Partizan AEK Larnaka Konferencijska liga

Šamarčina za Partizan! Agonija crno-bijelih traje, ništa od Lige Evrope!

Partizan na svom stadionu eliminisan od AEK-a iz Larnake.

Partizan AEK Larnaka Konferencijska liga Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Partizan je završio takmičenje u Ligi Evrope. Neće nastaviti kvalifikacije u ovom takmičenju, jer ih je izbacio AEK iz Larnke. Tim sa Kipra je došao do remija u Humskoj (2:2) i prošao je dalje.

Crno-bijeli se sele u Ligu konferencija gde će igrati protiv Hamruna (Malta). Na taj način nastavljena je agonija crno-bijelih pošto su doživjeli i peti uzastopni kiks. Nije im pomoglo ni to što su dva puta vodili protiv kiparskog tima, uz to su navijači imali poruku za upravu kluba.

Partizan je poveo preko Rikarda u 24. minutu, napadao je, djelovalo je da može do drugog gola, nije ga postigao. Usljedila je kazna na početku drugog poluvremena kada je Svetozar Marković poslao loptu iza leđa svog golmana.

Gomeš je u 54. minutu ponovo vratio prednost. Dijabate je sjajno prošao po strani, centrirao, Rikardo je bio najviši u skoku. Umjesto novog gola usljedio je šok u Humskoj. Faraž je uzeo loptu, predriblao nekoliko igrača i fenomenalnim pogotkom utišao stadion.

Tražio je Ilija Stolica rješenja, uveo Jovića umjesto Natha, pa Lutovca umjesto Meniga. Onda je u 84. minutu Rikardo tražio izmjenu, jedini igrač koji je mogao da postigne gol je izašao, ušao je mladi Baždar. Menig je prije izlaska pogodio prečku, šut Lutovca nije završio u golu... Nove promjene rezultata nije bilo. AEK dalje čeka ukrajinski Dnjepar.

22:52

KRAJ

Gotovo je, Partizan je eliminisan.

22:48

90+' - JOŠ ČETIRI MINUTA

Partizan ima samo još četiri minuta nade...

22:45

87' - POKUŠAJ LUTOVCA

Mogao je Lutovac da bude junak, Pirić je odbranio njegov šut. Partizanu ističe vreme...

22:42

84' - RIKARDO ZAMENJEN!

Rikardo je u bolovima, nema snage da nastavi meč, tražio je izmenu. Stolica je reagovao, uveo je Baždara.

22:39

POGLEDAJTE GOL FARAŽA

Pogledajte i kako je Faraž postigao neverovatan gol u Humskoj.

Pogledajte

01:07
Partizan Aek Faraž
Izvor: Arena Sport

22:37

79' - STOLICA TRAŽI REŠENJE

Partizan ima sve manje vremena za gol. Stolica izmenama traži rešenje, posle Jovića je uveo i Lutovca, izašao je Menig.

22:34

76' - STATIVA MENIGA!

Partizan je bio blizu gola. Menig se namestio, našao prostor za šut, pogodio je stativu. Nekoliko centimetara delilo ga je od gola sa oko 17-18 metara...

22:28

70' - PARTIZAN MORA PO GOL

Partizan nema vremena za čekanje, neophodan im je gol ukoliko žele da izbore produžetke.

22:22

64' - NATHO ZAVRŠIO MEČ

Stolica napravio prvu promenu, izašao je Natho, ušao je mladi Jović.

22:20

61' - NERVOZA CRNO-BELIH

Crno-beli sve su nervozniji. Serija žutih kartona. Krenulo je od Natha, pa je "požuteo" Marković i onda Fejsa.

22:16

57' - MAJSTORIJA FARAŽA ZA 2:2

AEK Je dao novi gol. Faraž je izveo majstoriju u Humskoj. Uzeo je loptu, krenuo u prodor, predriblao Vujačića, namestio se i pogodio dalji ugao. Utišao je tribine.

22:12

53' - RIKARDO OPET!

Rikardo je ponovo pogodio! Dijabate je prošao po strani sjajno, centrirao, Gomeš je bio najviši u skoku i pogodio je.

22:09

51' - AEK IZJEDNAČIO

Partizan je u problemu. AEK je izjednačio u HUmskoj. U prvi mah je delovalo da je Lopez postigao pogodak, ali je potom utvrđeno da je Marković postigao autogol.

