ašdod borac
 ašdod borac

Ašdod trijumfovao u prvom duelu LŠ: Juniori Borca poraženi u Izraelu, ali živi nada pred revanš na Gradskom! (FOTO)

Izraelski predstavnik je savladao crveno-plave koji imaju šansu da na Gradskom stadionu u Banjaluci stignu minus.

ašdod borac  Izvor: MONDO/Goran Arbutina

U prvoj utakmici prvog kola Lige šampiona, Ašdod je savladao juniore Borca rezultatom 2:0.

Revanš utakmica igra se 12. oktobra na Gradskom stadionu u Banjaluci od 18.30 časova, a ukupni pobjednik ovog dvomeča će u drugoj rundi odmjeriti snage sa boljim iz dva duela mađarskog MTK i letonske Jelgave. Prva utakmica, odigrana danas u Budimpešti, završena je trijumfom Mađara rezultatom 3:0.

Nisu uspjeli crveno-plavi da ostvare planirano i u Banjaluku se vrate sa, kako su rekli, bar minimalnim porazom, ali uz igru koju su prikazali večeras i nekoliko stvorenih prilika, svakako da živi nada u prolazak u narednu fazu Lige šampiona.

Tim Zorana Dragišića je prvi zaprijetio u ovom duelu, Bogdanić jeu 16. minutu udarcem glavom šutirao pored gola nakon centaršuta Radovića, da bi samo devet minuta kasnije Ašdod poveo preko Abergela, nakon greške Šušića.

Imao je Borac pet minuta prije odlaska na odmor odličnu priliku da izjednači, ali je Žuljević glavom šutirao preko prečke nakon jednog slobodnog udarca.

Poslije šest minuta igre u nastavku, izraelski šampion je uduplao prednost i postavio, ispostavilo se, konačnih 2:0.

Sa bijele tačke je precizan bio kapiten Muče, da bi samo četiri minuta kasnije Borčev zaostatak mogao da smanji Radović, ali je pogodio prečku.

Posljednjih 11 minuta Borac je odigrao sa igračem više, obzirom da je zbog dva žuta kartona igru mogao da napusti Ifrah, ali do kraja meča tim Zorana Dragišića nije uspio da matira protivničkog čuvara mreže i tako kruniše brojčanu nadmoć.

AŠDOD: Arika, Belifante, Sason, Jesilirmak, Suisa, Ifrah, Svisa, Muče, Getahun, Jusopove, Avergel.

BORAC: Vojvodić, Žuljević, Šušić, Makarić, Nikolić, Moconja, Sarić, Damjanić, Bogdanić, Radović, Beuk.

19:56

Kraj

Završen je meč u Ašdodu, domaći tim je u prvoj utakmici prvog kola Lige šampiona savladao ekipu Borca rezultatom 2:0.

19:54

90+2' - Siguran Arika

Rezervista Divljak je uputio udarac ka golu domaćih, ali je golman Ašdoda uhvatio tu loptu.

19:52

90+1' - Trostruka izmjena u Ašdodu

Edri, Ohajon i Perez su u igri umjesto Sasona, Abergela i Getahuna.

19:51

Igraće se pet minuta nadoknade

19:49

88' - Dvije promjene u Borcu

Beuka i Nikolića mijenjaju Divljak i Rendić.

19:43

82' - Druga promjena u domaćem timu

Mučea, strijelca drugog gola, mijenja Koen.

19:41

79' - Crveni karton za Ifraha!

Igrač Ašdoda dobio je drugi žuti karton na ovom meču, Borac ima igrača više od 79. minuta!

19:41

79' - Dvije šanse za kratko vrijeme!

Odbrana Ašdoda uspjela je da izblokira jedan pokušaj Borca na vrhu peterca, da bi poslije kontranapada Vojvodić odbranio udarac Jusopovea.

19:37

76' - Mijenja i Levi, prvi put večeras

Na terenu je Levi umjesto Svise.

19:36

75' - Vojvodić na mjestu

Ifrah je šutirao sa 25 metara, Vojvodić je bio siguran.

Odmah potom druga promjena u Borcu, Samardžija mijenja Sarića.

19:35

74' - Opasno pred golom Borca!

Prošla je lopta kroz peterac Borca nakon centaršuta sa desne strane, ali nije bilo promjene rezultata.

19:32

72' - Žuti karton za Ifraha zbog povlačenja

19:31

70' - Prva izmjena u Borcu

Umjesto Bogdanića, na terenu je Stjepanović.

19:30

19:26

65' - Sudar Radovića i Arike

Fudbaler Borca sudario se sa golmanom Ašdoda, ukazivala im se pomoć pa je meč bio prekinut, ali samo nakratko.

19:23

"Izraelski Srbin" navija za Borac!

Juniori Borca imaju podršku – sa tribina crveno-plave bodri Goran Mekić, koji, kako kaže, već tri decenije živi u pojasu Gase.

"Živim u Izraelu već 30 godina, od 1993. godine, živim u pojasu Gase, i došao sam da navijam za Borac. Ovo je dobra prilika da vidim poznate face koje su došle, da se družimo malo, sve u svemu jedno lijepo poslijepodne sa dragim ljudima", rekao je Mekić našem izvještaču iz Ašdoda.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

19:21

59' - Ašdod u novoj šansi

Bili su domaći u prilici nakon lošeg pasa Makarića, lopta je nakon šuta skrenuta u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti.

