Posušje - Borac, Premijer liga BiH, 3. kolo, uživo, prenos, TV Arena sport

Kulašin razmrdao Borac! Autogol i pogodak Melega za prvo slavlje Lalatovića u PLBIH!

Banjalučki Borac savladao je Posušje 2:0 i tako stigao do prve prvenstvene pobjede u novoj sezoni!

Posušje - Borac, Premijer liga BiH, 3. kolo, uživo, prenos, TV Arena sport Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Sezona nije dobro počela za crveno-plave i njihovog trenera Nenada Lalatovića, ali je srpski stručnjak stigao do prve prvenstvene pobjede na klupi Borca!

Nakon remija protiv dobojske Sloge Meridian u Modriči 2:2 i poraza od Sarajeva 3:1, fudbaleri Borca konačno su stigli do sva tri boda.

Banjalučani su sa 2:0 savladali Posušje i tako stigli do svoje tek druge pobjede u ovom hercegovačkom gradu.

POSUŠJE - BORAC 0:2 (0:1)
/Pavlović 38 autogol, Meleg 90+2/

Lalatović je malo promiješao karte, između ostalog, ostavio Melega na klupi i gurnuo u vatru od početka mladog Kulašina, a upravo su njih dvojica riješili utakmicu na stadionu Mokri Dolac.

Kulašin je opravdao povjerenje i pružio vrlo dobru partiju, a upravo nakon lopte upućene ka njemu Borac je stigao do vođstva. Štoper Posušja  Jovan Vladimir Pavlović je intervenisao i loptu sa 25 metara glavom u svoju mrežu, gdje nije bilo Kukića, koji očigledno nije razumio namjeru svog saigrača.

Tačku na i stavio je Meleg u sudijskoj nadoknadi. Veznjak Borca je ušao u igru, a onda odlično ispratio centaršut Piščevića i pogodio za 2:0.

Moglo je vođstvo Borca i da bude veće, s obzirom da su Banjalučani oštećeni za jedanaesterac u 74. minutu kada je Bešlić igrao rukom u svom šesnaestercu.

Na drugoj strani najbolju šansu za Posušje propustio je Pavković, kojem je golman Pavlović skinuo zicer u 60. minutu.

Tok meča pročitajte klikom na "Razvoj događaja"!

GOOOL! Posušje - Borac 0:2!

90+2' - Borac vodi 2:0! Piščević je centrirao nakon što je odbrana Posušja loše reagovala čekajući da golman Kukić pokupi loptu, a Meleg je glavom poslao loptu u mrežu!

18:49

Žuti karton za Gajića

Štoper Borca zaradio je žuti karton zbog odugovlačenja prilikom izvođenja slobodnog udarca

18:48

Četiri minute sudijske nadoknade

18:48

Meleg zamijenio Tatara

18:45

Tatar!

Prvo je pokušao Tatar nakon prodora da uposli saigrača ali je odbrana Posušja presjekla poprečno dodavanje u peterac, a nešto kasnije šutirao je iz daljine, međutim, neprecizno.

18:42

Lalatović vrši novu izmjenu

Umjesto Popare ulazi Lazić

18:40

Opasni pred golom Pavlovića

82' - Krešić je centrirao, a Vojnović u posljednji trenutak interveniše i izbija ispred Begića u korner

18:37

Borac oštećen u Posušju!

74' - Banjalučani su oštećeni za jedanaesterac. Nakon centaršuta Kulašina sa desne strane lopta je pogodila u ruku Bešlića, ali sudija Musić nije dosudio kazneni udarac. Pogledajte tu situaciju OVDJE!

18:31

Žuti za Pavkovića zbog simuliranja!

Napadač Posušja pao je u šesnaestercu pokušavajući da iznudi jedanaesterac, ali je umjesto penala dobio žuti karton.

18:30

MRKAIĆ!

