Velež (opet) pao u Trebinju - Aćimović pogodio za prvu pobjedu Leotara!

Autor Goran Arbutina

Kapiten Miloš Aćimović donio tri boda Trebinjcima!

M:tel Premijer liga BIH Leotar Velež Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje/Čedomil Mucović

Prva utakmica petog kola m:tel Premijer lige BIH i prvo iznenađenje!

Fudbaleri Leotara savladali su Velež 1:0 u malom hercegovačkom derbiju koji je odigran na Policama.

Čak 11 godina čekali su Trebinjci na pobjedu protiv Veleža kod kuće, a onda u 2022. godini dva puta ispratili "rođene" kući bez osvojenog boda.

U prošlosezonskom duelu, odigranom u maju bilo je 2:!, a ovog petka Leotar je slavio minimalnim rezultatom zahvaljujuči pogotku svog kapitena Miloša Aćimovića.

Domaći su već u 12. minutu iz prve i jedine šanse na utakmici stigli do vođstva.

Kapiten Miloš Aćimović se izborio za loptu, potom i izdrđao duel sa štoperom Bajrićem, od kojeg se na kraju lopta odbila u mrežu.

Velež je u prvih 45 minuta upisao samo jedna udarac u okvir gola, u nastavku je imao nešto više prilka, ali nije uspio da savlada golmana Puletića koji je nekoliko navrata dobro intervenisao.

I njegova odbrana izdržala je pritisak gostiju, posebno u finišu meča, tako da je Leotar sasvim zasluženo došao do trijumfa u prvom domaćinskom meču ove sezone.

Podsjetimo, Leotar je u prva četiri kola igrao u gostima i osvojio samo bod.