Katastrofalna greška golmana i Terzićeva magija - od 0:1 do 3:1 sa rezervama Borusije!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nevjerovatan preokret Borusije Dortmund u Frajburgu!

Bundesliga Frajbrug - Borusija 1-3 Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Borusija Dortmund ima šest bodova nakon prva dva kola u kojima je savladala Bajer, a onda preživjela pakao u Frajburgu!

Izgledalo je da će Frajburg drugu sezonu zaredom zaustaviti Borusiju Dortmund u drugom kolu i nanijeti joj treći uzastopni poraz na Europa-Park Stadionu, ali umjesto trijumfa, veliki preokret u drugom poluvremenu.

FRAJBURG – BORUSIJA DORTMUND 1:3 (1:0)
/Gregorič 35 – Gitens 77, Mukoko 84, Volf 88/

Mihael Gregorič svojim drugim golom na dvije utakmice doveo je Frajburg u vođstvo i pokazao da je odlično pojačanje za svoju ekipu, ali je njegov trud poništen u drugom poluvremenu!

I to zaslugom njegovog saigrača!

Sve do 77. Minuta Frajburg je vodio, a onda je golman Mark Fleken napravio grešku kakava se ne viđa često.

Rezervista Džejmi Bino-Gitens šutirao je sa 30 metara, lopta je išla ravno u ruke Flekena, koji nije uspio da ju uhvati i ona se odbila iza njegovih leđa za 1:1 i nadu Borusije da može do preokreta.

Trener Borusije Dortmund Edin Terzić očigledno je imao "nos" kada je gurnuo u vatru tek oporavljenog mladog Engleza, ali šta tek reći za njegove izmjene na ovom meču!

Dvadeset minuta prije kraja ubacio je sedamnaestogodišnjeg Jusufu Mukoka, a upravo je on donio preokret – 2:1 u 84. minutu i šok na Europa Park Stadionu.

Dok su zbunjeni igrači Frajburga pokušavali da shvate šta im se dešava i kako da uzvrate u preostalih par minuta susreta, već je stigao novi šok!

Još jedan rezervista, Marius Volf pogodio je suprotni ugao 3:1 i definitivnu pobjedu Borusije Dortmund koja se nada da će i bez Erlinga Halanda biti efikasna.

Na fudbalerima Borusije je da se dokažu, a sudeći prema početku sezone, već su počeli.