72' - Kulašin je osvojio loptu i odličnu gurnuo naprijed za Mrkaića koji još jednom šutira, ovog puta pogađa spoljni dio mreže!

18:27

I kod Borca ulazi Begić!

Amar Begić ulazi umjesto Gorana Zakarića koji je kapitensku traku predao Aleksandru Vojnoviću

18:19

Izmjena kod Posušja

Begić je ušao umjesto Jovića

18:19

Pavlović spašava Borac

60' - Velika prilika za Posušje! Piščević je izgubio loptu na sredini, a Landeka je poslao odmah za  rezervistu Pavkovića koji se našao isped Pavlovića, ali golman Borca brani ovaj "zicer". Ostaje 0:1.

Koškanje na stadionu Mokri Dolac

Čarke u Posušju nakon jednog starta Spreme, ali se sve brzo primirilo, čak i bez kartona.

17:43

GOOOL! Posušje - Borac 0:1!

38' - Borac vodi protiv Posušja 1:0! Nakon ubacivanja Zakarića ka Kulašinu intervenisao je Pavlović i glavom poslao loptu u svoju mrežu sa 25 metara!

17:39

Šansa za Borac

36' - Ubacio je Zakarić dobro iz slobodnjaka, ali niko nije stigao do lopte koja odlazi u gol-aut

17:36

Korner za Borac

34' - Zakarić je dobro izveo korner sa desne strane, Kukić boksuje

17:29

Kulašin umalo da kazni grešku Horića

26' - Uspio je Kulašin da ukrade loptu Horiću iskosa na ivici šesnaesterca, a onda pao u kaznenom prostoru nakon duela sa štoperom Posušja, međutim, nije bilo penala.

17:28

Tatar izblokiran

25' - Brzo su fudbaleri Borca izveli indirektan udarac praktično na aut-liniji, Tatar se našao u šesnaesteracu, ali je njegov šut izblokiran u korner nakon kojeg gosti nisu uspjeli da ugroze gol Kukića

17:24

Krišto isprobao šut!

22' - Povukao je Krišto loptu, a onda pokušao iz velike udaljenosti. Prilično ambiciozno je to bilo, lopta završava daleko od gola.

17:22
17:20

Novi pokušaj Jovića

17' - Napadač Posušja primio je loptu u šesnaesteracu iskosa sa desne strane, a onda gađao suprotni ugao, ali je lopta završila pored gola Pavlovića

17:18

Brani Pavlović!

15' - Jović je izborio slobodan udarac na nekih 18 metara, a onda i sam šutirao, međutim, Pavlović brani pokušaj bivšeg saigrača

17:13

MRKAIĆ!

10' - Odlična prilika za Borac, Zakarić je ubacio loptu u šesnaersterac za Mrkaića koji iskosa sa desne strane šutira pored gola. Na drugoj strani sam je bio Tatar, ali napadač Borca odlučio se da sam završi akciju.

17:10

Prodor Kulašina

8' - Dobar prodor Kulašina po desnoj strani, ali nije uspio da pronađe nikog od saigrača u šesnaestercu Posušja

17:05

Loš pokušaj Horića

3' - Odbrana Borca izbila je loptu nakon ubacivanja iz slobodnog udarca, šutirao je Horić, ali daleko od gola

17:02

Počeo je meč u Posušju!

16:18

Bez Melega u startnih 11

Nenad Lalatović odlučio se za nekoliko promjena u ekipi u odnosu na onu koja je odigrala derbi sa Sarajevom. Na golu je umjesto Ćetkovića sada Pavlović, a nema ni Dejana Melega, pa je priliku od početka dobio mladi Enver Kulašin. Evo i sastava obje ekipe.

Posušje: Kukić, Brković, Milanović, Bešlić, Landeka, Krišto, Hanuljak, Pavlović, Jović, Lučić, Horić.

Borac: Pavlović, Ćorić, Spremo, Gajić, Vojnović, Popara, Piščević, Kulašin, Tatar, Zakarić, Mrkaić