Kup RS: SKugrić - Borac, uživo, prenos

Proradila Borčeva mašina - 9:0 u Skugriću uz ČETIRI gola Lukića i het-trik Tatara!

Banjalučki Borac demolirao Skugrić na startu takmičenja u Kupu RS!

Kup RS: SKugrić - Borac, uživo, prenos Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Fudbaleri Borca na fantastičan način počeli su takmičenje u Kupu RS.

Najavili su crveno-plavi da će maksimalno ozbiljno shvatiti gostovanje u Skugriću, ali je malo ko očekivao da će "demolirati" istoimenog domaćina koji se donekle držao u prvom poluvremenu, a onda potpuno raspao.

Ekipa Vinka Marinovića slavila je sa 9:0, uz četiri pogotka Jove Lukića, het-trik Benjamina Tatara i po jedan pogodak Spreme i Zakarića.

Fudbaleri Borca imaju dosta problema sa realizacijom ove sezone, ali im je duel u Kupu RS protiv Skugrića dobro došao da taj segment poprave i da razigraju neke igrače koji su imali manju minutažu.

Upravo to su uspjeli u nedjelju popodne, pa je Jovo Lukić konačno prekinuo golgeterski post koji je trajao još od maja i utakmice sa Veležom.

Napadač Borca "iskalio je bijes" na niželigašu, pa smo vidjeli čak četiri njegova pogotka, a tresao je mrežu iz najrazličitijih situacija - sa bijele tačke, glavom, u situaciji "jedan na jedan"...

Raspucan je bio i Benjamin Tatar, kojem je bilo dovoljno manje od pola sata da stigne do het-trika.

Od rezervista pogodio je i Zakarić, a Spremo se upisao početkom meča lijepim pogotkom volejom.

Mogao je i Nikola Džigi Ninković da se upiše u strijelce, ali je promašio jedanaesterac u prvom poluvremenu, odnosno pogodio je stativu, a golman domaćih Đurić u nekoliko navrata mu je odbranio dobre udarce.

Tok meč u Kupu RS pročitajte klikom na Razvoj događaja.

17:18

Kraj utakmice u Skugriću

17:18

GOOOL! Skugrić - Borac 0:9!

90+1' - Het-trik Tatara u posljednjim trenucima utakmice.

17:17

Prvi šut Skugrića u okvir gola

U posljdnjem minutu meča Skugrić je uputio prvi šut u okvir gola. Filipović je šutirao, ali direktno u Pavlovića!

17:16

GOOOL! Skugrić - Borac 0:8!

89' - Lukić postiže gol glavom za 8:0

17:13

GOOOL! Skugrić - Borac 0:7!

85' - Sada već pravi potop domaćih. Lukić je sa nekih 7-8 metara rutinski plasirao loptu iza Đurića, koji već sedmi put vadi loptu iz mreže.

17:11

GOOOL! Skugrić - Borac 0:6!

84' - Novi pogodak Borca! Strijelac za 6:0 bio je Zakarić!

17:08

Izmjena u Skugriću

Latzić je ušao umjesto Nikolića

17:07

GOOOL! Skugrić - Borac 0:5!

80 - Borac vodi 5:0! Tatar je sve sam uradio, "prošetao" se kroz odbranu Skugrića, a onda zatresao mrežu za više nego ubjedljivo vođstvo!

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

17:05

GOOOL! Skugrić - Borac 0:4!

77' - U samo dva minuta dva gola Borca. Đurić je uspio nekako da odbrani šut Lukića u situaciji "jedan na jedan" ali je napadač Borca došao do odbijene lopte i pospremio ju u mrežu za ubjedljivo vođstvo Borca - 4:0!

17:03

GOOOL! Skugrić - Borac 0:3!

75' - Tatar je lijepim udarcem povisio na 3:0!

16:55

Tatar odmah u prilici

68' - Samo apr minuta nakon što je ušao s klupe Tatar je imao odličnu priliku, ali je njegov pokušaj izblokiran gotovo na gol-liniji

16:54

Umalo da Skugrić kazni grešku Borčeve odbrane

Milojević je pogriješio i izgubio loptu, ali se brzo ispravio i stigao igrača koji je išao sam na Pavlovića

16:50

Petostruka izmjena u Borcu

65' - Ulaze Zakarić, Subić, Tatar, Piščević i Predragović, igru su napustili Spremo, Jurilj, Begić, Ninković i Bošnjak

16:47

Izmjena kod Skugrića

62' - Kosta Filipović je ušao umjesto Vukovića, a Simić je zamijenio Stojana Filipovića

16:44

Žuti za trenera domaćih

Katanić je dobio žuti karton zbog prigovora

16:43

Ponovo Đurić uspješniji od Jurilja

57' - Ponovo je Jurilj bio sam pred golmanom i opet mu Đurić brani udarac.

16:38

Dve šanse za Jurilja!

52' - Dve prilika imao je Jurilj, bio je sam ispred gola, ali je prvo promašio loptu, a u nastavku je izblokiran

16:37

Neće gol "Džigija"

51' - Novi dobar udarac Ninkovića, ponovo Đurić vadi ispod prečke!

16:36

Ninković promašio penal!

Odmah na startu drugog poluvremena Borac je imao novi jedanaesterac. Ninković je dobro uposlio Lukića, kojeg ruši golman Đurić i sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Ninković, ali je pogodio stativu!

16:34

Počelo je drugo poluvrijeme u Skugriću

16:16

Kraj prvog poluvremena

16:13

Đurić spašava Skugrić!

40' - Cvijanović je stigao izgubljenu loptu i potom centrirao za lukića koji šutira glavom, ali Đurić, ponovo sjajnom intervencijom spašava svoj gol

16:10

Prva prilika za Skugrić

37' - Domaći su se malo oslobodili pritiska Borca, a u 37. minutu imali i prvu priliku - Novaković je šutirao, ali je to završilo pored gola

GOOOL! Skugrić Borac 0:2!

18' - Borac vodi 2:0 od 18. minuta. Prelijep pogodak postigao je Spremo koji je uhvatio volej i poslao loptu u malu mrežicu!

15:36

Ninković!

4' - Umalo da Borac povede 2:0. Ninković je odlično šutirao, a golman Skugrića vadi to ispod prečke

15:35

GOOOL! Skugrić - Borac 0:1

2' - Borac vodi od drugog minuta. Siguran realizator jedanaesterca bio je Jovo Lukić!

15:34

Penal za Borac!

1' - Nakon igranja rukom u šesnaestercu dosuđen je jedanaesterac za Borac. Lopta je pogodila nekog u ruku nakon šuta igrača Borca.