m:tel Premijer liga BIH Široki Brijeg - Borac prenos uživo

Borac poražen na Pecari, Široki preuzeo prvu poziciji na tabeli!

Golovima Barišića i Vukoje ekipa Širokog Brijega stigla do pobjede nad banjalučkim Borcem.

m:tel Premijer liga BIH Široki Brijeg - Borac prenos uživo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon trijumfa protiv Zrinjskog banjalučki Borac sa novim trenerom Vinkom Marinovićem nije uspio da upiše nove bodove.

Borac je poražen 2:0 na Pecari od Širokog Brijega u jednom od dva derbija 9. kola m:tel Premijer lige BIH.

Domaći fudbaleri zasluženo su stigli do tri boda kojima su preuzeli lidersku poziciju na tabeli od Sarajeva, koje je poraženo 4:1 od Zrinjskog.

Širokobriježani su bili opasniji, imali više prilika od Borca, koji je nakon prvih 45 minuta bez udarca u okvir gola tek u nastavku zaigrao agresivnije i ofanzivnije, ali odbrana domaćih u nekoliko navrata osujetila je i izblokirala pokušaje Banjalučana.

Meč je odlučen u razmaku od sedam minuta, između 32. i 39. a prvi gol djelo je Barišića koji je započeo, a onda i završio dobru kontru.

Banjalučani se nisu ni oporavili od vođstva Širokog, a stigao je novi peh. Zbog igranja rukom u šesnaestercu dosuđen je jedanaesterac, a Vukoja je bio siguran realizator za 2:0 i pobjedu Širokobriježana.

Borac očekuje težak raspored u naredna dva kola pošto gostuju Veležu,a  potom dočekuju Tuzla siti. Široki Brijeg u sljedećem kolu gostuje Sarajevu, a potom će dočekati Posušje.

20:55

KRAJ UTAKMICE: Široki Brijeg - Borac 2:0!

20:49

Ninković!

90+1' - Ninković je šutirao iz daljine direktno u Josipovića koji bez problema hvata loptu

20:49

Ubacivanje pred gol Ćetkovića

88' - Kuprešak je izvao slobodan udarac i ubacio pred gol Borca, a lopta je prošla kroz peterac i završila pored stative

20:23
20:23

STATIVA!

64' - Kulašin je pogodio stativu!

20:22

Ponovo Kulašin!

63' - Ninković je poslao odličnu loptu za Ćorića na desnoj strani, ovaj je odmah vratio za kulašina, koji je ponovo izblokiran

20:18

Kulašin izblokiran!

59' - Jurilj je ubacio na drugu stativu za Kulašina, koji šutira, ali je njegov šut izblokiran

20:14

Vukoja!

55' - Odlična prilika za Vukoju poslije kornera, ubacio se na pet metara i šutirao glavom, ali ipak nije pogodio.

20:10

Vojnović!

51' - Pokušao je Vojnović nakon kornera, ali neprecizno

20:09

Musa spašava gol

50' - Odličan prodor Borca po lijevoj strani, ali je centaršut u posljednji čas izbio Musa

20:04

Počeo je drugo poluvrijeme!

19:49

Ćetković brani

45+3' - Ćavar je šutirao iz slobodnog udarca sa preko 30 metara, bio je to dobar šut po zemlji, ali Ćetković brani

19:48

Žuti karton za Tatara

45+2' - Tatar je dobio žuti karton jer je rukom povukao i oborio Kpana koji je krenuo u opasan kontranapad

19:41

GOOOL! Široki Brijeg - Borac 2:0!

39' - Široki je povisio na 2:0. Sudija Sivac dosudio je jedanasterac nakon što je lopta u šesnaestercu pogodila u ruku jednog igrača Borca,a Vukoja je bio siguran sa bijele tačke

19:36

GOOOL! Široki Brijeg - Borac 1:0!

32 - Široki Brijeg vodi od 32. minuta. Barišić je poslao loptu za Lukića koji je izradio akciju sa kpanom, a onda vraćenu loptu proslijedio do Barišića koji matira Ćetkovića za vođstvo Širokog 1:0.

19:30

Prilika za Kpana

28' - Kpan je dobio loptu na nekih 14 metara, bio je okreužen igračima, ali se u odsudnom trenutku okliznuo pa nije uputio dobar šut

19:23

Tresla se mreža, ali je 0:0!

21' - Lukić je postigao gol nakon izgubljene lopte Zakarića i kontranapada domaćih, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda

19:21

Medić je zaradio žuti karton

Sudija Sivac pokazao je žuti karton Mediću zbog saplitanja Spreme

19:19

Jurilj u šansi

18' - Jurilj je oteo loptu Mašiću, ušao u šesnaesterac, ali se onda malo i spetljao da bi na kraju dodao loptu protivniku

19:16

Tatar!

15' - U dva napada zaredom u centru pažnje bio je Tatar, prvo se dobro ubacio nakon dodvanja Ćorića, ali je nezgodno stao prilikom pokušaja da ubaci u sredinu, a onda već u narednom ponovo je dobio loptu, povukao je, a onda šutirao preko gola

19:14

Opasan napad Širokog Brijega

13' - Bio je to opasan napad Širokog u kojem smo vidjeli pokušaj dodavanja Kpana makazicama, a onda šut Širokog pored gola

19:11

Vukoja prijeti Ćetkoviću

10' - Vukoja se okrenuo ispred šesnaesterca i šutirao, odlazi to pored gola

19:06

Prilika za Borac

5' - Nakon centaršuta sa desne strane i reakcije odbrane lopta je stigla do Piščevića koji iz prve sa nekih 13 metara šutira, ali je lopta nekog zakačila i završila u korneru. Nakon udarca iz ugla nije bilo opasnosti po gol domaćih.

19:03

Počeo je meč na Pecari

18:38

Evo i sastava

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Medić, Barišić, Mašić, Vukoja, Kpan, Lukić, Musa, Ćavar, Kuprešak

BORAC: Ćetković, Ćorić, Gajić, Vojnović, Spremo, Popara, Piščević, Jurilj, Zakarić, Tatar, Lukić

17:57

Sivac na centru

Glavni arbitar na utakmici Borca i Širokog Brijega će biti Ermin Sivac iz Zenice, pomoćnici će biti Stefan Tešanović i Amir Kadić.