slovan zrinjski

"PLEMIĆI" ISPALI NAKON PENALA! MAKAZICE Ramireza u 122. "sasjekle" Zrinjski!

Erik Ramirez pogodio je u 122. minutu i odveo meč u penal-seriju u kojoj je Slovan izborio plasman u grupnu fazu Konferencijske lige!

slovan zrinjski Izvor: HŠK Zrinjski

Sekunde su dijelile Zrinjski od prolaska u grupnu fazu Konferencijske lige, ali je Erik Ramirez u 122. minutu pogodio "makazicama" za pobjedu Slovana 2:1 i tako odveo meč u penale.

Pet serija nisu promašivali ni jedni ni drugi, a onda su Barišić i Malekinušić slali lopte preko gola, Čondrić je odbranio Kašii i sve je stalo u šut Aleksandra Čavrića.

Srpski fudbaler u dresu Slovana pogodio je mrežu za pobjedu Slovana 6:5 (2:1, 1:0) i prolazak slovačke ekipe u grupnu fazu Konferencijske lige!

Momak rođen u Vukovaru, koji je u karijeri nastupao i za OFK Beograd, ovim pogotkom spriječio je Zrinjski da dođe do istorijskog uspjeha i postane prva ekipa iz BIH koja je prošla u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja!

SLOVAN - ZRINJSKI 6:5 penalima (2:1, 1:0)

Bio je Zrinjski nadomak istorije, parirao slovačkom predstavniku i uspio da se vrati iz mrtvih nakon šoka koji im je priredio rezervista Erik Ramirez u 67. minutu.

Samo minut nakon što su ušli u igru Paušek i Ramirez, prvi je centrirao, a drugi zatresao mrežu iza Čondrića za vođstvo 1:0.

Tek nekoliko prilika imao je Slovan prije toga, istini za volju, dva puta je Zrinjski spašavao na gol-liniji, ali imali su i "plemići" nekolikjo sjajnih prilika da u prvom poluvremenu povedu i odvedu meč u potpuno drugom smjeru.

Žaliće navijači Zrinjskog za prilikama Ćužea, Jankovića, Bilbije...

Izdržao je Zrinjski pritisak domaćih, mogao je Slovan u petom minutu nadoknade regularnog dijela do pobjede, ali je Čondrić skinuo "zicer" Ramirezu i tako odveo meč u produžetke.

A onda šok u Bratislavi.

U 103. minutu Bilbija je izveo slobodnjak, a Savić odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:1.

Taj rezultat koji ga je vodio u grupnu fazu imao je Zrinjski do posljednjih sekundi drugog produžetka, manje od minut bilo je do posljednjeg sudijskog zvižduka Mohameda Al-Hakima, a onda novi šok!

I ponovo Erik Ramirez!

Napadač iz Venecuele u 122. minutu "makazicama" je poslao loptu u mrežu za 2:1 i tako "sasjekao" fudbalere Zrinjskog.

Uslijedili su penali u kojima Zrinjski nije imao sreće!

Tok utakmicepročitajte  klikom na Razvoj događaja.

23:30

Slovan ide u grupnu fazu Konferencijske lige!

23:28

5:6 - ČAVRIĆ POGAĐA - SLOVAN JE PROŠAO DALJE!

GOOOL! Slovan - Zrinjski 2:1!

120+2' - SLOVAN JE POVEO 2:1. Ponovo je zabio Ramirez, ovog puta "makazicama" u 120. minutu!

23:09

Još 120 sekundi nadoknade!

23:08

Kakva šansa za Bilbiju!

119' - Dobio je Bilbija povratnu loptu na deset metara od gola, ali je njegov šut izblokirao Kašia!

23:08

Jakirović u raspravi sa klupom Slovana

23:07

CRVENI KARTON!

118' - Kankava je laktom udario Bilbiju i zaradio drugi žuti karton i crveni.

23:06

Korner za Zrinjski u 117. minutu

117' - Bilbija je glavom spustio za Malekinušića koji je izborio korner.

23:01

Medved posljednji adut Vajsa

113' - Žan Mevdved ušao je umjesto Grina

22:58

Pritisak Slovana

Izveo je Slovan već tri kornera u prva tri minuta drugog produžetka, srećom bez posljedica po gol Čondrića

22:55

Hrnčar ušao u igru umjesto Kucke

22:52

Kraj prvog produžetka

Još 15 minuta dijeli Zrinjski od prolaska u grupnu fazu Konferencijske lige!

22:48

Slovan odmah prijeti!

105' - Prvo je Ramirezov pokušaj odbijen u korner, a potom je Kašia nakon udarca iz ugla šutirao glavom pored gola

22:48

GOOOL! Slovan - Zrinjski 1:1!

103' - GOOOL! Zrinjski je izjednačio na 1:1. Bilbija je izveo slobodan udarac u 103. minutu, Čovan je to odbio, ali tačno na nogu Savića koji iz prve pogađa za 1:1! Ovaj rezultat vodi Mostarce u grupnu fazu Konferencijske lige!

ČONDRIĆ!

90+5' - Memija je umjesto da vrati loptu golmanu uputio dug pas koji je odmah presječen i lopta je došla na drugoj strani do Ramireza koji je bio pred Čondrićem, ali golman Zrinjskog brani njegov šut!

22:24

Čakvetadze ruši Malekinušića

90+2' - odlično je "zalomio" Malekinušić na desnom krilu i krenuo u šesnaesterac, ali ga je Čakvetadze zaustavio rukama i spriječio dobru priliku za Zrinjski

Slovan u naletu

78' - Kašia je šutirao pored gola. Umjesto Ćužea ušao je Mandić

22:05

ČONDRIĆ!

72' - Čondrić odličnom intervencijom brani šut Kankave kroz nekoliko igrača.

