Zrinjski Slovan

Bilbija slomio Slovan u 89. minutu, Zrinjski sa prednošću ide u Bratislavu!

Ispromašivao se Zrinjski, a onda je Nemanja Bilbija minut prije kraja donio pobjedu "plemićima".

Zrinjski Slovan Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Zrinjski ima gol prednosti i 90 minuta ga još dijeli od grupne faze Konferencijske lige.

"Plemići" će sa prednošću putovati na revanš u Bratislavu pošto su u četvrtak uveče sa 1:0 savladali Slovan koji je poklekao u posljednjim minutama meča.

Napadali su "plemići" tokom cijelog meča, promašili sijaset prilika pred golom Adrijana Čovana, pogodili i prečku, a onda je na scenu stupio Nemanja Bilbija.

Ćuže je ubacio sa desnog krila, a Bilbija na nekih 6,7 metara od gola odlično skočio i glavom poslao loptu u mrežu za pobjedu svog tima - 1:0.

Prava bi šteta bila da je završeno remijem, jer je Zrinjski apsolutno nadigrao Slovan i imao potpunu inicijativu, posebno u posljednjih 20 minuta kada je isključen Barsegjan.

Fudbaler Slovana zaradio je drugi žuti zbog simuliranja i to na 30 metara od svog gola, sudija Vajberger mu to nije oprostio i Zrinjski je do kraja imao igrača više.

Malo je nedostajalo da potpuna ofanziva u kojoj su se redale prilike pred golom Čovana ne urodi plodom, ali je Bilbija minut prije kraja svojim trećim golom u sezoni donio minimalnu, ali veliku prednost pred revanš u Bratislavi za sedam dana.

Zrinjski u dvomeču sa Slovanom ima priliku da postane prva bh. ekipa koja se domogla grupne faze nekog evropskog takmičenja, a ukoliko to uspiju zaradiće i priličnu sumu novca.

Naime pobjednik ovog dvomeča prolaskom u grupnu fazu Konferencijske lige inkasiraće 2,9 miliona evra.

Tok utakmice pročitajte klikom na Razvoj događaja

21:56

KRAJ: Zrinjski - Slovan 1:0!

21:54

Novi žuti karton

Zaradio ga je Žmrhal. Umjesto Ćužea ušao je Malekinušić, a Sabljić je ušao umjesto Bilbije

21:53

Četiri minute sudijske nadoknade

21:52

GOOOL! Zrinjski - Slovan 1:0!

Zrinjski vodi od 89. minuta!. Nakon ubacivanja Ćužea kapiten Nemanja Bilbija je skočio i glavom poslao loptu u mrežu za vođstvo 1:0!

21:46

Žuti za Križana

85' - Fudbaler Slovana dobio je žuti karton zbog faula nad Bilbijom

21:46

Nova šansa za Zrinjski!

83' - Barišić je sa vrha peterca šutirao poslije kornera, ali lopta odlazi pored gola. Dobra je to prilika bila za Zrinjski

21:44

Izmjene kod Slovana

Žmrhal ulazi umjesto Paušeka, a Križan mijenja Grina

21:41

BIlbija!

80' - Kapiten Željezničara dobro je skočio i šutirao glavom, ali lopta odlazi iznad prečke

CRVENI ZA BARSEGJANA!

68' - Fudbaler Slovana simulirao je prekršaj na 30 metara od svog gola i umjesto slobodnog udarca dobio drugi žuti karton i crveni. Zrinjski će nešto više od 20 minuta igrati sa igračem više!

21:26

PREČKA!

62' - PREČKA! Tičinović je probio po lijevoj strani i poslao loptu u sredinu, a ona je pala na prečku i odbila se u polje. Nisu uspjeli fudbaleri Zrinjskog da upute udarac nakon toga.

21:20

Kakva šansa za Zrinjski!

57' - Najbolja šansa za Zrinjski. Nakon dodavanja Barišića Jukić je šutirao sa nekih 12 metara, golman Slovana je odbranio, a lopta je pogodila Bilbiju i od njega se odbila pored gola

Kraj prvog poluvremena

Nakon kornera Slovana koji su lako riješili "plemići" Vajnbergere je odsvirao kraj prvog poluvremena

20:49

Ponovo Kamenar!

44' - Izborio se Zrinjski za loptu na desnom boku, ona je došla do Kamenara kojisa 13-14 metara šutira preko gola

20:44

Kamenar!

40' - Pokušao je Kamenar bsa ivice šesnaesterca, izgledalo je to dobro, ali je izblokirano u korner

20:44

Novi nalet Zrinjskog

39' - Sada Zrinjski protišće, a posljednji pokušaj imao je Savić, koji je gađao suprotni ugao, ali nije bio precizan

20:42

Požurio je jukić

37' - Nakon kratke inicijative Slovana opet je zaprijetio Zrinjski, ali Jukić je malo požurio i njegov pokušaj sa 20-ak metara završava pored gola

20:38

ČONDRIĆ!

33' - Najbolja šansa za Slovan! Grin je šutirao, lopta je zakačila nekog i umalo da prevari Čondrića, ali golman Zrinjskog sjajnom intervencijom odbija loptu u korner

20:35

20:33

Kamenar ponovo šutira

28' - Dobra akcija Zrinjskog nakon auta, lopta je došla do Kamenara koji sa nekih 18 metara šutira pored gola

20:28

Predah za osvježenje

20:26

JUKIĆ!

22' - Jukić je odlično šutirao sa nekih 25 metara, Čovan krajnjim naporom brani

20:24

Umalo autogol Slovana

19' - Bio je to dobar centaršut sa desne strane, intervenisao je Kašia glavom i umalo da to završi u golu, ali je ipak lopta završila u korneru

20:22

KAMENAR!

18' - Karlo Kamenar nakon duplog pasa sa Bilbijom našao se u šesnaestercu iskosa pred golmanom Slovana koji nogom brani njegov pokušaj

20:13

Opasan napad Zrinjskog

8' - Nakon dobre lopte Ćorluka je probio po desnoj strani i ubacio za Bilbiju, ali ispred njega je reagova defanzivac Slovana i izbacio u korner.

20:09

Ilinković isprobao šut

Prvi je zaprijetio Zrinjski, ali bio je to loš šut Ilinkovića iz daljine

20:07

Mamić na tribinama

Duel Zrinjskog i Slovana sa tribina posmatra i Zdravko Mamić, zvanično savjetnik Dinama iz Zagreba

Izvor: Screenshot/ArenaSportTV

20:04

Počeo je meč u Mostaru

19:42

Stadion se puni

Ulice Mostara su krcate navijačima Zrinjskog, a očekuje se da stadion "Pod Bijelim brijegom" večeras bude pun.

19:18

Sude Austrijanci

Glavni arbitar ovog meča je Austrijanac Julijan Vajnberger, a pomažu mu sunarodnici Maksimilijan Vajs i Mihael ObricBerger, dok je četvrti sudija Alan Kijas