Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Dragana jovića upisala treći vezani trijumf u Premijer ligi BIH.

Premijer liga BIH Tuzla siti - Široki Brijeg Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Uzbudljiv duel igraju odigrali su Tuzla siti i Široki Brijeg u okviru osmog kola Premijer lige BIH nakon kojeg su domaći produžili pobjednički niz.

Ekipa Dragana Jovića se raspucala i sa 4:1 savladala Širokobriježane, upisavši treću vezanu pobjedu u m:tel Premijer ligi BIH.

Tuzla siti iskoristio je činjenicu da igraju tri uzastopne utakmice kod kuće i potrudili se da sa tri pobjede u nizu priđu prvoplasiranom Sarajevu na samo dva boda, a osim toga imaju i dvije utakmice manje.

Već poslije prvih 45 minuta sve je bilo riješeno na Gradskom stadionu u Srebreniku, a u nastavku samo obezbijedila ubjedljiviju pobjedu.

Goleada na Gradskom stadionu u Srebreniku počela je u 22. minutu kada je Čeliković doveo Tuzla siti u vođstvo 1:0. a samo tri minute kasnije mogli su gosti do izjednačenja, ali je njegov šut pod prečku izvadio Fejzić odličnom intervencijom.

Već u 28 minutu bilo je 2:0 za domaće, kada je Karjašević prelijepim udarcem matirao Tomića.

Nastavio je Tuzla siti sa napadima i to im se isplatilo u 37 minutu kada je pogodio Kulibali poslije lijepog prodora po desnoj strani.

Činilo se da je ovaj meč završen već u prvih 45 minuta, ali nadu Šitokog da može bar do boda vratio je Lukić golom za 3:1 u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Nade Širokog Brijega da može bar do boda trajale su do 56. minuta kada je Likić promašio prazan gol. Fudbaler Širokog odlično se ubacio i obišao i Fejzića, ali je otišao malo previše ulijevo i nije uspio da pogodi praznu mrežu.

Sve dileme riješene su u 81. minutu kada je Čeliković svojim drugim golom postavio konačnih 4:1, a umjesto "petarde" odjeknula je stativa nakon udarca Mešinovića u 86. minutu.