19:17

55' - Prečka Radovića!

Mogao je Borac sada da odgovori, ali je Radović sa nekoliko metara udarcem glavom pogodio prečku.

19:15

54' - Ifrah preko gola!

Našli su se domaći u novoj prilici, ali je Ifrah šutirao preko gola.

19:12

51' - GOOOL, 2:0!

Ašdod vodi 2:0, Izraelci su uduplali prednost sa bijele tačke golom Mučea!

19:11

49' - Žuti karton za Svisu

Prvotimac Ašdoda "požutio" je zbog naguravanja prilikom kornera.

19:06

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

18:51

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Ašdodu, domaćin ima minimalnu prednost zahvaljujući Abergelu, koji je matirao Vojvodića u 25. minutu.

18:47

Igraće se tri minuta nadoknade

18:42

40' - Žuljević!

Borac je izveo jedan slobodan udarac, glavom je šutirao Žuljević, ali je lopta otišla preko prečke!

18:37

34' - Getahun!

Izveo je Ašdod brz kontranapad, Getahun je povukao loptu i ušao u šesnaesterac, šutirao, ali je pogodio samo spoljni dio mreže.

18:32

Pauza za osvježenje

Igrači dva tima otišli su na "sudijski tajm-aut" kako bi se osvježili.

18:31

29' - Abergel izblokiran

Abergel se našao u novoj prilici nakon jedne dubinske lopte, ali je izblokiran, a od svega će biti samo korner za Izraelce.

18:29

24' - GOOOOL, 1:0!

Poveo je Ašdod, strijelac je Abergel nakon greške Šušića.

18:25

18:23

21' - Najbolja šansa za Ašdod!

Izveli su Izraelci korner, poslije kojeg je šutirao Sason, ali lopta odlazi pored stative Borčevog gola!

18:23

"Nema predaje"!

Ima Borac podršku sa tribina stadiona u Ašdodu!

18:21

19' - Slab udarac Abergela

Oprobao je igrač Ašdoda udarac iz daljine, ali nije to dobro izgledalo, lopta je otišla daleko od gola.

18:20

16' - Bogdanić!

Imao je napadač Borca sjajnu priliku za pogodak!

Radović je centrirao, a Bogdanić udarcem glavom sa osam metara šutirao pored gola!

18:16

13' - Vojvodić je siguran

Golman Borca uhvatio je jednu visoku odbijenu loptu ispred napadača Ašdoda, prva je to intervencija banjalučkog čuvara mreže na ovom duelu.

18:14

11' - Loš udarac Svise

Svisa je izveo slobodan udarac za Ašdod sa više od 30 metara, ali je to učinio veoma loše, pa je lopta odsjela na tribinama.

18:12

9' - Žuti karton za Jesilirmaka

Fudbaler Ašdoda prvi je dobio javnu opomenu na današnjem meču, zbog jednog oštrog starta.

18:10

Kratki prekid meča

Utakmica je nakratko prekinuta jer je jedan igrač domaćih iz blizine loptom "napucao" Damjanića, ali je ubrzo nastavljena.

18:06

4' - Korner za Borac

Izborili su crveno-plavi udarac iz ugla nakon dobre polukontre po desnoj strani, ali je odbrana Ašdoda uspjela da interveniše, pa nije bilo opasnosti po domaći gol.

18:02

1' - Počela je utakmica!

18:01

Dvije ekipe su na terenu!

17:52

Još malo do početka!

17:52

Tu je i ambasador BiH u Izraelu!

Crveno-plave će večeras sa tribina stadiona u Ašdodu podržavati i ambasador BiH u Izraelu Duško Kovačević, koji je prije meča poželio sreću izabranicima Zorana Dragišića.

17:48

Mađari "zagazili" u narednu rundu

Ako je suditi po prvoj utakmici, igranoj u Budimpešti, pobjednik dvomeča Ašdod - Borac igraće sa mađarskim MTK.

Mađari su danas na svom terenu lako savladali letonsku Jeglavu rezultatom 3:0 i praktično već zakoračili u drugo kolo, koje se igra 26. oktobra i 2. novembra.

MTK je poveo u finišu prvog poluvremena pogotkom Matjaša Kovača, dok su u drugom dijelu mrežu Letonaca zatresli Adam Merenji i Adin Molnar, za visokih 3:0 pred revanš u Letoniji.

16:58

MTK vodi u Budimpešti

Bolja ekipa iz dva duela Ašdoda i Borca će u drugom kolu odmjeriti snage sa ukupnim pobjednikom dva duela mađarskog MTK i letonske Jelgave.

Prvi duel igra se danas u Budimpešti, a poslije prvog poluvremena, u prednosti je domaći tim.

Nakon prvog poluvremena, rezultat je 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Matjaš Kovač u sudijskoj nadoknadi.

Mogao je domaćin i ranije do vođstva, ali je Benedek Barkoči u 22. minutu bio neprecizan sa bijele tačke.