22:03

46' - POČELO DRUGO POLUVREME

Meč je nastavljen. Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

21:52

OVAKO JE RIKARDO DAO GOL

Pogledajte i kako je Rikardo postigao pogodak u 24. minutu.

Gol Rikarda protiv AEK-a u Humskoj
Izvor: YouTube/Arena sport

21:47

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme u Humskoj. Partizan vodi golom Rikarda iz 24. minuta.

21:45

45' - JOŠ DVA MINUTA

Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu, tako je pokazao četvrti sudija.

21:43

43' - ZAPRETILI GOSTI

Zapretili su i gosti preko Altmana, šutirao je sa oko 20 metara preko prečke, Popović je boi oprezan.

21:39

POZNAT I BROJ GLEDALACA

Prema informacijama sa stadiona na tribinama je 10.802 gledalaca.

21:37

38' - NATHO IZBLOKIRAN

Mogao je Partizan do drugog gola, igra se pred golom Kiprana, Natho je probao, njegov šut je izblokiran.

21:33

PROSLAVA GOLA

Ovako je izgledala Rikardova proslava gola.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:30

30' - PROTESTI RIKARDA

Rikardo je krenuo u prodor, prošao je jednog igrača, krenuo ka drugom, Rosales ga je oborio, španski sudija nije svirao ništa. Gomeš je sa zemlje podigao ruke i protestovao, bezuspešno.

21:24

24' - RIKARDO!

Partizan vodi. Rikardo je strelac u 24. minutu! Dijabate je odlično pratio situaciju i kretanje saigrača, poslao je loptu u prostor, Gomeš se sjajno ubacio, izbegao ofsajd zamku i izašao sam pred golmana. Šutirao je snažno i precizno za eksploziju na tribinama.

21:20

20' - MENIG U OFSAJDU

Nema prevelikih uzbuđenja za sada. Menig je izašao sam i krenuo ka golmanu,  zastavica je bila podignuta, bio je u ofsajdu.

21:16

16' - UPOZORENJE ZA MARKOVIĆA

Dobio je Svetozar Marković upozorenje od sudije posle faula. Nije dobio karton, ali mu je Španac rekao da će sledeći put dobiti javnu opomenu.

21:12

12' - PAUZA ZBOG GOLMANA

Posle kornera je došlo do sudara Vujačića i Pirića. Golman je ostao da leži na zemlji, ušla je lekarska ekipa. Igrači su to iskoristili za osveženje i instrukcije od trenera. Posle nekoliko minuta je ustao i nastavio meč.

21:09

9' - PARTIZAN PREUZEO KONTROLU

Partizan je preuzeo kontrolu igre. Ima loptu, napada, traži gol. Za sada nema toliko opasnosti, ali se napadi nižu.

21:05

5' - AEK TRAŽIO PENAL!

Prva opasnija akcija na meču, AEK je imao brz napad, Altman je ušao u kazneni prostor, Dijabate ga je zaustavio. Fudbaler gostiju je pao i okrenuo se ka sudiji, podigao ruke, tražio penal. Španac je samo odmahnuo rukom.

21:03

BAKLJADA U HUMSKOJ

Navijači su bakljadom pozdravili igrače pred start meča.

Pogledajte

00:11
Baklja juzna tribina
Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

21:00

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica u Humskoj je počela.

20:58

PODSETNIK - NEMA GOLA U GOSTIMA

Pred početak meča podsećanje da više ne važi pravilo gola u gostima. To znači da Partizan za prolaz mora da slavi sa dva ili više golova razlike.

20:51

PRIPREME ZA POČETAK MEČA

Ovako sve izgleda pred početak utakmice.

20:48

STOLICA: OVO NIJE UTAKMICA SEZONE

Pred početak utakmice Ilija Stolica je dao izjavu za "Arenu sport".

"Te vrste floskula ne treba da pripadaju fudbalu u ovako ranom delu sezone. Za naše klubove je svaki bod i svaka utakmica važna, ali ne može da bude nikako utakmica sezone. Bilo je mnogo dobrih stvari na Kipru, stvarali šanse, primili smo gol iz prekida, drugi na sličan način. Radili smo na svim segmentima, pa i na prekidu. Uradili smo dosta dobrih stvari. Bilo je važno da se psihloški ekipa podigne. Taj primljeni gol je promenio stvari, uticao je na tu psihološku stabilnost. Treba da imamo stav i da od početka igramo kao na Kipru. Tada smo uspeli da se nametnemo, da izađemo sa pravim stavom i treba da budemo sada otresitiji u tim statičnim fazama i da na nas ne utiče ono što se dešava na terenu. Kada to imamo, pobeda treba da dođe kao posledica."

