Sloga je hit m:tel Premijer lige BiH: Dobojlije pregazile Velež i preuzele treće mjesto!

Debitant u bh. eliti je rutinski došao do pobjede nad Mostarcima i stigao do trećeg mjesta na tabeli.

sloga velež  Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

Premijerni meč osmog kola elitnog ranga bh. fudbala, na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči, odigrali su Sloga Meridian i Velež, poslije kojeg su Dobojlije dokazale da su hit takmičenja.

Trijumfovali su rutinski nad aktuelnim osvajačem Kupa BiH i na nekompletnoj tabeli preuzeli treće mjesto!

SLOGA MERIDIAN – VELEŽ 3:0 (1:0)
/Krstovski 43, Milaković 54, Janković 81/

Trenutak koji je razdvojio dva tima dogodio se dva minuta prije odlaska na odmor. Luka Kulenović je dobro prošao po desnoj strani, šutirao, čuvar mreže gostiju Slaviša Bogdanović odbranio tajj udarac odbivši loptu do Marija Krstovskog koji koljenom šalje loptu u mrežu:

Poslije devet minuta igre u drugom dijelu, Makedonac je svom učinku dodao i asistenciju.

Odlično je centrirao sa desne strane i na pravom mjestu našao kapitena Aleksandra Milakovića, koji je udarcem glavom postigao treći gol u sezoni, pogodivši prethodno u remijima sa Borcem (2:2) i Širokim Brijegom (1:1).

Kao da se Velež probudio tek nakon tog gola, pa je zaprijetio u par navrata domaćima, ali kada je u 65. minutu ostao bez Haskića zbog povrede, postalo je jasno da će teško Modriču napustiti neporažen.

"So na ranu" Mostarcima dodao je Leo Janković pogotkom u 81. minutu, potvrdivši sjajnu partiju svog tima protiv aktuelnog osvajača Kupa BiH.

U devetom kolu, Sloga Meridian će biti gost Slobode, dok će Velež u ponedjeljak ugostiti Tuzlu siti.

Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

SLOGA MERIDIAN: Dabić, Dadić, Stapić, Ristić, Popara, Šaula, Milaković, Milanović, Zajić, Kulenović, Krstovski. Trener: Zoran Ćurguz.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Ikić, Kvakić, Ćosić, Pršeš, Hasanović, Vehabović, Dejanović, Džanković, Haskić. Trener: Amar Osim.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!