušić, Milojević, Grgić, Bošnjak, Lazić. Trener: Nenad Lalatović.

ZALAEGERŠEG: Demjen, Hušti, Moči, Kalnoki-Kiš, Đerđenji, Tajti, Kovač, Mim, Majer, D. Nemet, Šalaj. Rezerve: Đurjan, Safronov, E. Nemet, Bedi, Sabo, Klauš, Ubočioma, Feher, Milovanović. Trener: Rikardo Moniz.

19:51

KRAJ

Završen je meč, Borac je poslije preokreta savladao ekipu Zalaegeršega rezultatom 2:1.

19:41

84' - GOOOOOL, 2:1 ZA BORAC!

Preokret Borca, za samo dva minuta!

Kulašin je proigrao Mrkaića, a ovaj postigao svoj prvi gol u dresu Borca!

19:39

82' - GOOOOOL, 1:1!

Uspio je Borac da nađe put do mreže!

Andrić je prošao po desnoj strani i odigrao u sredinu za Tatara, koji uspijeva da pogodi mrežu!

19:36

79' - Kulašin!

Mladi krilni napadač Borca šutirao je iskosa sa desne strane, ali je pogodio samo spoljni dio mreže!

19:20

64' - I dalje bez pravih prilika Borca

Crveno-plavi djeluju bolje u trkačkom smislu nego u prethodnim mečevima, ali za sada, osim par poluprilika, nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Mađara.

19:15

58' - Izblokiran Piščević!

Bio je Piščević u dobroj prilici na desnoj strani, ali ga je odbrana Zalaegeršega izblokirala u posljednji čas!

19:13

57' - Meleg direktno u golmana

Izveo je Borčev ofanzivac slobodan udarac sa desne strane, ali je poslao loptu direktno u čuvara mreže mađarske ekipe.

19:07

50 - Pokušao je Ubočioma

Nigerijski internacionalac u taboru Zalaegeršega zahvatio je loptu glavom, šutirao, a Ćetković uz malo problema uhvatio loptu.

19:04

47' - Bez opasnosti nakon centaršuta Tatara

Spremo je proigrao Tatara koji je centrirao, ali je lopta završila van terena, na gornjem dijelu mreže.

19:01

46' - Nastavljena je utakmica

18:46

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Zalaegeršeg vodi protiv Borca rezultatom 1:0.

18:42

41' - Pogađaju Mađari sada stativu!

Odlučio se Matjaš Tajti na šut iz daljine, ali je pogodio stativu!

Imao je sada Borac mnogo sreće...

18:38

37' - Izblokiran Zakarić!

Želio je sada Zakarić udarcem sa distance da ugrozi gol rivala, namjestio se na šut, ali je u posljednji čas kapiten Zalaegeršega David Kalnoki-Kiš izbacio loptu u korner!

18:36

Još deset minuta do kraja prvog poluvremena

Mađari imaju minimalnu prednost, dok Borac za sada nije uspio ozbiljnije da ugrozi gol rivala, iako je u par navrata kreirao situacije  iz kojih je mogla da se izrodi opasnost.

18:29

27' - Tatar je oklijevao

Tatar je zakomplikovao stvari pred golom...

Mogao je da uposli Lukića na lijevoj strani, ali je odlučio da se namjesti na udarac i zakomplikovao situaciju, pa je dobra prilika otišla u nepovrat.

18:27

26' - Tražili su Mađari penal

Nakon jednog duela pred golom Borca, na zemlji se našao strijelac jedinog gola Barnabaš Kovač. Mađari su tražili penal, ali se arbitar nije oglasio.,

18:21

21' - Moglo je da bude opasno pred mađarskim golom

Zakarić je izveo skraćeni korner sa desne strane ali se nije odlučio na ubačaj već na povratnu loptu za Melega nakon čega nije kreirana opasna situacija pred golom.

18:16

16' - Žuti karton za Đerđenjija zbog oštrog starta nad Begićem

18:15

15' - Borac "plete mrežu"

Tri puta su crveno-plavi za kratko vrijeme pokušali ubačajnima sa strane da kreiraju opasnost pred golom Zalaegeršega, ali za sada odbrana mađarske ekipe uspješno rješavaju sve situacije.

18:09
Izvor: Promo/FK Borac

18:07

6' - Zakarić!

Odmah nakon primljenog gola, Borac je izveo jedan slobodan udarac sa desne strane.

Stvorila se gužva pred golom Zalaegeršega, a Zakarić je šutirao direktno u golmana mađarske ekipe.

18:06

5' - GOOOOL, VODE MAĐARI!

Poveo je Zalaegeršeg iz prve prave šanse na meču!

Ćetković je odbranio jedan udarac sa desme strane, ali ništa nije mogao protiv udarca Milan Majer do kojeg se odbila lopta.

18:05

4' - Umalo prva šansa na meču!

Moglo je da bude opasno pred golom Mađara!

Lukić, koji na ovoj utakmici nosi kapitensku traku, uposlio je Tatara koji je krenuo ka golu ali je defanziva Mađara otklonila opasnost.

17:59

1' - Počela je utakmica!