Izvor: Youtube/screenshot/FK Partizan Beograd

20:42

OVAKO IZGLEDA TRANSPARENT U HUMSKOJ

Pogledajte i kako izgleda delić atmosfere u Humskoj.

Pogledajte

00:33
Juzna tribina transparent

20:37

SKANDIRANJE GROBARA

Pred početak meča sa tribina se ori "Uprava napolje".

20:16

TRANSPARENT U HUMSKOJ

Navijači su u Humskoj istakli jedan transparent - "Žele dušmani da uništiš se ti, ali ne daju to znaj verni Grobari".

Izvor: MONDO/Nebojša Marković

19:54

GUŽVA U HUMSKOJ

Pred početak utakmice u Humskoj ima dosta gužve. Navijači su pokazali veliko interesovanje za večerašnji meč.

19:38

TIM AEK-A

Ovako će izgledati tim AEK-a u Humskoj.

AEK: Pirić - Rosales, Miličević, Tomović, Englezu - Ojer, Gustavo - Altman, Faraž, Gjurkso - Lopez

19:32

SASTAV PARTIZANA

Poznat je i sastav za ovaj meč. Ovo su igrači za koje se trener Ilija Stolica odlučio. Napravljene su dve promene, na golu je Popović umesto Stevanovića, dok je štoper Svetozar Marković umesto Saničanina.

PARTIZAN: Popović - Urošević, Filipović, Marković, Vujačić - Andrade, Fejsa, Natho - Dijabate, Menig - Rikardo

19:20

SUDE ŠPANCI

Pravdu na ovom meču deliće Španci. Glavni sudija je Hose Marija Sančez, pomagaće mu Raul Kabrero i Huan Lopez Mir, četvrti arbitar je Horhe Figeroa Vaskez.

19:01

PARTIZAN MORA DA PONOVI SANTA KLARU

Partizan je već bio u sličnoj situaciji kao sada i to prošle sezone. Tada je uspeo da eliminiše Santa Klaru. Sada je crno-belima potrebno da se istorija ponovi.

18:46

VAZURA VERUJE U PROLAZ: BOLJI SMO!

U Partizanu nisu zabrinuti, veruju da će proći dalje. Poručio je to Miloš Vazura odmah posle poraza.

"Primili smo dva naivna gola iz kornera, igrali smo dobro u prvom poluvremenu. Nismo iskoristili šanse, Rikardo i Vujačić pogodili su prečke i stigla je kazna. Verujem da u Beogradu možemo da prođemo, smatram da smo bolja ekipa", rekao je Vazura.

18:36

JASNA PORUKA IZ HUMSKE - "HOĆEMO U LE"

Fudbaleri Partizana Slobodan Urošević, Fuseni Dijabate i Aleksandar Popović oglasili su se pre meča. Svi oni poručili su da klub ima jedan cilj, a to je plasman u Ligu Evrope.

"Značilo bi za sve nas i za klub da uđemo u Ligu Evrope. Postoji tu dosta benefita, poput finansijskog, ali da ne ulazimo sada u sve to. Idemo polako, da dobijemo ovaj meč i onda nam ostaje još jedan korak do cilja. Kao rezerva tu je Liga konferencija, ali je cilj Partizana Liga Evrope", rekao je kapiten Urošević.

18:31

SASTAV KOJI SE OČEKUJE

Partizan u Humskoj mora da pobedi. Ovo je sastav koji se očekuje za večerašnji meč:

PARTIZAN: Stevanović - Filipović, Vujačić, Marković, Urošević - Fejsa, Andrade, Natho - Dijabate, Rikardo, Menig.

18:29

PORAZ NA KIPRU

Partizan je na Kipru izgubio. U prvom duelu ovih rivala domaćin je slavio (2:1). Zbog toga je srpskom timu potreban jedan gol prvo da anulira minus, a onda minimum još jedan za prolaz.

Izvor: TV Arenasport screenshot