22:01

GOOOL! Slovan - Zrinjski 1:0!

67' - Zrinjski gubi od 67. minuta. Samo minut nakon što je ušao u igru Ramirez je pogodio, i to nakon centaršuta još jednog fudbalera koji je maloprije ušao s klupe - Paušeka. Slovan je anulirao prednost "plemića" iz Mostara.

21:58

Izmjene kod Slovana

Ramirez i Paušek umjesto De Marka i Medvedeva

21:58

Savić neprecizan

66' - Pokušao je Savić sa nekih 30-ak metara ali neprecizno

Tražili penal, dobili - ofsajd

62' - Nakon visoke lopte ka Žmrhalu tražili su domaći penal zbog navodnog igranja rukom Barišića, ali je sudija dosudio ofsajd u kojem se našao igrač Slovana

21:48

Medvedev zaustavlja kontru

57' - Nakon kornera Slovana lopta je upućena naprijed ka Bilbiji, ali stigao je to Medvedev i izbio ispred napadača Zrinjskog. Čavrić je ušao umjesto Šaponjića

21:46

Golman Slovana interveniše glavom!

Bila je to dobra lopta ka Bilbiji, ali Čovan istrčava i glavom interveniše i sprečava šansu za goste

21:37

Jakirović mijenjao tokom pauze

Umjesto Jukića na terenu je štoper Jakovljević. Potpuno defanzivna izmjena.

21:28

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvrijeme u kojem je Zrinjski propustio nekoliko odličnih prilika da riješi možda i pitanje prolaska, ali i dva puta spašavao svoju mrežu. Najbolju priliku za "plemiće" imao je Ćuže koji je previše oklijevao u situaciji jedna na jedan, potom je Čovan odbranio šuteve njemu i Jankoviću, dobre prilike imali su i Jukić i Bilbija, ali ništa od toga nije završilo u mreži. Na drugoj strani Zrinjski se dva puta spašavao, jednom gotovo na gol-liniji, a drugi put bukvalno na gol-liniji, kada je lopta pogodila Memiju.

21:20

Žuti karton za Jankovića

45+4' - Prvi karton na utakmici zaradio je fudbaler Zrinjskog

21:19

Šansa za Bilbiju!

45+2' - Nova šansa za Zrinjski. Povukao je Bilbija bukvalno sa centra, potom lomio dvojicu igrača i uspio da uputi šut sa nekih 20ak metara ali je lopta završila tik pored stative

21:17

Ilinković krvav napušta teren

Sergej Jakirović morao je prinudno da napravi izmjenu u finišu prvog poluvremena. Kucka je kopačkom nagazio po licu Ilinkovića koji je krvav i sa zavojem na glavi napustio teren, a trener Zrinjskog nije mnogo čekao i poslao je u igru Kamenara.

21:11

JUKIĆ!

39' - Odlično je Jukić izbjegao ofsajd zamku i ubacio se iza odbrane, a onda možda i malo požurio i sa nekih 18 metara poslao loptu pored gola. Mogao je fudbaler Zrinjskog možda još da povuče loptu.

21:09

Šaponjić kasni za korak

37' - Probio je Grin po desnoj strani, ubacio na vrh peterca za Šaponjića, ali srpski napadač je zakasnio praktično za korak

21:01

Memija spašava na gol-liniji

30' - Najbolja šansa za Slovan! Nakon kornera i vraćene lopte Grin je sa samo nekoliko metara šutirao i pogodio u glavu Memiju na gol-liniji!

21:00

Prilika za Slovan

29' - Čakvetadze je pokušao da uposli Šaponjića u šesnaestercu ali je izblokirano, a onda i pokušaj Žmrhala

20:58

Ćuže, Janković, Bilbija...

26' - Tri šanse za Zrinjski u samo jednom napadu. Prvo je golman Slovana odbranio šut Ćužea sa ivice šesnaesterca, lopta je došla do Jankovića, koji šutira a Čovan ponovo brani, da bi na kraju Bilbija bio najbliži lopti, ali uspjeli su defanzivci Slovana nekako da ga spriječe da šutira.

20:53

Ćuže promašio "zicer"!

20' - Kolosalna prilika za Zrinjski! Ćuže je dobio loptu u kontranapdu iza kompletne odbrane Slovana, išao je sam na golmana, ali je previše oklijevao i jedan od defanzivaca uspio je da mu skloni malo loptu i fudbaler Zrinjskog samo ju je okrznuo umjesto da šutira. Bila je ovo stopostotna šansa.

20:50

Bilbija na travi

Kapiten Zrinjskog dobio je udarac i ostao na travi zbog čega je nakratko utakmica prekinuta, ali je vrlo brzo nastavljena

20:44

Ilinković

13' - Povukao je ilinković, a onda uputio udarac po zemlji, ali Čovan to bez problema brani

20:43

Jukić spašava gol!

12' - Odlična šansa za Slovan, Čondrić je odbranio pokušaj Grina a a nedugo zatim napadač Slovana ponovo je imao loptu i šutirao, ali ej pogodio Jukića koji tako spašava čist gol

20:42

Opasno u šesnaestercu Zrinjskog

10' - Medvedev je sa desnog krila poslao loptu kroz šesnaesterac, lopta je došla do Žmrhala, ali nije uspio da uputi dobar šut

20:37

Jukić izblokiran

5' - Zrinjski je prvi imao izgledniju šansu, Jukić je ušao u šesnaesterac i lomio Kašiu, ali je defanzivac Slovana ipak uspio da izblokira njegov šut

20:16

Šveđani sude u Bratislavi

Glavni arbitar je Mohamed Al-Hakim, pomoćnici će mu biti Fredrik Kliver i Maks Robin Vilde, a četvrti sudija je Bojan Pandžić